Esnafa 30 Bin Faizsiz Kredi 2017 (Halkbank Esnaf Kefalet Kooperatifi)

Esnafa 30 Bin Faizsiz Kredi 2017

Esnafa 30 Bin Faizsiz Kredi 2017
2 Aralık 2016 tarihinde eklendi.


Esnafa 30 Bin Lira Faizsiz Kredi Ne Zaman Verilecek?

Esnafa 30 bin liralık faizsiz kredi veren bankalara gerekli evraklar ve belgeler ile başvuru yaparak, 2017 yılında Devlet desteği ile sizde iş yerinizi büyütebilir veya makinelerinizi yenileyebilirsiniz. Geçtiğimiz yıl Halkbank tarafından  esnaf kefalet kooperatifine kayıtlı olan  esnafımıza sıfır faizli esnaf kredisi bütçenin az ayrılması ve başvuruların bu kadar çok olacağı hesaplanmadığından başvuruların hepsine cevap verememiş ve birçok başvuru yapan esnaf zor durumda bırakılmıştır.

Halkbank faizsiz esnaf kredisi için tıklayın!

2017 yılının ocak ayında aynı şartlar ile esnafa verilecek olan kredi için daha büyük bir bütçe ayrılmış olup geçtiğimiz yılda meydana gelen sıkıntıları gidermeye çalışılacaktır. Makine alımlarından iş yerini büyütmek isteyene ham madde alımlarından sermaye ihtiyaçlarını karşılamak isteyenlere kadar geniş bir çerçevede değerlendirme yapılan bu krediye başvuru yapabilmek için en önemli şartları ise esnaf kefalet kooperatifine kayıtlı olmaları gerekmektedir. Küçük esnafa can suyu projesi kapsamında %0 faiz oranlı 30 bin liralık krediye başvuru yapmak isteyen esnafımızın aynı zamanda Kosgeb hibe desteğinden yararlanmamış olması gerekmektedir.

Faizsiz Esnaf Kredisi Nasıl Alınır?

Esnaf kefalet kooperatifine kayıtlı olan bütün esnaflarımız bu kredinin gerekli olan şartlarını taşıması kaydı ile başvuru yapmaları mümkündür. Lokantacı, kırtasiyeci, manav, kasap, emlakçı, ayakkabıcı, konfeksiyon işletmecisi ve bunun gibi bütün küçük esnaf gurubu bu krediden yararlanabilmektedir. Bankaya kredi başvurusu yapmadan önce Kooperatif den kayıtlı olduğunuza ait yazılı belge almanız gerekmektedir. Ayrıca bu kredi kapsamında makine, ekipman ve demirbaş alımları, iş yeri modernizasyonu, ham madde ve sermaye ihtiyaçlarının karşılanması türlerinden birini belirterek bunlardan hangisini kullanacaksanız bunun hakkında yazılı taahhüt vermeniz gerekmektedir. Bu şartları taşıyorsanız ve belirtilen özelliklerden en az bir tanesi için taahhüt verebilecek iseniz sizde bu kredi imkanından yararlanabilirsiniz.

Halkbank Faizsiz Esnaf Kredisi için Gerekli Evraklar

Halk bankasından kefalet kooperatifi destekleri ile verilen 30 bin tl. faizsiz esnaf kredisi için 500 TL. dosya masrafı alınmaktadır. 2017 yılında bu krediye başvurmak isteyenler için 1.3 milyar bütçe ayrıldı. Ancak KOSGEB tarafından sıfır faizli işletme desteğinin verilmesi sonrasında bu desteğin yeniden verilip verilmeyeceği hakkında bir açıklama yapılmadı. Eğer destek sağlanırsa, hazırlanması gereken evraklar şunlardır;

  1. İşletme sahibinin kimlik belgesi,
  2. Vergi levhası ve sicil gazetesi,
  3. Kefalet kooperatif üyelik evrakları
Deftere tabi esnafa 30 bin lira faizsiz kredi

Deftere tabi esnafa 30 bin lira faizsiz kredi

Esnaf  Kefalet Kredileri Şartları

2017 yılı için ayrılan 1.3 milyar liralık büyük bir bütçeye sahip olan deftere tabi esnafın başvuru yapabileceği % 0 faiz oranlı krediye başvurular Halk bankası tarafından değerlendirilmekte ve verilmektedir. Bulunduğunuz bölgedeki Halk bankasına başvuru yapmadan önce esnaf kefalet kooperatifine üye olmanız mecburidir. Eğer üye değilseniz bu krediden faydalanmanız mümkün değildir.

  • 1 yıllık esnaf kredisi için %4 faiz,
  • 1 yıldan uzun vadeli esnaf kredisi için kooperatifler %5 faiz almaktadır.
  • Kooperatif 3 yıla kadar vade yapabilir.
  • Kefalet kooperatif kredileri istihdam sağlayanlar için 1 yıl ödemesizdir.
  • Kooperatif üyesi olmak şarttır.
  • Tesis, İstihdamı destekleme, ihracat, iskonto, şoförler için servis aracı, esnafa destek gibi çeşitleri mevcut olup, başvuru yapılan paketin ödeme planı ve üst limitleri uygulanır.
  • Esnaf kredisi hesaplama işlemi yapabilirsiniz.

Bankaya gitmeden önce kooperatif den kayıtlı esnaf olduğunuza dair belge almanız gerekmektedir. Bu belge ile Halk bankasına başvuru yapmanız gerekmektedir. Kredi kapsamında bulunan makine, ekipman ve demirbaş alımları, iş yeri modernizasyonları, ham madde veya sermaye ihtiyaçları karşılamak için kullanabileceğiniz bu kredinin taahhüdünü yapmanız gerekmektedir. Yani bu kredi ile saymış olduğum işlerden hangisini yapacağınızı taahhüt etmeniz gerekmektedir.Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git