Esnafa Faizsiz Kredi (Güncel Banka Listeleri)

Esnafa Faizsiz Kredi (Güncel Banka Listeleri)
4 Nisan 2019 tarihinde güncellendi.

Esnaflara özel faizsiz kredi müjdesi! Hemen hemen bütün bankalar esnaflara özel ayrıcalıklı avantajlar sunmaktadır. Bankaların sunduğu esnafa verilen 50 bin TL‘ye varan faizsiz kredilerden faydalanabilirsiniz. Halkbank, Vakıfbank gibi bankalar esnafa özel faizsiz kredi vermektedir. Esnafa özel verilen kredileri ve ne zaman verileceği hakkındaki bilgileri sizler için araştırdık. Detayları haberimizden inceleyebilirsiniz.

Esnafa Faizsiz Kredi Veren Bankalar

Esnaf Yeni Yılda yaşadı. Esnafa sıfır faizli kredi hükumetin verdiği müjdeler ile Esnaf ve Kobilere finansman desteğini 2018 yılı itibarıyla yeni yıla girer girmez başlatacak. Hammadde alımı, işyeri makine ekipman ve araç gereç alımları ve sermaye desteği olarak Esnaf kefalet kooperatiflerine başvuru yapılarak Halkbankası aracılığıyla verilecek olan 30 bin lira faizsiz esnaf kredisinin yanında Kosgeb’ e kayıtlı küçük işletmeler olan Kobilere Kosgeb aracılığıyla Bilim ve Sanayi Bakanlığı’na bağlı olarak 50 bin lira faizsiz kobi kredisi de verilecek. İşte tüm Esnafa sıfır faizli kredi detayları..

Esnaflara 30 Bin Lira Faizsiz Kredi Ne Zaman Verilecek?

Esnaflara verilecek olan 30 bin lira faizsiz kredi desteğinin Ocak ayı itibariyle başlamıştır.

Tüm esnafların yararlanabileceği şekilde oluşturulan makine ekipman hammadde alımları ve sermaye desteği olarak esnafa faizsiz 30 bin lira kredi başvurularını Esnaf kefalet kooperatiflerine yapan tüm esnaf mali durumlarına göre değerlendirildikten sonra ihtiyaç duydukları finansman desteklerini Halk bankasından karşılayabilecek.

Esnaf ve Kobilere Özel Kosgeb 50 Bin Lira Faizsiz Kredi

Esnaf ve Kobilere özel destek bununla bitmiyor. Sanayi Bakanı Düzce’ de İşadamları ile yaptığı toplantıda esnaflara ve Kobilere özel 50 bin lira 36 ay vadeli faizsiz kredi desteğinin verileceği müjdesini verdi.

Esnaflara özel verilecek olan 50 bin lira faizsiz kredi geçen yıl ayrılan yeni bütçeden karşılandı ve ihtiyacı olan Kobiler ve esnaflar bu kredilerden kolaylıkla yararlanabilecek. 3 yıl ödemeli olarak yani 36 ay vadeli Kosgeb aracılığıyla sunulacak olan Kosgeb esnafa 3 yıl geri ödemeli 50 bin lira faizsiz kredi desteği başvuruları 12 Aralık tarihinde başladı.

Esnaf ve Kobilere Özel Kosgeb 50 Bin Lira Faizsiz Kredi

Esnaf ve Kobilere Özel Kosgeb 50 Bin Lira Faizsiz Kredi

Esnaflara özel faizsiz kredi desteği vermeye hazırlanan Hükumet, 12 Aralık günü başlayan 50 bin lira faizsiz esnaf kredisi başvuru yapan Kobi’ lerin acil nakit ihtiyaçları karşılanmış olacak.

Bilim ve Sanayi bakanlığı tarafından Kosgeb aracılığıyla vereceği destek için yeni bir bütçe ayırarak ilgili bakanlık tarafından ülke ekonomisin yapı taşı olan 15 bin Kobi’ nin istifade edebileceği 50 bin lira faizsiz kredi desteği ile esnaf ve Kobi’lerin son zamanlarda yaşanan ekonomi dalgalanmalarından etkilenmemesi amacıyla verdiğini açıkladı.

Faizsiz Esnaf Kredisi Nasıl Alınır?

Kosgebbaşında ve sonunda olmak üzere 36 ay vadeli 50 bin lira faizsiz kredi desteğinden Kosgeb’ e üye olan küçük işletmeleri rahatlatmak amacıyla verilecek olan Bilim ve  Sanayi Bakanlığına bağlı olarak Kosgeb ile birlikte ödenecektir. Bu ödemeler için ayrı bir bütçe ayrılmış olup tüm Kobi’lerin yararlanabileceği şekilde Kosgeb mevcut bilançoları esas alarak küçük işletme olan Kobilere ilk 12 ay için geri ödemesiz olmak üzere 3 yıl vadeli olarak verilecek.Kosgeb tarafından verilecek olan 50 bin lira Kobi kredisinin detayları henüz tam olarak netleşmemek ile birlikte verilen kısa açıklamalardan anlaşıldığı üzere aylık taksit ödemeleri aşağıdaki gibi olacaktır.

Halkbank Faizsiz Esnaf Kredisi

Esnaflara destek olma kapsamında faizsiz kredi imkanı sunan bankalardan biri Halkbankasıdır. İhtiyaçlarınız için krediye ihtiyacınız var ise Halkbankın faizsiz kredilerinden yararlanabilirsiniz. Banka işletme ihtiyaçlarının karşılanması için 200 bin TL‘ye kadar, iş yeri ve taşıt alımında ise 500 bin TL‘ye kadar kredi vermektedir. Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatfiler, kredisi ya da banka tarafından sunulan kredi seçeneklerinden faydalanmak için başvurunuzu Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifinden gerçekleştirmelisiniz. Belirli merciler tarafından önden bir onay alındıktan sonra mevcut bankadan kredi kullanabilirsiniz.

Verilen faizsiz kredi maksimum 60 aya kadar vadelendirilebilmektedir. Başvuru gerçekleştirmek için bulunduğunuz il veya ilçedeki kooperatiflere giderek esnaf odasına kayıtlı olunduğuna dair belge, kimlik belgesi, esnaf sicil belgesi ve vergi levhası ile giderek başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

Halkbank Faizsiz Esnaf Kredisi

Halkbank Faizsiz Esnaf Kredisi

Denizbank Esnaf Kredisi

Esnaf ihtiyaçlarını Denizbank’dan gideriyor. 80 bin TL‘ye kadar kredi imkanı sunan Denizbank’dan ihtiyaçlarınız için anında kredi alabilirsiniz. İster şubeye giderek, ister mobil bankacılık ile isterseniz de Denizbank ATM’lerinden kredi başvurusu yapabilirsiniz ve uygun faizler ile geri ödeyebilirsiniz. Kredi ile ilgili olumlu ya da olumsuz geri dönüş kısa bir zaman içinde sağlanacaktır.

Faizsiz Esnaf Kredisi Şartları

Faizsiz krediden faydalanmak için esnafların bazı evrakları tamamlamaları gerekmektedir.

 • İşletme ortaklarına ait nüfus cüzdan fotokopisi,
 • İşletmeye ait vergi levhası,
 • Bilanço ve gelir tablosu,
 • Ticaret sicil gazetesi,
 • Ortaklara ait imza sirküleri gerekli belgelerdendir.

Esnafa Faizsiz Kredi Hesaplama

Kobiler kalan son iki yıl içinde 3 er aylık eşit taksitler halinde 50 bin limitli kredi 8 taksitle ödenecek şekilde oluşturulmuştur. Esnaflar 2 yıl içinde 8 ay taksit ödemesini 3 ayda bir kez aylık 6.250 TL olarak ödeyecek şekilde 3 yıl geri ödemeli 50 bin lira faizsiz kredi desteğinden yararlanabileceklerdir.

Henüz tam olarak netleşmeyen esnafa sıfır faizli kredi detayları ile ilgili bilgi almak için Kosgeb kurumunun resmi internet sitesini ziyaret edebilir, ilerleyen günlerde tam olarak netleşecek ve belirlenecek olan krediye ilişkin tüm detaylar buradan öğrenilebilir. Daha fazla bilgi almak için tıklayınız

Esnafa sunulan imkanlardan biri olan faizsiz kredilerden siz de faydalanabilir, işletmenizin eksiklerini ve ihtiyaçlarını giderebilirsiniz.Esnafa Faizsiz Kredi (Güncel Banka Listeleri) Konusuna 2 Yorum Yapıldı
 1. Sercan Topuk dedi ki:

  Bana faizsiz kredi vermediler. Çok azda olsa bir yerden bir şekilde bizden para kesiyorlar

 2. ESRA dedi ki:

  Biz esnafımızı finansman arasından nasıl rahat edebilirim rahat ettirebiliriz? nasıl onlara faizsiz krediler verebiliriz? diye onun için kafa yoruyoruz. Önümüzdeki aylar içerisinde bunu da neticelendirilmiş olmasını istiyoruz.

Sayfa başına git