KOSGEB Düğün Salonu Açma Kredileri (2019 Güncel)

KOSGEB Düğün Salonu Açma Kredileri (2019 Güncel)
6 Nisan 2019 tarihinde güncellendi.

İş kurmak isteyen girişimciler, devletten hibe desteği alarak, düğün salonu açmayı düşünebilmektedirler. KOSGEB nace kodları arasında düğün salonu kodu bulunmazken, diğer kamu kuruluşlarının desteklerine veya özel bankalara başvuru yapılabilmektedir.

Yaz aylarının gelmesi ile düğün salonlarına olan rağbet en çok da düğün salonu sahiplerini memnun etmektedir. Günümüzde düğün salonu açmak isteyenlerin sayısı azımsanmayacak kadar çok çünkü gecelik fiyatları düşününce düğün salonu açmak ve kiralamak oldukça karlı bir iş olarak karşımıza çıkıyor. Peki düğün salonu açmak için kredi veren bankalar hangileri ve devlet destekleri nelerdir? Cazip iş kurma imkanlarını ve yüksek kar marjını içeren düğün sektöründe iş kurmak istiyorum diyenler için düğün salonu nasıl açılır, düğün salonu açmak karlı mıdır? detaylar haberimizde.

Düğün Salonu İşletmeciliği Karlı mı?

Düğün salonu açmayı düşünenler bu işin ne kadar para kazandırdığını öğrenerek bu işe girmektedir. Bir gecelik düğün salonu kirasının 5 bin liradan başladığını düşününce maliyetleri çıkınca geriye oldukça büyük paralar kalmaktadır. Hatta tutulan salonun lüksüne göre fiyatlarda buna göre artış göstermekte ve düğün salonu sahipleri düğün salonu kirasından oldukça büyük paralar kazanmaktadır. Düğün salonu açmak isteyen ve bu işe yatırım yapmak isteyen girişimcilerin ortalama 200 bin lira kadar bir meblağı gözden çıkarmaları gerekiyor. Ne kadar çok müşteriye düğün salonunuzu kiralarsanız o kadar çok para kazanabilir ve yaptığınız yatırımı bir yıl gibi kısa bir sürede amorti edebilirsiniz.

Düğün salonu sadece yaz aylarında değil kış aylarında da düğün, nişan, kutlama gibi törenlerin düzenlenmesi için gerekli mekanlar olduğundan yıl boyunca düğün salonundan para kazanmak mümkündür. Yıl boyunca aylık getirisi yüksek olan düğün salonu işletmeciliğine sizde yatırım yaparak para kazanabilirsiniz.Unutmayın düğün salonundan ne kadar para kazanacağınız sizin çabanızla doğru orantılı olacaktır ne kadar çok müşteriye salonunuzu kiralarsanız bulacağınız müşteri sayısı kazancınızı etkileyecek en önemli unsurlardır. Düğün salonlarının bu kadar çok kar bırakmasının altında yatan sebepler öncelikle mecburiyetten de olsa evlenme düğün merasimi için gerekli bir salonu tutmak zorunda olanların düğün salonu için verecekleri paralar gözlerine çok gelmemesi ve düğün salonlarının kiralarının son derece yüksek olmasıdır. Düğün salonu işine bir kez yatırım yaptıktan sonra bu iş için daha sonradan hiçbir maliyet gerektirmemesi bu işi oldukça karlı kılan sebeplerdir. Karlılığınızı artıracak birçok etkinlik içinde olmanızda yarar var. Düğün salonunuza daha çok müşteri çekebilmek için internet sitesi veya sosyal medya hesapları açarak görünürlülüğünüzü artırmayı deneyebilirsiniz. Düğün sektöründe trendleri takip ederek renk, tema ve menüleri güncel gelişmeleri takip ederek salonunuzun kiralanma olasılığını artırabilirsiniz.

Düğün Salonu İşletmeciliği Karlı mı?

Düğün Salonu İşletmeciliği Karlı mı?

Düğün Salonu Açma Maliyeti

Düğün salonu açmak isteyenler öncelikle açmayı düşündükleri bölgenin düğün salonuna ihtiyacı var mı önceden bir fizilibilite çalışması yapması gerekecektir. Rekabeti araştırarak açılacak bölgede kaç kişilik bir salona ihtiyaç var, kiralık salona ihtiyaç varmı bu gibi soruların yanıtlarını bulmalıdır. Düğün salonu açmanın maliyeti açılacak salona göre değişiklik gösterecektir. Düğün salonunda çalışacak işçilerin giderleri, lokasyonu, dekorasyonu ve büyüklüğü gibi bir çok etmen salonun giderlerini etkileyecektir. Düğün salonu açmanın maliyeti en az 40 bin liradan başlayıp 400 bin liraya kadar çıkabilmektedir. Daha az maliyetler ile düğün salonu açmayı düşünenler için prefabrik konutlar bu konuda yardımcı olmaktadır.iş kurmak

Kosgeb Eğlence Sektörü Nace Kodları

Malesef KOSGEB düğün salonu açmak için hibe desteği sağlamamaktadır. Eğlence sektörü ile ilgili nace kodları yukarıdadır.

 Yapı giderlerinin en aza indirilmiş şekli olan prefabrik olarak daha az maliyetler ile düğün salonu açabilirsiniz. Daha az maliyet gerektiren ve oldukça sağlam kurulan prefabrik olarak düğün salonu açmak isteyenlerin cebinden açılacak düğün salonun kaç kişilik olduğuna ve metre karesinin büyüklüğüne göre cebinden para çıkacaktır. Prefabrik konutlar az maliyetli olduğu için tercih edilmektedir. Sizde az maliyetler ile düğün salonu açmak istiyorsanız prefabrik düğün salonu açabilirsiniz. Ayrıca kır düğünü yapmak isteyenler için kır düğün salonu da açabilirsiniz. Kır düğün salonları şehir merkezine göre daha ucuz olacaktır.

Düğün Salonu Açmak İçin Hibe Desteği

Düğün salonu açmak isteyenler gerekli finansman desteğini bankaların iş kurma kredilerini alarak giderebilirler. İş kurma kredileri girişimcilerin iş hayatına atılmalarını sağlamak amacıyla verilen düşük faiz oranlı ve uygun geri ödeme seçenekleri ile sunulan kredilerdir.  Sizde düğün salonu açmak için bankaların iş kurma kredilerine başvuruda bulunarak gerekli finansal desteğe sahip olabilirsiniz.

Evlilik Kredisi Devlet Desteği

Evlilik her gencin en büyük hayalidir. Fakat işin sermayesel boyutu düşünüldüğünde vatandaşı birtakım zora sokmaktadır. Zorlaşan yaşam koşulları için devlet yerleşik hayat düzenine ve evlenenlere destek vermek amacı ile çeyiz kredisi projesi başlatmıştır. Hükumet tarafından başlatılan bu kampanya kapsamında evlilik aşamasındaki bireyler belirli bankalara giderek çeyiz hesabı açtırabilecekler. Bunun için bankalar evlenenlere destek sağlamak için uygun faiz oranları ve 48 aya varan vade ile kredi vermektedir. Şahısların çeyiz kredisinden faydalanmak için yerine getirmesi gereken şartlar aşağıdaki gibidir;

 1. Minimum 27 yaşında olmak,
 2. Bankadan çeyiz hesabı açtırarak birikimleri oraya yapmak,
 3. Yapılan birikimin 3 sene boyunca zorunlu olarak sürdürülmesi,
 4. Biriken paranın durumuna göre devlet 5 bin TL çeyiz yardımı yapmaktadır. Bu şartları yerine getiren bireylere yaptıkları birikime göre destek sağlanmaktadır.
Evlilik Kredisi

Evlilik kredisi veren bankalar.

Bankaya açtırılmış hesapta 25 bin TL birikmesi halinde devletten 5 bin TL çeyiz desteği sağlanmaktadır. Bu destekten faydalanmak için bankanın birikim hesabı sisteminde 3 yıl zorunlu olarak kalmanız gerekmektedir. Çeyiz desteğine başvuruda bulunmayan ve bu kampanyadan yararlanmayan vatandaşlar için ise bankalarda uygun faiz ve vade seçenekleri ile ihtiyaç kredisi verilmektedir. Bazı bankalar da ise evlenenlere özel kredi verilmektedir. Bu kredilerden faydalanarak düğün, balayı, beyaz eşya gibi ihtiyaçlarınızı kolayca karşılayabilirsiniz. Gerekli evrakları tamamlayıp bankaya müracaat etmeniz ve şartlara uygunluğunuz halinde 50 bin TL krediye sahip olabilirsiniz. Evlilik kredisi veren bankalar;

 1. Halkbank
 2. Yapı Kredi
 3. Garanti Bankası
 4. Kuveyt Türk
 5. Akbank
 6. TEB Bankalarına giderek evlilik kredisi başvurusunda bulunabilirsiniz.

Düğün salonu işletmecisi olmak istiyorsanız ve yeterli sermayeniz bulunmuyor ise Kosgeb üzerinden destek alabilirsiniz. Kosgeb geçen yıl verdiği destek limitlerini artıracak ve 2019 yılında Girişimciliği Geliştirme Destek Programına devam edecektir. Desteklerden yararlanmak ve detaylı bilgi almak için KOSGEB sitesini ziyaret edin.KOSGEB Düğün Salonu Açma Kredileri (2019 Güncel) Konusuna 2 Yorum Yapıldı
 1. Mehmet burkankulu dedi ki:

  Bn bir. Diyun salonu acmayi düşünüyorum bu arsam. Yalniz. Kiralik ve. Bna. Nekdr. Yardim edrsiniz.miktar . Olrk b

 2. Enes dedi ki:

  Kosgeb yardımcı olsa ne güzel olur çalıştığımız asgari ücretle üstü alıyorum gene de bende düğün salonu açamam bu hayatta yemicen içmicen anca oda belki devlet yardımı olsa gençlere 400 bin verse oda gereken şartlarla tabi şartlarını söylemicem Türkiye de ekonomi olarak iyi kazançlar elde edilir hemde düğün açacak kişilerde para kazanacak hayırlı işler…

Sayfa başına git