Esnafa 30 Bin Faizsiz Kredi 2018 Kampanyası (HALKBANK-KEFALET)


Esnafa 30 Bin Faizsiz Kredi 2018

Esnafa 30 Bin Faizsiz Kredi 2018

Esnafa 2018 yılında Bankalar tarafından verilen faizsiz krediler 2019 yılında da verilmeye devam edecek. İhtiyaç kredileriniz için bankalardan Esnaflara özel verilen kredilerden 30 bin TL’ye kadar faydalanabilir faizsiz olarak geri ödeyebilirsiniz. Faizsiz kredi ile ilgili detaylara haberimizi inceleyerek ulaşabilirsiniz.

Esnafa 30 Bin Lira Faizsiz Kredi Ne Zaman Verilecek?

Esnafa 30 bin liralık faizsiz kredi veren bankalara gerekli evraklar ve belgeler ile başvuru yaparak, devlet desteği ile sizde iş yerinizi büyütebilir veya makinelerinizi yenileyebilirsiniz. Geçtiğimiz yıl Halkbank tarafından  esnaf kefalet kooperatifine kayıtlı olan  esnafımıza sıfır faizli esnaf kredisi bütçenin az ayrılması ve başvuruların bu kadar çok olacağı hesaplanmadığından başvuruların hepsine cevap verememiş ve birçok başvuru yapan esnaf zor durumda bırakılmıştır.

Halkbank faizsiz esnaf kredisi için tıklayın!

2018 yılında aynı şartlar ile esnafa verilecek olan kredi için daha büyük bir bütçe ayrılmış olup geçtiğimiz yılda meydana gelen sıkıntıları gidermeye çalışılacaktır. Makine alımlarından iş yerini büyütmek isteyene ham madde alımlarından sermaye ihtiyaçlarını karşılamak isteyenlere kadar geniş bir çerçevede değerlendirme yapılan bu krediye başvuru yapabilmek için en önemli şartları ise esnaf kefalet kooperatifine kayıtlı olmaları gerekmektedir. Küçük esnafa can suyu projesi kapsamında %0 faiz oranlı 30 bin liralık krediye başvuru yapmak isteyen esnafımızın aynı zamanda Kosgeb hibe desteğinden yararlanmamış olması gerekmektedir. Esnafa Faizsiz Kredi Ne Zaman Verilecek? adlı yazımızı okudunuz mu?

halk-esnaf-kredisi

Esnafa faizsiz kredi desteği

Faizsiz Esnaf Kredisi Nasıl Alınır?

Esnaf kefalet kooperatifine kayıtlı olan bütün esnaflarımız bu kredinin gerekli olan şartlarını taşıması kaydı ile başvuru yapmaları mümkündür. Lokantacı, kırtasiyeci, manav, kasap, emlakçı, ayakkabıcı, konfeksiyon işletmecisi ve bunun gibi bütün küçük esnaf gurubu bu krediden yararlanabilmektedir. Bankaya kredi başvurusu yapmadan önce Kooperatif den kayıtlı olduğunuza ait yazılı belge almanız gerekmektedir. Ayrıca bu kredi kapsamında makine, ekipman ve demirbaş alımları, iş yeri modernizasyonu, ham madde ve sermaye ihtiyaçlarının karşılanması türlerinden birini belirterek bunlardan hangisini kullanacaksanız bunun hakkında yazılı taahhüt vermeniz gerekmektedir. Bu şartları taşıyorsanız ve belirtilen özelliklerden en az bir tanesi için taahhüt verebilecek iseniz sizde bu kredi imkanından yararlanabilirsiniz.Halkbank Faizsiz Esnaf Kredisi için Gerekli Evraklar

Halk bankasından kefalet kooperatifi destekleri ile verilen 30 bin tl. faizsiz esnaf kredisi için 500 TL. dosya masrafı alınmaktadır. 2017 yılında bu krediye başvurmak isteyenler için 1.3 milyar bütçe ayrıldı. Ancak KOSGEB tarafından sıfır faizli işletme desteğinin verilmesi sonrasında bu desteğin yeniden verilip verilmeyeceği hakkında bir açıklama yapılmadı. Eğer destek sağlanırsa, hazırlanması gereken evraklar şunlardır;

 1. İşletme sahibinin kimlik belgesi,
 2. Vergi levhası ve sicil gazetesi,
 3. Kefalet kooperatif üyelik evrakları
Deftere tabi esnafa 30 bin lira faizsiz kredi

Deftere tabi esnafa 30 bin lira faizsiz kredi

Esnaf  Kefalet Kredileri Şartları

 1.3 milyar liralık büyük bir bütçeye sahip olan deftere tabi esnafın başvuru yapabileceği % 0 faiz oranlı krediye başvurular Halk bankası tarafından değerlendirilmekte ve verilmektedir. Bulunduğunuz bölgedeki Halk bankasına başvuru yapmadan önce esnaf kefalet kooperatifine üye olmanız mecburidir. Eğer üye değilseniz bu krediden faydalanmanız mümkün değildir.

 • 1 yıllık esnaf kredisi için %4 faiz,
 • 1 yıldan uzun vadeli esnaf kredisi için kooperatifler %5 faiz almaktadır.
 • Kooperatif 3 yıla kadar vade yapabilir.
 • Kefalet kooperatif kredileri istihdam sağlayanlar için 1 yıl ödemesizdir.
 • Kooperatif üyesi olmak şarttır.
 • Tesis, İstihdamı destekleme, ihracat, iskonto, şoförler için servis aracı, esnafa destek gibi çeşitleri mevcut olup, başvuru yapılan paketin ödeme planı ve üst limitleri uygulanır.
 • Esnaf kredisi hesaplama işlemi yapabilirsiniz.

Bankaya gitmeden önce kooperatif den kayıtlı esnaf olduğunuza dair belge almanız gerekmektedir. Bu belge ile Halk bankasına başvuru yapmanız gerekmektedir. Kredi kapsamında bulunan makine, ekipman ve demirbaş alımları, iş yeri modernizasyonları, ham madde veya sermaye ihtiyaçları karşılamak için kullanabileceğiniz bu kredinin taahhüdünü yapmanız gerekmektedir. Yani bu kredi ile saymış olduğum işlerden hangisini yapacağınızı taahhüt etmeniz gerekmektedir.

İşletme ihtiyaçlarınızı karşılamak için bankaların verdiği faizsiz kredilere başvuru yapabilirsiniz.

Esnafa 30 Bin Faizsiz Kredi 2018 Konusuna 4 Yorum Yapıldı
 1. Sami dedi ki:

  BİR YILA YAKIN CEYİZ TUHAFIYE İŞLERİ İLE UĞRAŞIYORUM ESNAF KOPERATİFE ÜYEYİM FAİZSİZ KREDİ ALABİLİRMİYİM

 2. Sevtap dedi ki:

  Esnaf sanatkarlar derneğine geçen hafta başvurdum. 60 kişi sigarada var. 1000 tl desen verecek durumda değiller. Daha önceden kredi çekmiş ödenmemiş yığınla borç senet var. Esnafa nasıl destek olmayı düşünüyorsunuz çok merak ediyorum. Ha bu arada bankaya giden dosya sayısı ise ayda 2 yada 3 esnafın sabit giderleri yerinde durmadığı gibi alim gücüde düştü. Soruyorum esnaf ne yapmalı dernekte para olmaması şaşırtıcı.

 3. Buse Çam dedi ki:

  Gerçek şu ki, kadın girişimciler “sadece erkek” nitelikleriyle güçlü bir şekilde özdeşleşiyorlar . Bu fırsatları, iş fırsatlarını erkeklerin yaptığı gibi maksimize etmek için kullanırlar. Bunu doğru bir şekilde yansıtmak için, girişimcilik dünyasında yer alan ve etiketleri proaktif olarak değiştiren ve tartışmayı yeniden ayarlayan birisine düşer.

 4. Emre Kara dedi ki:

  Hızlı bir destek veriyor bunun için bir kaynağı var 2016 yılı için 15 bin esnafımıza Bu imkandan yararlanacak ancak müracaata bakıyorsun 250.000 dayanmış Tabi tabi ne yapmamız lazım..

Sayfa başına git