Emeklilere PTT Kredisi 2019 Başvurusu Hesaplama (GÜNCEL)

Emeklilere PTT Kredisi 2019 Başvurusu Hesaplama (GÜNCEL)
29 Mart 2019 tarihinde güncellendi.

Emekliler de zaman zaman finansmana ihtiyaç duyuyor. PTT anlaşmalı olduğu banka şubeleri vasıtası ile emeklilere kredi veriliyor. Kredi başvuru şartlarını taşıyanlar PTT şubelerinde bulunan başvuru formlarını doldurarak kredi başvurusu yapabilirler. Aktifbank, Vakıfbank, Denizbank, İNG Bank, TEB gibi bankalar postane ile anlaşmalıdır. PTT zaman zaman başlattığı kampanyalar ile emekli maaş müşterilerine faizsiz kredi imkanı sunmaktadır. İçeriğimizden emekli PTT kredisi hesaplamalarına, kredi veren bankalara ve başvuru şartlarına ulaşabilirsiniz.

PTT’den Emeklilere Kredi

PTT’den maaş alan emekliler, maaş müşterileri, PTT anlaşmalı bankalardan ihtiyaç kredisi çekebiliyorlar. Şartları yerine getiren emekliler emekli maaşlarını istedikleri finans kuruluşlarından alabilmektedirler. Bu işlem için istedikleri banka ve finans kuruluşuna dilekçe vermeleri yeterli olacaktır. Bazı finans kuruluşları emekli maaşlarını dağıtabilmek için emeklilere yönelik çeşitli kampanyalar ve uygulamalar yapmaktadır. Maaşlarını PTT şubelerinden alan emekli vatandaşlarımız için bazı bankalar PTT ile anlaşarak emeklilere uygun faiz oranları ve ödeme koşullarında emeklilik kredisi vermektedir. Bu kredileri sizler için uzmanlarımız ile birlikte inceledik.

ptt

Emekli maaşınızı PTT’ye taşıyarak kredi alabilirsiniz.

Bankalar için emekli müşterileri oldukça değerlidir. Çünkü bankalar için kredi verilmesinin ilk koşulu düzenli gelir sahibi olmaktadır. Kredi notunuz da yüksekse yüksek tutarlarda kredi alabilirsiniz. PTT, anlaşmalı olduğu banka şubeleri aracılığı ile emeklilere finansman sağlamaktadır. Bankalar tarafından başlatılan emekli kredisi kampanyalarında belirli bir yaş sınırı bulunmaktadır. Çünkü vadeler yaş göre belirlenmektedir. Postane, 80 yaşına kadar kredi vermektedir.  Ziraat Bankasında bu yaş sınırı 75 olarak belirlenmiştir. Postaneden 77 yaşındaki bir müşteri 3 yıl vadeli, 78 yaşındaki bir müşteri ise 2 yıl vadeli olarak kredi alabilmektedir.

PTT’nin anlaşmalı olduğu bankalar; 

 • Aktifbank 
 • İNG Bank
 • TEB
 • Denizbank
 • Burgan Bank
 • Fibabanka emeklilere değişen tutarlarda ve faiz oranları ile kredi vermektedir.

PTT Emekli Kredisi Şartları

PTT’nin anlaşmalı olduğu bankalar tarafından verilen kredilere geçmeden evvel, kredi alabilmek için gerekli olan şartlardan söz etmek istiyoruz.

 • Kredi notunuzun yüksek olması gerekiyor. Bankalar sadece emekliler için değil, diğer tüm müşterileri için ilk olarak kredi notuna dikkat ediyor. Kredi notu müşterilerinin 5 yıllık bankacılık geçmişlerini ifade ediyor. Örneğin daha evvel çekilmiş bir kredi ya da ödenmemiş bir kredi borcu varsa, bu durumda kredi notu düşük demektir ve müşteriye kredi verilmez.
 • Belgenelebilir gelir sunmak da bankaların kredi vermek için aradıkları şartlar arasında yer almaktadır. Ancak emekli maaşı düzenli gelir olarak kabul edildiğinden dolayı, maaşları üzerinde herhangi bir kesinti ya da haciz olmayan emekliler yüksek limitli olarak kredi çekebilir.
 • PTT maaş müşterisi olmak da aranan şartlardan bir tanesidir. Şayet maaşınızı PTT dışında herhangi bir banka şubesinden alıyorsanız, bu durumda maaş transfer işlemi yapmanız gerekiyor.
 • Diğer şart yaş sınırıdır. PTT kredileri 80 yaş üstü müşterilere verilmiyor.
 • İpotek ya da teminat göstermeniz durumunda ise yüksek limitli kredi almanız mümkündür. Araç ipotekli kredi veren bankalara giderek yüksek tutarlarda kredi alabilirsiniz.
PTT Emekli Kredisi Şartları

PTT Emekli Kredisi Şartları

Şayet bu şartları taşıyor iseniz, postanede bulunan başvuru formlarını doldurarak talebinde bulunabilirsiniz.

Konut sahibi olmak isteyen emeklilere müjde ! TOKİ ev sahibi olmanın yolunu açıyor. TOKİ kredisi veren bankalardan kredi alarak düşük maliyetle ev sahibi olabilirsiniz.

Maaş Transferi Nasıl Yapılır?

1- Sosyal Güvenlik Kurumu : Maaş aldığınız bankayı değiştirebileceğiniz yöntemlerden ilki Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürlükleri’ne gitmek olacaktır. Bir dilekçe ile maaşınızı taşıyacağınız bankayı değiştirmek istediğinizi yazarak kuruma verebilirsiniz. Şayet ilk kez emekli maaşı alacaksınız, formu doldururken maaş almak istediğiniz yere PTT yazmanız durumunda ilk emekli maaşınız PTT şubelerine yatırılacaktır. Ancak herhangi bir açıklama yapılmaması durumunda ilk maaş Ziraat Bankası şubelerine yatırılacaktır.

2- E-devlet : Maaş transfer işlemi yapabileceğiniz yöntemlerden bir tanesi de e-devlet sistemidir. 4A, 4B ve 4C adres değişiklikleri için ayrı ayrı linkler üzerinden değişiklik yapmanız gerekiyor. Menüleri takip ettikten sonra değiştirmek istediğiniz banka yerine PTT yazarak banka değişikliği yapmanız mümkün olacaktır. Şayet e-devlet şifreniz yoksa, PTT şubelerine giderek bir şifre alabilir ve T.C. kimlik numaranız ile sisteme giriş yapabilirsiniz.

Aktif Bank Maaşını PTT den Alanlara Yönelik Kredi Kampanyaları

Aktif Bank maaşını her ay düzenli olarak PTT şubelerinden alan emekli vatandaşlarımız için çok özel kredi kampanyası yapmaktadır. Bu PTT den maaş alan emeklilere yönelik kredinin en büyük özelliği kefilsiz olarak kredi verilmesidir. Tek şart emekli maaşının PTT şubelerinden alınmasıdır. Aktif Bankın yapmış olduğu bu emekli kredisi kampanyasında kredinin en üst tutarı 60.000 TL dir. Maaşınızı PTT şubelerinden alıyorsanız bu krediye başvuru yapabilirsiniz. Özellikle otomatik ödeme talimatı verilmesi durumunda geri ödeme için banka şubelerine gidilmesine gerek kalmayacaktır. 60 ay vadeli %2,69 faiz oranı ile kredinizi alabilirsiniz.

 • 1 yıl vade : 79 yaş
 • 2 yıl vade : 78 yaş
 • 3 yıl vade : 77 yaş
 • 4 yıl vadeli : 76 yaş
 • 5 yıl vadeli : 75 yaşına kadar kredi kullanılabilmektedir.

PTT Emekli Kredisi Hesaplama ve Faiz Oranları

Kredi tutarıVadeAylık ödeme tutarıToplam geri ödeme
10 bin TL12 ay1.018,34 TL12.220,11 TL
10 bin TL60 ay379,16 TL22.749,78 TL
20 bin TL12 ay2.036,69 TL24.440,28 TL
20 bin TL60 ay758,32 TL45.499,45 TL
30 bin TL12 ay3.055,03 TL36.660,36 TL
30 bin TL60 ay1.137,48 TL68.249,05 TL
40 bin TL12 ay4.073,37 TL48.880,48 TL
40 bin TL60 ay1.516,64 TL90.998,61 TL
50 bin TL12 ay5.091,71 TL61.100,56 TL
50 bin TL60 ay1.895,80 TL113.748,15 TL
60 bin TL12 ay6.110,06 TL73.320,72 TL
60 bin TL60 ay2.274,96 TL136.497,71 TL

Aktif Bank emeklilik kredisini alabilmek için öncelikle maaş ödemelerinin PTT şubelerinden alınması gerekmektedir. Daha sonra evinize en yakın PTT şubesine giderek, Aktif Bank emeklilik kredisi formunu doldurmanız gerekmektedir. Aktif Bank emeklilik kredisi formunu doldurduktan sonra PTT şubesinde bulunan memur formunuzu sisteme girecektir. Krediniz onaylandığı anda size haber verilecek , onaydan sonra 60.000 TL ödemenizi PTT şubesinden alabilirsiniz.

Vakıfbank PTT’ den Maaş Alanlara Kredi Kampanyası

Vakıfbank maaşını PTT den alan emeklilere yönelik emekli kredisi kampanyası düzenlemiştir. Bu kampanyanın detaylarına değinecek olur isek, Vakıfbank emekli kredisinden kredi alma üst limiti 20.000 TL dir. PTT den maaş alan emekliler için uygulanan bu kredinin maksimum ödeme taksit ayı ise 60 aydır. Vakıfbank bu kredi kapsamında başvurmak isteyen emekli vatandaşlar için üst yaş sınırını 80 yaş olarak belirlemiştir. Vakıfbank emekli kredisine başvurmak isteyen emekli vatandaşlarımızın 80 yaşından küçük olması gerekmektedir. Vakıfbank emekli kredisini almak isteyen emekli vatandaşlarımız başvuru için kendilerine en yakın PTT şubelerine gidip Vakıfbank kredi formunu doldurup , PTT çalışanı memura formu vererek başvuruda bulunmuş olmaktadır.

Ptt Emekli Kredisi Vermektedir!

Maaşlarını Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan alan emeklilere yönelik olarak verilen bu kredilerden yararlanmak için başvurular PTT aracılığı ile yapılmaktadır. Burada bulunan başvuru formunun doldurulması ile birlikte kredi başvurunuz onaylanır ise PTT şubelerinden alabilirsiniz. Kredi uygun faiz oranları ile verilmektedir. Emekli kredilerinin yanı sıra banka tarafından borçlu emeklileri sevindirecek bir haber verildi. Vakıfbank borç yapılandırma kredisi alarak borçlarınızdan kurtulabilirsiniz.

Denizbank PTT İhtiyaç Kredisi

Denizbank maaşını PTT şubelerinden alan emekli vatandaşlarımıza yönelik bir kredi hazırlamıştır. Bu krediye başvuru yapabilmek için aranan şartlar şu şekildedir. Öncelikle emekli vatandaşımızın maaşını aylık olarak düzenli şekilde PTT şubelerinden alması gerekmektedir. Bu kampanya kapsamında başvuracak olan emeklilerden istenilen maksimum yaş sınırı 80 dir. 80 yaşını aşan emekli vatandaşlarımız maalesef bu krediye başvuramıyorlar. Denizbank bu kampanyada kredi faiz oranlarını alternatifli yapmıştır.

Kredinin özellikleri : 

 • Alt limitli olarak 3 bin TL, üst limitli olarak ise 36 bin TL kredi kullanabilirsiniz.
 • Azami vade süresi 60 ay olarak belirlenmiştir.
 • 3 bin TL ile 36 bin TL arasında olan krediler için uygulanacak olan faiz oranı %3,08 olarak belirlenmiştir.
 • Kredide tahsis ücreti bulunmamaktadır.
 • 80 yaşına kadar olan vatandaşlarımız verilen kredilerden yararlanabilecektir. Vadelerin belirlenmesinden yaş oldukça önemlidir.
 • Yaş ve cinsiyete göre sigorta değişiklik gösterecektir.


Kredi tutarıVadeFaiz oranıAylık taksit tutarı
3.00036 ay3,28157,26  TL
10.00036 ay3,28524,19  TL
30.00036 ay3,281.572,57  TL
10.00048 ay3,28466,77  TL
10.00060 ay3,28436,67  TL

Bu bankaların yanı sıra Garanti Bankası emekli kredisi veriyor. Bağlantıya tıklayarak kredi detayları ile ilgili bilgi alabilirsiniz.

İNG Bank Kredi Postam

PTT ile anlaşmalı olan bankalardan bir tanesi de İNG Bank’tır. PTT maaş müşterilerine yönelik olarak başlattığı kredi kampanyası ile 60 aya varan vadeler ile kredi vermektedir.

İNG Bank Kredi Postam

İNG Bank Kredi Postam

Kredinin özellikleri

 1. Azami vade 60 aydır.
 2. Minimum kredi limiti 1000 TL, kredi üst limiti ise 45 bin TL olarak belirlenmiştir.
 3. Krediye hayat sigortası yaptırmak zorunlu olmaktadır.
 4. 75 yaşına kadar olan maaş müşterileri bu kredilerden yararlanabilecektir.
 5. Kredinin binde beşi tutarında kredi tahsis ücreti talep edilmektedir.

Faiz oranları : 

 • 3 bin TL’ye kadar olan kredilerde %2,74
 • 3 bin TL ile 10 bin TL arasında olan krediler için %2,79
 • 10 bin TL ile 20 bin TL arasında olan krediler için %2,39
 • 20 bin TL ve üst limitteki krediler için faiz oranı %2,24 olarak belirlenmiştir.

Kredi kullanma azami yaşı 75 olduğundan dolayı, örneğin 2 yıl vadeli olarak kredi kullanılmak istediğinde 73 yaşına kadar olan kişiler kredi başvurusu yapabilmektedir. Şayet maaşınızı İNG Bank ya da herhangi bir bankadan alıyorsanız maaş taşıma işlemi yapmanız gerekecektir.

Emekli olmayı bekleyenler ise emeklilik yasası hakkında bilgi alabilir ve güncel gelişmelerden haberdar olabilirler.

INGBank Emekli Kredisi Hesaplama

Kredi Tutarı 9 Ay Vade 12 Ay Vade18 Ay Vade24 Ay Vade36 Ay Vade48Ay Vade 60 Ay Vade 
1.000 TL 130 TL102 TL74 TL61 TL48 TL 42 TL 38 TL
5.000 TL 642 TL502 TL363 TL295 TL229 TL 197 TL180 TL
10.000 TL 1,276 TL997 TL719 TL582 TL449 TL 386 TL 351 TL
20.000 TL 2,531 TL1,972 TL1,416 TL1,142 TL874 TL 747 TL 675 TL
40.000 TL 5,063 TL3,944 TL2,832 TL2,283 TL1,748 TL 1,493 TL 1,350 TL

Faiz Oranları Değişiklik gösterecektir. En Net Faiz hesaplaması bankada yapılır.

Burgan Bank PTT ihtiyaç kredisi

PTT ile anlaşmalı olan bankalardan bir tanesi de Burgan Bank’tır. PTT çalışanlarına ve PTT maaş müşterilerine özel olarak geliştirilen kredi kampanyasından yararlanabilirsiniz. Kredi kullandırma yaşı 73 olarak belirlenmiştir.

Burgan Bank PTT ihtiyaç kredisi

Burgan Bank PTT ihtiyaç kredisi

Kredinin özellikleri

 • Azami vade 60 ay olarak belirlenmiştir.
 • 55 bin TL üst limitli kredi kullanabilirsiniz.
 • Maaşınızı PTT şubelerinden almanız ve şubelerde bulunan başvuru formalarını doldurmanız gerekiyor.
 • Kredi alt limiti ise 3 bin TL olarak belirlenmiştir.
 • 3 bin TL ile 10 bin TL’ ye kadar olan kredilerde faiz oranı %2,86
 • 10 bin TL ile 20 bin TL arasında olan kredilerde faiz oranı %2,47
 • 20 bin TL ile 55 bin TL arasında olan kredilerde faiz oranı %2,35 olarak belirlenmiştir.
Kredi Tutarı12 ay18 ay24 ay36 ay48 ay60 ay
3.000 TL309 TL226 TL185 TL146 TL128 TL119 TL
5.000 TL515 TL377 TL309 TL244 TL214 TL198 TL
10.000 TL1.002 TL725 TL588 TL456 TL393 TL359 TL
20.000 TL1.988 TL1.432 TL1.158 TL892 TL765 TL695 TL
40.000 TL3.975 TL2.864 TL2.316 TL1.783 TL1.531 TL1.390 TL
55.000 TL5.466 TL3.938 TL3.185 TL2.452 TL2.105 TL1.911 TL

Şekerbank Maaşını PTT den Alanlara Yönelik Kredi Kampanyası;

Maaşını PTT şubesinden alan vatandaşlarımıza yönelik kredi kampanyası yapan bir diğer banka ise Şekerbank’tır. Şekerbank maaşını PTT den alan emekliler için başlattığı ihtiyaç kredisi kampanyasında kredinin maksimum ödenme süresi 36 aydır. Şekerbank’ın bu kampanyasında kredi alınabilen miktar üst limit olarak 100.000 TL dir. Ayrıca bu kampanya kapsamında maaşını PTT den alan emeklilere yönelik kampanya faiz oranı ise %2,39 olarak belirtilmiştir. Örnek olarak 10.000 TL lik bir kredi talebinin ödemelerini inceleyecek olur isek, toplam ödeme süresi 36 aydır. Emekli kredisi kapsamında aylık ödenecek olan tutar ise 467,93 TL olacaktır.

Şekerbank maaşını PTT şubesindan alan emekliler için kredisinden almak isteyen emekli vatandaşlarımız. Öncelikle kimlik kartları ile birlikte bulundukları adrese en yakın PTT şubelerine gitmeleri yeterli olacaktır. PTT şubesinde bulunan formlardan Şekerbank kredi başvuru formunu doldurduktan sonra PTT görevli memuruna verip, memurun bilgisayara işlemesini bekleyip başvuruda bulunabilirler. Başvuru neticesi emekli vatandaşlarımıza telefon ile bildirilecektir. Emekli kredisi onaylandıktan sonra PTT şubelerine gidip adlarına çıkmış krediyi tahsil edebilirler.

Şekerbank Maaşını PTT den Alanlara Yönelik Kredi Kampanyası;

Şekerbank Maaşını PTT den Alanlara Yönelik Kredi Kampanyası;

Emeklilere 2019 yılında da emekli bayram ikramiyesi verilecek.

TEB Jet Emekli Kredisi

Emekli kredisi alabileceğiniz bankalardan bir tanesi de Türk Ekonomi Bankası’dır. PTT çalışanları ve emekli maaş müşterileri jet kredi ile ihtiyaçlarını karşılayabilir. T.C. kimlik belgeniz ile başvurularını yapabilirsiniz.

Kredinin özellikleri : 

 • Kredi tahsis ücreti talep edilmiyor. 
 • Alt kredi limiti 2500 TL olurken, üst kredi limiti ise 40 bin TL oluyor.
 • Vade 60 aydır.
 • 70 yaş ve altı emekliler bu kredi kampanyasından yararlanabilir.

Emekli Kredisi Veren Diğer Bankalar

PTT ve anlaşmalı olan banka şubeleri dışında emeklilerimize uygun faiz oranları ile kredi sunan banklar ve kredi detayları aşağıdaki gibidir;

Halkbank Mutlu Emekli İhtiyaç Kredisi

Halkbank tarafından emeklilere özel olarak düşük faizli ihtiyaç kredisi verilmektedir. Kredi üst limiti 50 bin TL olup 60 ay vadeli olarak krediden yararlanabilirsiniz.

Kredi Tutarı (TL)Kredi Vadesi (Ay)Aylık Faiz Oranı (%)Tahsis Ücreti (TL)Taksit TutarıYıllık Toplam Maliyet Oranı (%)
25.000601,53131,25690,93 TL24,7120
1,58701,20 TL25,2811
50.0001,54262,501.385,95 TL24,8888
1,591.406,54 TL25,4583

Tahsis ücretine ek olarak yüzde 5 oranında banka sigorta muamele vergisi talep edilmektedir. EMEKLİ, T.C. kimlik numarası, gelir ve kredi tutarlarını aralarında bir boşluk bırakarak 3452’ye göndererek kredi başvurularınızı yapabilirsiniz.

Ziraat Bankası Emekli Kredisi

Ziraat Bankası zaten emekli bankası olarak biliniyor. Geliştirdiği emeklinin artısı kredi paketi ile emeklilere uygun faiz oranları ile ihtiyaç ve konut kredisi sunuluyor.

1- Emeklinin artısı ihtiyaç kredisi : 60 ay vadeler ve %1,53 faiz oranı ile maaşınızı Ziraat Bankası şubelerine taşıyarak verilen kredilerden yararlanabilirsiniz.

2- Emeklinin artısı konut kredisi : 120 aya varan vadeler ve %1,28 faiz oranı ile maaşınızı yine Ziraat Bankası şubelerine taşıyarak konut kredilerinden yararlanabilirsiniz. Ziraat Bankası emekli kredisi hakkında detaylı bilgi alabilir ve hemen kredi başvurusu yapabilirsiniz.

Başvuru formunu doldurarak hemen kredi başvurusu yapabilirsiniz.

Denizbank Emeklilere Özel İhtiyaç Kredisi

Emeklilere özel kredi veren bankalardan bir tanesi de Denizbank’tır. 60 aya varan vadeler ile 55 bin TL üst limitli kredilerden yararlanmak için aranan tek şart maaşınızı Denizbank şubelerinden alıyor olmanız. İnternet bankacılığı üzerinden de kredi başvurusu yapabilirsiniz.

Emekliler düzenli gelire sahip kişiler olduklarında dolayı bankalar tarafından talepleri geri çevrilmiyor. Gerekli şartları taşıyor olmanız durumunda PTT ile anlaşmalı bankalardan kredi alabilmek için maaşınızı PTT şubelerine taşımanız ve burada bulunan başvuru formunu doldurmanız yeterli olacaktır.Emeklilere PTT Kredisi 2019 Başvurusu Hesaplama (GÜNCEL) Konusuna 3 Yorum Yapıldı
 1. DEVRİM AKTÜRK dedi ki:

  48 yaşındayım 3800 tl emekli maaşım var,emekli oldum halen çalışıyorum çalıştığım maaşımda icra var.Çekeceğim kredi ile borçlarımı kapatmak istiyorum.ve 20000 tl 36 ay çok rahat bir şekilde öderim maaşımı yaklaşık 2 yıldır PTT şubesinden alıyorum.Bu durumda PTT anlaşmalı banka bana kredi verir mi.

 2. Yadigar helvacilar dedi ki:

  30000tl 12 ay istiyorum

 3. ibrahim Küçük dedi ki:

  4000 Tl 24 ay süre

Sayfa başına git