En Avantajlı 3 Kredi Kartı(Aidatsız)

En Avantajlı 3 Kredi Kartı(Aidatsız)
6 Nisan 2019 tarihinde güncellendi.

Kredi kartı bankaların müşterilerine günlük harcamalarında ya da ihtiyaçları için gelir durumlarına göre belirli bir limitte verdiği ve nakit taşınmasına gerek kalmadan harcama yapıldığı unsurdur. Artık ülkemizde kredi kartı olanları değil, kredi kartı olmayanları tespit etmek gerekiyor. Ülke ekonomimizin spekülatif kur hareketlerine maruz kaldığı şu dönemlerde yapılan zamlar ile vatandaşların alım gücü düşüyor. Ayrıca kredi kartı genelde taksit imkanı sunmak için tercih ediyor. Bazı kredi kartlarının ise aylık ve yıllık kart kullanım aidatları bulunurken bazı bankalar ise hiçbir ek ücret talep etmeden kredi kartı hizmeti veriyor. Aidatsız olarak verilen en avantajlı kredi kartlarını sizler için araştırdık.

Kredi Kartları İle İlgili Bilmeniz Gerekenler

Kredi kartlarında POS cihazı üzerinden işlem yapılmaktadır. Nakit para taşımayanlar ya da o an için nakti olmayanlar kredi kartı üzerinden ödeme yaparlar. Ancak kredi kartını herkesin alamayacağını ve ancak belirli şartlar dahilinde kredi kartı alabileceğinizi belirtelim. Öncelikle kredi notunuzun iyi olması gerekir. Bankalar sicili kötü kişilere ne kredi ne de kredi kartı vermeye yanaşmazlar ve başvuruları reddederler. Kişilerin belgelenebilir ve düzenli bir gelirleri olmalıdır. Gelirlerini bordro ile kanıtlayamayanlar kredi kartı alamaz. Tabi ki kredi kartı başvurusu için yaş alt limiti 18 olmalıdır. Bu üniversiteye başlayan öğrenciler için de bir avantaj olmaktadır. Bankalardan kredi çekemeyenlere önerebileceğimiz 1 defalık yöntem!

Verilecek kredi kartlarının limitleri kişiden kişiye göre değişiklik göstermektedir. Genel olarak gelir durumun 2 katı oranında limit verilmektedir. Yani 3 bin TL geliriniz varsa kredi kartı limitiniz 5-6 bin TL civarında olacaktır. Ancak kredi kartı aldıktan bir süre sonra ödeme durumu ve siciline göre limit artırımı yapılabilmektedir. Limit artırımı için birçok kriter göz önünde bulundurulmaktadır. Özellikle kişinin bankada vadeli bir hesabının olup olmaması, kredi borcunu düzenli ödeme döneminde ödeyip ödemediği de birer etken olmaktadır.

Banka yaptığınız harcamalar için belirlenen hesap kesim dönemlerinde size bu borcu bildirmek için kredi kartı ekstresi göndermektedir. Bu ekstrede yaptığınız harcamaların tümünü içeren bilgiler yer almaktadır. Yaptığınız harcamalar bir sonraki ay size borç olarak yansıtılmaktadır. Ayrıca ekstrede son ödeme tarihi de yazmaktadır. Belirlediğiniz tarihte ödeme yapmazsanız borcunuza yasal faiz işleyecektir.

Kredi Kartları İle İlgili Bilmeniz Gerekenler

Kredi Kartları İle İlgili Bilmeniz Gerekenler

Asgari Ödeme Tutarı: Asgari ödeme tutarı borcun tamamını değil belirli bir oranını ödemek manasına gelmektedir. Bu oranlar belirli düzenlemeler neticesinde belirlenmektedir. Örneğin kredi kartı limitini bin TL ile 15 bin TL olması durumunda %30‘ unun her ay düzenli olarak ödenmesi gerekmektedir. Limit artıkça asgari ödeme miktarı %35-%40’ lara kadar çıkmaktadır. Banka müşteri o ay için geçerli olan asgari ödeme tutarını ödemezse gecikme faizi ve gecikme faizi bildirimi gibi ekstra ücretler ekstreye yansıtılacaktır. Banka tarafından belirlenmiş olan güncel faiz oranları işletilmektedir.

Kredi Kartı İptali: Kredi kartları banka müşterilerinin isteği üzerine iptal edilebilmektedir. Ancak iptal işleminin yapılabilmesi için karta ait herhangi bir borcun olmaması gerekiyor. Bankaya telefon ya da şahsen başvuru yaparak kartınızı kapattırmak ya da iptal ettirmek istediğinizi söyleyebilirsiniz. Kullanıma kapatılan kartlar istek üzerine kullanıma tekrar açılabilmektedir. Ancak iptal edilmiş kartlar tekrar kullanılmaz. Kartı imha etmeniz gerekir. Ayrıca kayıp ve çalıntı gibi durumlarda da yine banka şubesini arayarak hemen iptal işlemi yaptırabilirsiniz.

Özellikle güvenlik açısından kart ve şifre bilgilerinin kimse ile paylaşılmaması gerekir. İnternet üzerinden alışveriş yapılacaksa güvenilir yerler tercih edilmelidir. Kredi kartlarının yeni özelliği ise temassız alışveriş yapılmasına olanak sağlamasıdır. Şifrenizi girmeden, pos cihazına kartı yerleştirmeden rahatça alışveriş yapabilirsiniz. Bu uygulama zaman açısından da kolaylık sağlamaktadır.

Kredi Kartı Başvurusu İçin Gerekli Evraklar

Kredi kartı başvurusunda bulunmak için aşağıdaki belgeleri hazırlayarak banka şubelerine gitmeniz gerekiyor.

 • T.C. Kimlik Belgesi
 • Kredi kartı başvuru formu
 • Gelir durumunuzu gösteren belge
 • Serbest meslek çalışanları vergi levhası
 • Emekli iseniz bu durumu kanıtlayacak bir belge gerekmektedir.

Bu aşamada düzenli gelirimiz yoksa kredi kartı alamaz mıyız gibi sorular aklınıza gelebilir. Soru işaretlerinizin giderilmesi adına birkaç açıklama yapalım. İlk olarak öğrencilerden bahsedelim. Öğrenciler düzenli gelirleri olmayan kişiler olduklarından dolayı kredi kartı alamazlar gibi bir gerçek yoktur. Velilerinin ya da geliri olan tanıdıklarının kendilerine kefil olmaları yolu ile kredi kartı alabilirler. Ev hanımları da bu bağlamda kredi kartı alabilmektedir. Örneğin tapusu kendi namlarına olan bir taşınmaza, bir taşıta sahip olmaları durumunda kredi kartı alabileceklerdir. Ancak sicillerinin temiz olması gerektiğini bir kez daha ifade edelim.

Hangi Bankalardan Kredi Kartı Alabilirim?

Ülkemizdeki devlet ya da katılım bankalarının hepsi birbirinden farklı avantajlar ile müşterilerine kredi kartı vermektedir. Bazıları aidat ücreti talep ederken bazı bankalar ise aidatsız olarak kredi kartı hizmeti sunmaktadır. Bankaların kredi kartı ürünlerini aşağıda maddeler halinde görebilirsiniz.

Hangi Bankalardan Kredi Kartı Alabilirim?

Hangi Bankalardan Kredi Kartı Alabilirim?

 1. İş Bankası – Maximum Card
 2. Garanti Bankası – Bonus Card
 3. Yapı Kredi – World Card
 4. TEB – Bonus Card
 5. Odeobank – Bak O Card
 6. Akbank – Axess
 7. Ziraat Bankası – Combo Cart
 8. HSCB – Advantege Cart
 9. Halk Bankası – Paraf Card
 10. Vakıfbank – World
 11. Denizbank – Bonus gibi pek çok kar hizmeti bulunmaktadır. Ancak bu kartları almadan evvel banka ile görüşerek şartları, avantajları ve faiz oranları hakkında bilgi almanız gerekmektedir. Yazımızın devamında aidatsız ve düşük faizli kredi kartları ile ilgili detaylı bilgiyi bulabilirsiniz.


İş Bankası

Aidatsız kriterini baz aldığımızda en avantajlı kredi kartının İş Bankası’nın kredi kartı ürünü olan Maximum Card olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. İlk olarak belirtelim ki kartın müşteriye ekstra bir maliyeti yoktur. Çünkü yıllık kart aidatı ödemek zorunda kalmazsınız. İş Bankası’ nın anlaşmalı olduğu mağaza sayısı ise 200 bin’ den fazladır. Anlaşmalı iş yerlerden yapacağınız alışverişleri İş Bankası’ nın kredi kartı ürünü olan Maximum Card ile taksitlendirebilirsiniz. Kartınız ile alışveriş yaptığınızda kartınıza MaxiPuan yüklenecektir. Biriken puanlarınız ile yine bu anlaşmalı mağazalardan alışveriş yapabilirsiniz.

Kredi kartının nakit avans özelliği de bulunmaktadır. Şayet nakit ihtiyacınız var ise karttan istediğiniz tutarı çekebilir ve hatta taksitlendirebilirsiniz. Ayrıca banka kartı ile yapılacak olan işlemleri de kredi kartınız ile kolayca halledebilirsiniz. Kredi kartı yurt içi ve yurt dışında geçerlidir. Puanlar yurt dışında kullanılan alışverişlerde de geçerlidir ve burada yapacağınız alışverişlerden de puan kazanabilirsiniz.  Visa, Master ve Troy amblemi olan tüm yurt dışı ATM’ lerinde de kartınız kullabilirsiniz. Kart başvurusunda bulunmak için tıklayınız.

İş Bankası

İş Bankası

Kredi kartı başvurusu için kullanabileceğiniz pek çok yöntem vardır. SMS ile başvuruda bulunmak için MAXIMUM yazıp bir boşluk bırakarak 11 haneli T.C. kimlik numaranızı yazınız ve bu mesajı 4402′ ye gönderiniz. Döviz üzerinden de işlem yapabilirsiniz. Son ödeme tarihinde döviz cinsinden borçlarınızı ödememeniz durumunda Türk Lirası üzerinden işlem yapılmaktadır. Kredi kartlarının genel olarak alışveriş faiz oranları %2,25′ tir. Ancak İş Bankası’nı ilk sıraya yazmamızın sebebi olarak Maximum Card’ ın alışveriş faiz oranı %2,25‘ tir.  Yüzde 0,18’ lik fark sebebi ile Maximum Card almanızı öneriyoruz.

Kredi kartı başvurusunda bulunmak isteyenler kendilerine en yakın İş Bankası şubelerine giderek ya da 0850 724 0724 müşteri hizmetlerini tuşlayarak işlemlerini tamamlayabilirler. İş Bankası’ nın kredi kartı ile 1000 TL alışveriş yaptığınızda 20 TL bonus kazanırsınız. 

Garanti Bankası Flexi Card

Garanti Bankası kredi kartı ürünü olan Flexi Card‘ ı müşterilerine sunmaktadır. Kart kullanımı tamamen aidatsız olup, alışveriş faiz oranı %2,25‘ dir. En çok anlaşma sahibi banka İş Bankası’ dır. Toplamda 250 binden fazla iş yerinde Flexi Card’ ınız ile alışveriş yapabilirsiniz. Yaptığınız alışverişlerde Bonus kazanabilirsiniz. BFLEXİ yazarak 3340‘ a göndermeniz durumunda SMS yolu ile kolayca kart başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Bonus Flaş uygulamasını da yükleyerek işlemleri kolayca yapabilirsiniz. Ayrıca ekstre bilgisi alma, borç sorgulama işlemleri de bu uygulama üzerinden yapılabilmektedir. Mobil cihazınıza indirmek için tıklayınız.

Garanti Bankası Flexi Card 

Garanti Bankası Flexi Card

Biriken bonuslar sayesinde anlaşmalı olunan mağazalardan bedava alışveriş yapabilirsiniz. Harcama miktarınıza göre değişmekle birlikte 50 TL bonus kazanabilirsiniz. Nakit avans çekebilirsiniz. Ayrıca kartı yalnızca yurt içinde değil yurt dışında da kullanabilirsiniz. Ayrıca yıllık yaptığınız alışverişinizin tutarının 5 bin TL olması durumunda harcama miktarının %0,2′ si kadar bonus kazanabilirsiniz. Yıllık en fazla 50 TL bonus kazanabilirsiniz. Flexi Card başvuru yapmak için tıklayınız. Ayırca kimlik belgeniz, gelir belgeniz, ikametgah adresiniz ile birlikte size en yakın Garanti Bankası şubelerine giderek kredi kartı başvurusunda bulunabilirsiniz. Kredi notunuz düşük ya da siciliniz kötüyse kredi kartı başvurunuz muhtemelen reddedilecektir.

QNB Finansbank Fix Card

Yıllık kart ücreti ödemeden taksitli alışveriş imkanı sunan bankalardan biri de Finans Bankası’ dır. Fix Card‘ ın Alışveriş faiz oranı %2,25‘ dir. Yeni çıkan teknolojiye uygun olarak kartı hem banka hem de kredi kartı olarak kullanabilirsiniz. Ayrıca temassız alışveriş özelliği de bulunmaktadır. Finans Bankasında diğer bankalardan farklı bir uygulama vardır. Kartınız ile taksit yaptırabilme, ekstreyi erteleyebilme, puan kazanmak için Artı Paket adı verilen bir pakete üye olmanız gerekmektedir. Bu uygulama ile aslında karta değil, indirimlerden yararlanmak için üye olduğunuz pakete ücret ödersiniz.

QNB Finansbank Fix Card 

QNB Finansbank Fix Card 

Paketin ücreti aylık olarak 5 TL’ dir. Çeşitli kampanyalara katılabilirsiniz. Paket iptali yapılabilmektedir. Şayet iptal işleminde size sunulan kampanyaları kullanmadıysanız paket ücreti tarafınıza iade edilecektir. Gecikme faiz oranı ise %2,75 olacaktır. Kredi kartı başvurusu yapmak için tıklayınız.

Hediye puan olarak daha avantajlı olan kredi kartları yok değildir. Fakat bu kartlara sahip olmak için aylık 100 – 150 TL ‘ ye varan oranlarda kart aidatı ödemeniz gerekiyor. Yani size verilen bonus ve parapuanlar zaten kart aidatı olarak harcanmış oluyor. Bu sebeple aidatsız kredi kartlarından özellikle Maximum Kart’ı kullanmanızı tavsiye ediyoruz.Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git