Esnafa nefes kredisi başvuru sayfası 2017 yılı (Güncel)

Esnaf KOBİ nefes kredisi başvuru sayfası

Esnaf KOBİ nefes kredisi başvuru sayfası


Nefes Kredisi Ne Zaman Verilecek ?

2017 yılında da, 2016 da başlayan esnaf ve kobilerimize nefes kredisi projesi devam ediyor. KOSGEB’e şartları uygun olmayan, E-KOBİ kayıt sayfasından kayıt yaptırmayan, KOBİ beyannamesi güncel olmayan veya desteklerden yasaklı olanlar Esnafa nefes kredisi başvuru sayfasından ve bankalara şahsen müracaat ederek başvuru yapabilirler.

Kobi’lere KGF Esnaf Nefes Kredisi Başvuruları Başladı!

TOBB, KGF, Denizbank, ve Ziraat Bankası tarafından gerçekleştirilen proje ile KOBİ’lere düşük faizli kredi kullandırma projesi başladı. Nefes kredisi başvurusu ile esnafımıza verilen krediye tüm esnaf ve sanatkarlar ve KOBİ’ler başvuruda bulunabiliyorlar. Üstelik bu projede KOSGEB’de olduğu gibi, evrak doldurmak, e-kobi veya beyanname verme zorunluluğu da yok.

KGF tarafından esnafa nefes kredisi kullanımı ile ilgili şu açıklama yapıldı.

Projede, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), bünyesindeki ticaret ve sanayi odaları ile ticaret borsalarının mevduatlarını Ziraat Bankası ve Denizbank’a yatırarak, üyesi olan KOBİ’lere %9,90   yıllık faiz oranı ve 12 ay vadeyle bu bankalardan kredi kullanmalarına imkân sağlıyor. Ayrıca teminat yetersizliği nedeniyle kredi kullanamayan KOBİ’lerin imdadına da 25 yıldır olduğu gibi yine Kredi Garanti Fonu koşuyor.

Bu bilgi dahilinde, esnaflarımız nefes kredisi başvurusu yaparak, senelik yüzde 990 faiz oranı ile 1 yıllık vade ile krediden yararlanabiliyorlar. Yıllık 9,90 faiz oranı aylık 0,82 civarında bir faize denk gelmektedir. Bu faiz oranı şuan itibariyle Kamu bankalarının tüketiciye verdiği en düşük faizli konut kredisinin dahi altında bir faiz oranıdır.

Nefes Kredisi Ziraat Bankası

Girişimci Kobilerimize güçlü bir ses Ziraat’ten nefes sloganıyla nefes kredisi Ziraat’te..  Bu kredi faizsiz esnaf kredisi çekemeyenler için nefes aldıracak bir proje olup, ihtiyaç sahibi olan tüm esnafların nefes kredisi başvuru sayfasından başvurularını tamamlanmaları tavsiye edilmektedir.

kobi nefes kredisi başvuru sayfası

kobi nefes kredisi başvuru sayfası

Nefes Kredisi Veren Bankalar Başvuru Şartları Nelerdir?

  • Nefes kredisi başvurusu yapacak olan esnaflarımızın öncelikle TOBB (Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği) üyesi olması gerekmektedir. Ayrıca başvuru sahibi esnafların KOBİ olmaları şarttır.
  • Kredinin 250 lira dosya masrafı,
  • 250 lira KGF başvuru ücreti bulunmaktadır.
  • Esnafa nefes kredisi en fazla 150 bin lira kullanılabilir.
  • KGF’ye ödenecek olan 250 liralık başvuru ücreti nefes kredisi çekecek esnaftan peşin olarak tahsil edilir ve kredi çıkmasa da bu para esnafa geri iade edilmez. Diğer 250 lira ise kredinin teslimi esnasında tahsil edilir. Ayrıca kullanılan kredi için Kredi Garanti Fonunca %0,5 oranında komisyon ücreti tahsil edilir.
  • Her esnafa veya KOBİ’ye bir defa nefes kredisi verilir. Başvurusu reddedilen esnafımız, maddi durumunu düzelterek, tekrar esnafa nefes kredisi başvurusu yapabilecektir.
esnafa nefes kredisi başvuru sayfası

esnafa nefes kredisi başvuru sayfası

Nefes Kredisi Son Başvuru Tarihi

Esnafa nefes kredisi lansmanı için KOBİ’lerin başvuruları başlamış olup, yukarıda ki şartları taşıyan esnaflarımız nefes kredisine hemen başvurabilirler. Başvuruların bitiş tarihi hakkında açıklama bulunamamıştır. Bu lansmandan yararlanacak kişilerin KOBİ niteliğini taşımaları şarttır.

Nefes kredisinden kimler faydalanamaz?

Üye dahi olsalar, döviz büfeleri, eczaneler, kooperatifler, faktoring kuruluşları, koop.ler ve müşavirler nefes kredisi başvurusu yapamazlar. Başvuru için KOBİ ve esnafların üyelik belgeleri ve diğer kredi başvuru belgelerini doldurarak Esnafa nefes kredisi başvuru sayfası üzerinden veya bankalara şahsen başvurarak başvuru işlemi yapabilirler.Etiketler:


BEĞEN DEVLET DESTEKLERİNİ TAKİP ET!Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git