Emeklilere 2019 Promosyon Ödemeleri Ne Zaman?

Emeklilere 2019 Promosyon Ödemeleri Ne Zaman?
25 Aralık 2018 tarihinde güncellendi.

Emeklilere bankalar tarafından tanınan emekli promosyonları bulunmaktadır. Bu promosyonlardan yararlanabilmek için emekli vatandaşların yerine getirmeleri gereken bazı şartlar bulunmaktadır. Ziraat Bankası, Garanti Bankası gibi bankalara maaşlarını taşıyarak promosyonlardan faydalanabilirsiniz. 2019 emekli promosyon tutarları, sorgulama ekranları ve ne zaman verileceği ile ilgili bütün detaylar haberimizde..

Emekli Promosyonları

Emeklilere bankalar tarafından maaş promosyonu verilmektedir. Bu işlem için emeklilerin maaşlarını mevcut bankaya taşıyarak 3 yıl süre ile taahhüt yaptırmaları gerekmektedir. İmzalanan taahhüt bitene kadar da maaşlarını başka bir bankaya taşıyamayacaklardır. Ancak bu şekilde verilen promosyonlardan faydalanılabilecektir. Emeklilere 2019 yılında verilen promosyonlar hakkında detaylı bilgiye linke tıklayarak ulaşabilirsiniz.

5 milyar TL Ödeme Yapacak Bankalar Nasıl Etkilenecek?

Emeklilere banka promosyon ödemelerinin çalışmaları 1 yıl önce başlamış ödemelerin ise geçen yıl yapılmaya başlanacağı duyurulmuştu. 1 yıl süren çalışmalar neticesinde  ilk ay içinde ödenmesi tamamlanacak olan banka promosyon ödemesi alacak 11 buçuk milyon emekli müşteriler için bankalar toplamda 5 milyar TL ödeme yapacak. Emekliler ağırlıklı olarak kamu bankalarıyla çalışıyor ve emekli aylıklarını kamu sermayeli bankalardan alıyor. Bu nedenle toplamda 11 buçuk milyon emekliye yapılacak olan 5 milyar TL ödeme kamu bankalarının özel sermayeli bankalara oranla daha fazla etkileneceği tahmin ediliyor. Halkbankası ile çalışan emekli sayısının 2 milyon, Vakıfbanktan emekli maaşını alan emekli müşterilerinin sayısı ise 1 milyonu buluyor. En fazla etkilenecek olan bankanın ise Halkbankası olacağı düşünülüyor. Halkbankasını da hemen ardından Vakıfbank’ın izleyeceği ve  oluşan maliyetlerden özel bankaların  ise en az etkileneceği öngörülüyor.

emekli-promosyon

Emeklilere promosyon ödemesi verilmektedir. 

Emekli promosyon ödemeleri geçtiğimiz yılın ilk aylarında tamamlanmış ve 2 milyon emekli müşterisi bulunan Halk Bankasını maliyetlerden en çok olumsuz etkilenecek banka olacak Halkbankasında promosyon ödemelerinde oluşacak maliyet, Halkbankasının öz sermayesinin % 3,3’üne denk gelmekte bunu izleyen ikinci sırada ki 1 milyon emekli müşterisi olan Vakıfbank ise maliyetin özsermayesinin yüzde 1,9’una denk geldiği belirtildi. Özel sermayeli bankalarda da oluşacak maliyet banka öz sermayesinin yaklaşık % 0,7-0,8’ine denk geleceğinde özel bankalar promosyon ödemelerinden kamu bankalarına oranla daha az etkilenecektir.

Kamu bankalarından ağırlıklı olarak Ocak ayının ilk aylarında tamamlanacak olan promosyon ödemesi ile bankaya maliyet oluşturacak miktarın en az 3 sene içinde kendini amorti edeceği öngörülüyor. Vakıfbank emekli ikramiyeleri ne zaman ödenecek?

Emekli Promosyon Ödemesi Ne Kadar? Ne Zaman Yatacak?

Yaklaşık bir yıldır çalışmaları süren ve geçtiğimiz günlerde hükumetin müjdesini verdiği emekli promosyonları için geri sayım  başladı  ve ödemelerin Ocak ayı itibari ile tamamlanması bekleniyor. Hükumet bankalar ile yaptığı toplantıdan çıkan karar ile emekli promosyon ödemelerinin en az 300 TL en fazla 450 TL olarak yapılacağını açıkladı. Buna göre 300 TL promosyon ödemesi alacak emeklilerin maaşları 1000 TL ve altında olan emeklileri kapsıyor. 1000 lira  2000 TL arasında emekli aylığı alan emeklilerin bankalardan alacakları promosyon ödemesinin ise  375 lira olacağı 2000 TL üzerinde emekli maaşı alan emeklilerin ise en yüksek rakam olan 450 TL promosyon ödemesi alacağını belirtmişti.

Emekli Promosyon Ödemesi Şartları Nelerdir?

Bankalardan yapılacak ödemeler için toplam 5 milyar TL ödeme yapılacak banka promosyonundan yararlanmak isteyen emeklilerin maaşlarını taşıdıkları bankalardan 3 yıl boyunca emekli aylığı alacağını taahhüt etmeleri isteniyor. Bu şartları taşıyan emeklilere bir seferde yapılacak olan 300 TL ile 450 TL arasında değişen emekli promosyon ödemeleri emeklilerin aylıklarını aldıkları takvime göre belirlenecek dönemlerde olacak şekilde maaş alma durumuna göre 1 ila 3 ay içinde ödemeler gerçekleşecek. Maaşını taşıdıkları bankalardan 3 yıl boyunca aylık almayı taahhüt eden emekliler promosyon ödemelerinin karşılığında aylığını aldığı bankayı 3 yıl boyunca değiştiremeyecek ve bankada kendi adına hesap açarak 2 adet otomatik ödeme talimatı vermesi şartıyla promosyonlar tek seferde olacak şekilde ayarlanmıştır. Emekli maaşlarına 2019 yılında gelecek olan zamlar hakkında bilginiz var mı?Emekli Maaşları Promosyon Sorgulama

Emekli maaşlarınızı sorgulamak için iki farklı yol bulunmaktadır. Birinci yol olarak ilgili şubeye gidebilir ve Türkiye Cumhuriyeti kimlik numaranız ile birlikte banka da bulunan bireysel müşteri danışmanlarından emekli promosyonlarınız hakkında bilgi alabilirsiniz. İkinci seçenek olarak bankaların web sitelerinde bulunan emekli promosyon sorgulama ekranlarından gerçekleştirebilirsiniz. Emeklilikte yaşa takılanlar hakkında son dakika bilgileri içeriğimiz de..

Bankaların Promosyon Ödemelerine Sağladığı Avantajları

Bankalar emekli maaşını mevcut bankaya taşıyarak 3 yıl aynı bankadan maaşını alma sözüne ilişkin taahhüt imzalayan kişilere promosyon ödemelerinin haricinde bazı avantalar da sağlanmaktadır. Bankaların emekli promosyonları haricinde sağladığı avantajları tek tek inceleyelim..

Garanti Bankası

Emekli maaşlarını Garanti Bankasına taşıyan vatandaşlar aylık belirlenen maaşlarına göre en az 300 en fazla 450 TL promosyon ödemelerinin haricinde 150 TL’lik bonus fırsatlarından yararlanabilmektedir. Ayrıca bütün Garanti Bankası ATM’lerinden maaşınızın tamamını kolay ve hızlı bir şekilde çekebilirsiniz. Üstelik maaşınızın tamamını çektiğiniz için herhangi bir nakit aşım ücreti ödemek zorunda kalmazsınız. Emeklilere özel bir diğer ayrıcalık olarak ise; indirimli faiz oranları ile gelir belgesine dahi gerek olmadan taşıt ve konut kredilerinden faydalanabilirsiniz.

ING Bank

Emekli maaşlarını ING Bankasına taşıyanlara özel 450 TL’ye kadar promosyon ödemeleri yapılmaktadır. Eğer vadesiz hesap sahibi bir kişi yakınının emekli maaşını ING’ye taşırsa da bankadan 100 TL nakit kazanmaktadır. Emekli maaşınızı bu bankaya taşımanız halinde diğer bankaların ATM’lerinden ücretsiz olarak maaşınızı çekebilirsiniz. Vadesiz hesaplarınız ile gerçekleştirdiğiniz işlemler için hesap kesim ücreti ödemek zorunda kalmazsınız. İhtiyaç anınızda ertelemeye gerek kalmadan size özel uygun faiz oranları ile ihtiyaç kredisi çekebilirsiniz. Destek hesabınız ile nakde sıkıştığınız da maaş gününü beklemeden nakit çekebilirsiniz. Emekli maaşı taşıma talep formu için linke tıklayabilirsiniz.

TEB

Emekli maaşınızı 3 yıl süreli olarak TEB’e taşıyın avantajlar dünyasından siz de faydalanın. Emekli maaşlarını taşıyanlara özel ödenen promosyonlara ek verilen 2 adet otomatik fatura talimatlarında 50 TL ek bonus yapılmaktadır. Ayrıca kredi kartı, hesap işletim ücretlerinden ve internet ya da çağrı merkezi üzerinden yapılan ücretlendirmelerden muaf olursunuz. Emekli özel faizli ve 3 ay ertelemeli ihtiyaç kredisinden yararlanabilirsiniz. ATM’lerden 3000 TL’ye kadar nakit çekebilirsiniz.

Maaşımı Bankalara Nasıl Taşırım?

Maaşınızı bir bankadan başka bir bankaya taşımak için üç farklı yol bulunmaktadır. Birinci yol e-devlet sistemi üzerinden kendi kimlik bilgileriniz ve e-devlet şifreniz ile sisteme giriş yapmanız gerekmektedir. Daha sonra Sosyal Güvenlik ve Sigorta Kurumu butonundan Emeklilik Uygulamaları kısmından Banka ve Adres Değişikliğine tıklayarak işleminizi halledebilirsiniz. İkinci bir seçenek olarak Sosyal Güvenlik ve Sigorta Kurumuna müracaat ederek oradan bu işlem için dilekçe verebilirsiniz. Üçüncü seçenek olarak ise hangi bankaya maaşınızı taşıyacaksanız o bankayı ziyaret edebilir ve maaş taşıma işlemini oradan gerçekleştirebilirsiniz.

Emekli maaşlarına verilen promosyonlar hakkındaki tüm bilgiler içerikteki gibidir. Siz de emekli maaşlarınızı mevcut bankalara taşıyarak promosyon ödemelerinden yararlanabilirsiniz.Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git