KOSGEB Kredisi

En Düşük Faizli Bedelli Askerlik Kredisi Veren 3 Banka (Güncel)

En Düşük Faizli Bedelli Askerlik Kredisi Veren 3 Banka (Güncel)

Gündemin en önemli konularından biri arasında yer alan bedelli askerlik için birikmiş parası olmayan vatandaşlar bankalara başvurmaya başladı. Bankalar bedelli askerlik yapacak genç vatandaşlar için bedeli askerlik kredisi vererek destek sağladı. Bedelli askerlik kredisi almak için belli başlı şartlar bulunmaktadır. Ziraat Bankası, Halk Bankası, Vakıfbank gibi devlet bankaları bedelli askerlik kredisi vermektedir. Bu bankaların bedelli askerlik kredisi için şartlarını ve ne kadar faiz koyduğunu haberimizde inceleyelim.

Bedelli Askerlik Nedir?

Askere gitmek istemeyen vatandaşların belirli bir miktar para karşılığında yalnızca 21 gün askere giderek askerlik zorunluluğunu ortadan kaldırmasına bedelli askerlik adı verilmektedir. Milyonlarca askerlik eğitimini yapmayan şahısların sonunda istekleri gerçekleşmiş olup, yaş sınırı 25′tir. 25 yaşını aşmış bireyler 15 Bin TL‘yi bankalara ödeyerek 21 günlük bir askerlik hayatı geçirerek bu işten kurtuluyorlar. Bedelli askerlik başvurularını ise e-devlet üzerinden veya şahsen askerlik şubelerine giderek gerçekleştirebilirsiniz. Tarafınıza bir IBAN numarası atanır ve bu numaraya gerekli parayı yatırmanız istenir. Celp tarihleri belli olmuş olmakta ve parayı yatırmanız halinde, zaman gelince 21 günlük olan askerlik sürecini nerede yapacağınız belli olur. Askerlik yapacağınız yerleri e-devlet sistemine kendi bilgileriniz ile giriş yaparak öğrenebilirsiniz. Bedelli askerlikten vazgeçmeniz durumunda ise yatırdığınız miktarı geri alabilirsiniz. Vazgeçme süreniz yalnızca 6 ayla sınırlı olup, bu süre haricindeki zamanlarda yatırdığınız parayı geri alamazsınız. Bedelli askerlik kredisi almak için vatandaşların bazı şartları yerine getirmesi gerekmektedir.

Bedelli Askerlik Kredisi Almak İçin Gerekli Koşullar

Her kredi çekme işleminde olduğu bunda da banka sicilinizin temiz olması ve kredi notunuzun yüksek olması gerekmektedir. Kredi geçmişiniz hiçbir şekilde yasal takibe girmemiş olmalı, kredi üst kurulları tarafından kırmızı kalem yememiş olmanız gerekmektedir. Kredi sicilinizin kirliliğinden ve kırmızı kalemden kurtulmuş olmuş olsanız bile banka sizden yüksek bir geliriniz olduğuna dair belge isteyecektir. Bu belgeyi getirmeden ve yüksek bir geliriniz olmadan bedelli askerlik kredisi çekmeniz mümkün olmayacaktır. Bankaların verdiği; ihtiyaç kredisi, konut kredisi, taşıt kredisi, tarım ve hayvancılık kredilerinde geçerli olan düzenli gelir belgesi bedelli askerlik kredisinde de geçerli olmaktadır. Bankaların bedelli askerlik kredisi hakkındaki şartlarını ve kredi notlarını haberimizin devamında bulabilirsiniz.

Ziraat Bankası Bedelli Askerlik Kredisi

Birçok kredi imkanı sunmaya destek olan Ziraat Bankası bedelli askerlik yapmak isteyen vatandaşlara da kredi fırsatı sunuyor. Bedelli askerlik yapmak isteyen fakat birikmemiş sermaye yüzünden başvuruda bulunmayan vatandaşlar için uygun faiz oranları ile kredi vermektedir. Dilediğiniz şekilde esnek ödeme koşulları sunarak 36 aya kadar vade fırsatı sunmaktadır. Ziraat Bankası her bankada olduğu gibi bedelli askerlik kredisi olarak değil de vatandaşı ihtiyaç kredisi adı ile faydalandırmaktadır. Ziraat Bankasının kredi vermek için bazı koşulları bulunmaktadır;

  • Kredi çekecek kişinin bankalar ile hiçbir sorun yaşamamış olması ve sicilinin temiz olması gerekmektedir.
  • Kredi notunun en az 1300 olması gereklidir. 1300‘ün altında olanlara kredi verilemeyecektir.
  • Kredi sicilini kötü ve kırmızı kalem yemiş olan vatandaşlar için çıkarılan aftan yararlanılsa bile bankalara güven verebilmeniz için, geri ödeyebileceğinizi kanıtlayacak yüksek gelirli maaş belgesi vermeniz gerekebilir.

Başvuru için gerekli belgeler; 

  1. Nüfus cüzdanı fotokopisi
  2. Başvuru yapıldığına dair form belgesi
  3. Şahsın gelir durumunu belirten bir belge gereklidir.

Ziraat Bankası bedelli askerlik için bankaların arasında en düşük faiz oranlarını veren bankadır. Bankanın faiz oranları şu şekildedir; 

Ziraat Bankasının bedelli askerlik için faiz oranları aylık %2,35 TL’dir.

Kredi TutarıUygulanacak VadeTaksit TutarıAylık Faiz OranlarıYıllık Faiz Oranları
15,000 TL12 Ay1490,79 TL %2,35 TL%41,0527 TL
15,000 TL24 Ay868,63 TL%2,35 TL%40,4067 TL
15,000 TL36 Ay668,73 TL%2,35 TL%40,1837 TL

Yukarıdaki verilen tabloda belirtildiği üzere verilen faiz oranları ve ödeyeceğiniz taksitler bu şekildedir. Bedelli askerlik kredisi alabilmek için, en yakın Ziraat Bankası şubelerine giderek veya İnternet sitesi üzerinden kredi durumunuza bakabilirsiniz. İnternet üzerinden bu işlemi gerçekleştirebilmek için; siteye girdikten sonra Bireysel=> Tüketici Kredisi=> Hemen Başvur seçeneğine tıklayarak istenilen bilgileri girdikten sonra kredi tutarınızı girebilir başvuru yapabilirsiniz.

Ziraat Bankası Bedelli Askerlik Kredisi

Ziraat Bankası uygun faizler ile bedelli askerlik kredisi veriyor.

Benzer içerik: En düşük faizli ve 3 ay ertelemeli ihtiyaç kredilerini linke tıklayarak görebilirsiniz.

İş Bankası Bedelli Askerlik Kredisi

İş Bankası bedelli askerlik kredisi veriyor!  Banka askere gitmek istemeyip yalnızca parasını yatırarak bu sıkıntıdan kurtulabilmeleri için uygun faiz oranları ile destekte bulunuyor. 36 aya varan vadeler ile ödeme kolaylıkları sağlayan bankanın başvuruda bulunan vatandaşlar için bazı koşulları bulunmaktadır;

  • Her banka gibi bu banka da kredi puanının yüksek olması koşulunu taşıyor.
  • Kredi sicilinin temiz olmasına dikkat ediyor.
  • Gelirinizin yüksek olduğuna dair belge istiyor. Eğer sabit bir geliriniz ve sigortalı bir işiniz yok ise banka size kredi vermez.

Bankanın Kredi Faiz Oranları Şu Şekildedir;

Kredi TutarıUygulanacak VadeTaksit TutarıAylık Faiz OranlarıYıllık Faiz OranlarıToplam Ödenecek Tutar
15,000 TL12 Ay1517,75 TL2,60 TL%46,080618,213 TL
15,000 TL24 Ay897,20 TL2,60 TL%45,412621.532,80 TL
15,000 TL36 Ay699,41 TL2,60 TL%45,1823 TL25.178,76 TL

Banka bunların dışında tahsis ücreti ve hayat sigortası masrafları için ücret almaktadır. Tablodaki fiyatlara bunlar dahil değildir. Kredi başvurusunda bulunmak için internet sitesi üzerinden başvuru formu doldurarak işlemi gerçekleştirebilirsiniz ve kredi alabilme durumunuzu kontrol edebilirsiniz. Başvuru formuna linke tıklayarak ulaşabilirsiniz.

İş Bankası Bedelli Askerlik Kredisi

İş Bankası bedelli askerlik kredisi imkanı sunuyor.

Yapı Kredi Bankası Bedelli Askerlik Kredisi

Bedelli askerliğe başvuru yapmış ama sermayesi yeterli olmayanlara Yapı Kredi’de destek çıkıyor. 36 aya varan vade seçenekleri ile vatandaşa kredi veriyor. Konut, taşıt, ihtiyaç gibi birçok alanda kredi vererek ihtiyaçlarınızı ertelemek zorunda kalmıyorsunuz. Diğer verdiği uygun faizli ve uzun vadeli kredi fırsatlarını bedelli askerlik için de sunan banka her banka gibi vatandaşların bazı koşulları yerine getirmiş olması gerekiyor. Diğer bankalarda olduğu gibi; bankalarla olan geçmişinizin tamamen temiz olması ve kredi notunuzun yüksek olması kredi almanıza yardımcı olacaktır. Kredi sicili kötü ve kırmızı kalem yemiş vatandaşlar bedelli askerlik kredisinden faydalanamayacaklardır. Bedelli askerlik kredisine başvuru yapmak için en yakın Yapı Kredi şubelerine giderek, SMS aracılığı ile, en yakın Yapı Kredi Atm‘sinden veya mobil internet bankacılığı ile kredi başvurusu yapabilir, kredi çekmenizin olumlu ya da olumsuzluk durumuna bakabilirsiniz.

SMS ile başvuru yapmak için; “Kredi Türü (boşluk) TCKN (boşluk) Aylık Gelirinizi” yazıp 4411’e kısa mesaj gönderebilirsiniz. (Örnek 1: İhtiyaç 12345678901 1000)

Yapı Kredi Bankası Faiz Oran Tablosu;

Kredi TutarıUygulanacak VadeAylık Uygulanacak Faiz OranıKredi Tahsis ÜcretiAylık Uygulanacak Olan Efektif Faiz Oranı ( Sigorta Hariç)Yıllık Uygulanacak Efektif Faiz Oranı ( Sigorta Hariç)Aylık Ödenecek Taksit TutarıToplam Geri Ödenecek Tutar
15,000 TL24 Ay% 2,5675 TL% 3,7168% 44,6010892,59 TL21.422,37 TL
15,000 TL36 Ay% 2,5475 TL% 3,6640% 43,9685691,99 TL24.911,43 TL

Bu tabloda verilmiş olan faiz oranlarına ve tutarlara sigorta dahil edilmemiş olup, yaşınıza ve çekeceğiniz kredi tutarına göre miktarlar değişiklik gösterebilir. Bu tablo bedelli askerlik için hazırlanmış bir tablo olduğundan dolayı örnek olarak hazırlanmıştır.

Yapı Kredi Bankası Bedelli Askerlik Kredisi

Yapı Kredi Bankası bedelli askerlik kredisi veriyor.

Askerlik Sisteminde Yeni Düzenleme

Bedelli askerlik ile ilgili kararların netleşmesinin ardından yeni bir müjde daha geldi. Gerçekleştirilmesi beklenen düzenlemeler neticesinde bedelli askerliğe gerek kalmayacak. Milli Savunma Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen toplantıda tek tip askerlik ile ilgili bütün detaylar görüşülmüştür. Yapılan görüşmelerde askerlik süresinin kısalması üzerine konuşuldu. Eğer yapılacak olan düzenleme yürürlüğe girerse askerlik süresi 9 aya düşürülecek. Yani askerlik eğitimi 9 ayda tamamlanacaktır.

Gündem konusu olan askerlik sistemi ile ilgili yapılan düzenlemelerde bazı meslek gruplarına özel uygulamaların getirileceği de belirtildi. Öğretmen, sporcu, akademik personel ya da doktor gibi meslek gruplarına uygulanacak olan askerlik sürelerinde esneklik yapılacağı söz konusu olmuştur. Bu konuda herhangi bir kesinlik söz konusu değildir. Ancak bu kişilerin kariyer ve meslek hayatlarında herhangi bir aksaklık yaşanmaması için müsait zamanlar belirlenecek ve askerlik görevlerini bu dönemlerde yapmaları istenecektir.

Bankaların bedelli askerlik için verdikleri faiz oranları ve geri ödemelerini sizler için araştırdık. Size faiz oranları en uygun gelen bankayı seçerek bedelli askerlik kredisi için başvuruda bulunabilirsiniz.Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.