Esnafa Faizsiz Kredi


Esnafa Faizsiz Kredi

Esnafa Faizsiz Kredi


Esnafa Faizsiz Kredi Veren Bankalar

Esnaf Yeni Yılda yaşadı. Esnafa sıfır faizli kredi 2018 yılında hükümetin verdiği müjdeler ile Esnaf ve Kobilere finansman desteğini 2018 yılı itibarıyla yeni yıla girer girmez başlatacak. Hammadde alımı, işyeri makine ekipman ve araç gereç alımları ve sermaye desteği olarak Esnaf kefalet kooperatiflerine başvuru yapılarak Halkbankası aracılığıyla verilecek olan 30 bin lira faizsiz esnaf kredisinin yanında Kosgeb’ e kayıtlı küçük işletmeler olan Kobilere Kosgeb aracılığıyla Bilim ve Sanayi Bakanlığı’na bağlı olarak 50 bin lira faizsiz kobi kredisi de verilecek. İşte tüm Esnafa sıfır faizli kredi 2018  detayları..

Esnaflara 30 Bin Lira Faizsiz Kredi Ne Zaman Verilecek?

Esnaflara verilecek olan 30 bin lira faizsiz kredi desteğinin Ocak ayı itibariyle başlayacak.

Tüm esnafların yararlanabileceği şekilde oluşturulan makine ekipman hammadde alımları ve sermaye desteği olarak esnafa faizsiz 30 bin lira kredi başvurularını Esnaf kefalet kooperatiflerine yapan tüm esnaf mali durumlarına göre değerlendirildikten sonra ihtiyaç duydukları finansman desteklerini Halk bankasından karşılayabilecek.

Esnaf ve Kobilere Özel Kosgeb 50 Bin Lira Faizsiz Kredi

Esnaf ve Kobilere özel destek 2018 yılında bununla bitmiyor. Sanayi Bakanı Faruk Özlü Düzce’ de İşadamları ile yaptığı toplantıda esnaflara ve Kobilere özel 50 bin lira 36 ay vadeli faizsiz kredi desteğinin verileceği müjdesini verdi. Başbakanımız Binali Yıldırım ile birlikte geçen Perşembe günü verilen faizsiz kredi desteği müjdesi ile 2018 yılında Kobiler rahat bir nefes alabilecek.

Esnafa Faizsiz Kredi

Esnafa Faizsiz Kredi

Esnaflara özel verilecek olan 50 bin lira faizsiz kredi 2018 yılında ayrılan yeni bütçeden karşılanacak ve ihtiyacı olan Kobiler ve esnaflar bu kredilerden kolaylıkla yararlanabilecek. 3 yıl ödemeli olarak yani 36 ay vadeli Kosgeb aracılığıyla sunulacak olan Kosgeb esnafa 3 yıl geri ödemeli 50 bin lira faizsiz kredi desteği başvuruları 12 Aralık tarihinde başladı.Esnaflara özel faizsiz kredi desteği vermeye hazırlanan Hükümet, 12 Aralık Pazartesi günü başlayan 50 bin lira faizsiz esnaf kredisi başvuru yapan Kobi’ lerin acil nakit ihtiyaçları karşılanmış olacak.

Bilim ve Sanayi bakanlığı tarafından Kosgeb aracılığıyla vereceği destek için yeni bir bütçe ayırarak ilgili bakanlık tarafından ülke ekonomisin yapı taşı olan 15 bin Kobi’ nin istifade edebileceği 50 bin lira faizsiz kredi desteği ile esnaf ve Kobi’lerin son zamanlarda yaşanan ekonomi dalgalanmalarından etkilenmemesi amacıyla verdiğini açıkladı.

Faizsiz Esnaf Kredisi Nasıl Alınır?

Kosgeb 2018 yılı başında ve sonunda olmak üzere 36 ay vadeli 50 bin lira faizsiz kredi desteğinden Kosgeb’ e üye olan küçük işletmeleri rahatlatmak amacıyla verilecek olan Bilim ve  Sanayi Bakanlığına bağlı olarak Kosgeb ile birlikte ödenecektir. Bu ödemeler için ayrı bir bütçe ayrılmış olup tüm Kobi’lerin yararlanabileceği şekilde Kosgeb mevcut bilançoları esas alarak küçük işletme olan Kobilere ilk 12 ay için geri ödemesiz olmak üzere 3 yıl vadeli olarak verilecek.

Kosgeb tarafından verilecek olan 50 bin lira Kobi kredisinin detayları henüz tam olarak netleşmemek ile birlikte verilen kısa açıklamalardan anlaşıldığı üzere aylık taksit ödemeleri aşağıdaki gibi olacaktır. Esnafa Faizsiz Kredi Ne Zaman Verilecek? adlı yazımızı okudunuz mu?

faizsiz-kredi-veren-banka

Esnafa Faizsiz Kredi Hesaplama

Kobiler kalan son iki yıl içinde 3 er aylık eşit taksitler halinde 50 bin limitli kredi 8 taksitle ödenecek şekilde oluşturulmuştur. Esnaflar 2 yıl içinde 8 ay taksit ödemesini 3 ayda bir kez aylık 6.250 TL olarak ödeyecek şekilde 3 yıl geri ödemeli 50 bin lira faizsiz kredi desteğinden yararlanabileceklerdir.

Henüz tam olarak netleşmeyen esnafa sıfır faizli kredi 2018 detayları ile ilgili bilgi almak için Kosgeb kurumunun resmi internet sitesini ziyaret edebilir, ilerleyen günlerde tam olarak netleşecek ve belirlenecek olan krediye ilişkin tüm detaylar buradan öğrenilebilir. Daha fazla bilgi almak için tıklayınızEsnafa Faizsiz Kredi Konusuna 2 Yorum Yapıldı
  1. Sercan Topuk dedi ki:

    Bana faizsiz kredi vermediler. Çok azda olsa bir yerden bir şekilde bizden para kesiyorlar

  2. ESRA dedi ki:

    Biz esnafımızı finansman arasından nasıl rahat edebilirim rahat ettirebiliriz? nasıl onlara faizsiz krediler verebiliriz? diye onun için kafa yoruyoruz. Önümüzdeki aylar içerisinde bunu da neticelendirilmiş olmasını istiyoruz.

Sayfa başına git