Dükkan işyeri açma kredisi nasıl alınır şartları nelerdir

Dükkan işyeri açma kredisi nasıl alınır şartları nelerdir

Dükkan işyeri açma kredisi nasıl alınır şartları nelerdir
24 Temmuz 2016 tarihinde eklendi, ilk kez okundu.


Yeni bir iş yeri açmak için kredi veren bankalar ile ilgili tüm detaylar?

İş yeri açmak çalışan herkesin hayalidir. Ama bunun için çok iyi düşünülmesi gerekmektedir. Açılacak iş yerinin doğru sektörde olması, karlılıklarının iyi olması, sektör ile ilgili bilgi sahibi olunması, işletmecilikten anlamak, esnaf olmak ayrı bir meziyettir. Yeni iş yeri açmak isteyen kişilerin önündeki en büyük engel iş yerini açmak ve çalıştırmak için gerekli olan finanstır. İş yeri açmak ve işletmek için belirli bir sermaye gerektirir. Sonuç olarak iş yerini açtıktan sonra hemen kar elde edilemeyebilir . Tüm bunların öngörülerek belirli bir iş planına göre gelir ve giderleri ayarlamak gerekmektedir. Devlet gençleri ve insanları girişimcilik için desteklemektedir. Çeşitli devlet kurumları, esnaf dernekleri, bankalar ve finans kuruluşları yeni iş yeri açmak isteyen girişimcilere çeşitli şartlarda kredi vermektedir. Bizler bu yazımızda finans kurumları ve bankaların yeni iş yeri açmak için verdikleri krediler ile ilgili detaylara değineceğiz.

İş yeri açmak için bankalardan kredi alma şartları nelerdir?

Öncelikle ne kadar krediye ihtiyacınız olduğunu doğru tespit etmeniz gerekmektedir. Geleceği iyi kurgulayan bir iş planınız olması gereklidir. Bunun neticesinde kazandığınız paradan ne kadarını kredi ödeme olarak ayıracağınızı belirlemeniz gerekir. İlk aylarda kazancın az olacağını düşünerek hesap yaparsanız daha sağlıklı bir yol izlemiş olursunuz.

  • T.C vatandaşı olmak ve 18 yaşından büyük olmanız gerekmektedir.
  • Bankacılık işlemlerinde bir geçmişinizin olması gerekir.
  • Öncelikle ihtiyacınız olan kredi miktarını belirleyiniz.
  • Ödeme planınız ve iş planlarınız bu aylık taksitleri ödemeye uygun mu kontrol ediniz.
  • Kredi için başvurduğunuz banka sizin kredi puanınızı kontrol edecektir.
  • Mevcut krediniz var ise ödemelerine dikkat ediniz.
  • Kredi miktarına göre bankalar sizden ek teminat isteyebilirler.
  • Kredi faizleri ve masrafları bankalara göre değişmektedir.
  • Bankalar sizden teminat amaçlı kefil veya gayrimenkul ipoteği isteyebilirler.

Bankaların verdiği krediler ticari ve bireysel olarak ayrılmaktadır. İş yerinizi  resmi olarak açtıktan sonra iş yeriniz adına kredi başvurusu yapabilirsiniz. Bunun için bankalar sizden bazı evraklar isteyecektir. Bu evraklar iş yeri ruhsatı, iş yerine ait demirbaşların listesi ( araba veya makine gibi ), esnaf odası veya ticaret odası kaydı, eğer faaliyette olan bir iş yeri ise son dönemlere ait mizan gelir gider tablosu, vergi levhası istenebilir. Yeni bir iş yeri açmak için kredi veren bankalar arasında olan Teb bankasının bir kaç kampanyasına göz atalım.Teb Arena ortaklığı ile sıfır faizli teknoloji kredisi?

Türkiye Ekonomi Bankası Arena bilgisayar firması ile birlikte yaptığı bu kredi kampanyasında, yeni iş yeri açanlar ve iş yerine teknoloji yatırımı yapmak isteyen iş yerleri ve kobilere 12 ay boyunca sıfır faizle teknoloji kredisi vermektedir. Eğer bilgisayar satış ve yedek parça üzerine bir iş yeri açmayı düşünüyorsanız bu kredi bu tipte bir iş yerinin çok işine yarayacaktır. Üstelik bu iş yeri kredisinde döviz yerine TL olarak borçlanıyorsunuz. Buda size ayrı bir avantaj sağlamaktadir. Eğer Arena bilgisayardan bilgisayar veya yedek parça alıyorsanız oradaki cari hesaplarınızı doldurmadan, çek defterlerinizi kullanmadan avantajlı bir şekilde faydalanabilirsiniz. Daha detaylı bilgi için TEB internet sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Kadın girişimciler için destek veren kredi kampanyaları TEB kadın patron destek kredisi

Son zamanlarda kadınların ticaret hayatındaki ve toplumdaki yerlerini arttırmak amacıyla çeşitli destek ve organizasyonlar yapılmaktadır. Teb ile ortaklaşa yürütülen Kredi Garanti Fonu ( KGF ) iş birliği ile kadın patronlara yönelik %85 KGF kefaletinde 100 bin TL yi aşmamak üzere kredi verilmektedir. Üstelik bu kredilerin ödeme süresi de normal kredilere göre daha uzundur. 6 aydan başlamakta , 60 aya kadar uzamaktadır. Eğer ilk yıllarda ödeme problemi olacak ise ilk iki yıl ana para ödenmeden de kredi verilebilmektedir. Bu krediden yararlanabilmek için öncelikle kobi olmanız gerekmektedir.İşletme yaşı 2 yıldan ufak ise başvuru tarihi itibari ile ssk ve vergi borcunuzun olamaması gerekmektedir. İşletme hissesinin en az %50 sinin kadın girişimciye ait olması gerekmektedir. Ayrıca eğitim durumunuzun en az ilk okul mezunu olması gerekmektedir. İş yapacağınız sektöre özel alınmış olan sertifika veya kurs belgeleri ile kadın girişimcilerimiz başvurabilmektedir.

Tarım veya çiftçilik alanında iş yerleri için kredi veren bankalar?

Eğer tarım veya çiftçilik alanında bir iş yeri açmak istiyorsanız Ziraat Bankası bu konularda en uzman bankadır. Ziraat Bankası tarım alanında verdiği kredilerde uzmanlaşmıştır. Ziraat Bankası küçükbaş, büyükbaş hayvancılık, kanatlı hayvancılık ve tarım alanlarında çeşitli kredileri bulunmaktadır. Devletimiz tarıma özel bir önem verdiği için Tarım ve Kırsal Destekleme Kurumu kurulmuştur. Tarımsal alanda yatırım ve yeni iş yerleri kredileri için TKDK resmi web adresini inceleyebilirsiniz.Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git