Bedelli Askerlik Kredisi 2018 Hesaplaması (15.000 TL)


Bedelli Askerlik Kredisi 2018 Hesaplaması

Bedelli Askerlik Kredisi 2018 Hesaplaması

Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan seçimlerden önce bedelli askerlik hizmetini gündeme getirmiş ve üzerinde çalışmalar yapılarak tekrar hayata geçirilmesi hakkında bilgiler vermiştir. Böylece askerlik çağında olan veya askerlik hizmetini tecil ettirmek zorunda olan bir çok gencimiz için umut ışığı olmuştur. Bu doğrultuda Sayın Cumhurbaşkanımız vermiş olduğu sözü tutarak askerlik için bedelli yolunu gözleyen gençlere müjdesini vermiştir. Hal böyle olunca da bedelli askerlik kredisi 2018 hesaplamasının nasıl yapılacağı ve yaş sınırının hangi ortalamada olduğu merak edilmektedir. Aynı zamanda başvuru süreleri ve diğer tüm detaylar da merak konusu olmuştur.

Bedelli Askerlikte Yaş Sınırı

Bedelli Askerlikte Yaş Sınırı

2018 Yılı Bedelli Askerlik Yaş Ortalaması Nedir?

2018 yılı içerisinde yapılmış olan Cumhurbaşkanlığı seçimlerinden önce Ak parti başkanı bedelli askerli getireceğini vaat ederek milyonlarca gencin beklemiş olduğu sözleri dile getirmiştir. Seçimlerin ardından Ak parti bir kez daha başa gelerek söz vermiş olduğu konuları gündeme getirmiş ve hayata geçirmek için çalışmaların yolunu tutmaya  başlamıştır. Tüm bunların ardından Ak parti grup başkan vekili Bülent TURAN hazırlanan bir torba yasa da düzenlemeye giren bedelli askerlik için çalışmaların başladığını dile getirirken askerlik yaş ortalamasının da 25 olduğunu belirtmiştir. 31 Aralık 1993 yılından önce doğanlar bedelli askerlik yasasından yararlanabilirken bu tarihten sonra doğan vatandaşlarımız ise bedelli askerlik hizmetinden yararlanamayacaklardır. 

Bedelli Askerlik Tutarı 2018

Ak parti gurup başkan vekili sayın Bülent Turan yapmış olduğu açıklamalarda askerlik yaş ortalamasının 25 olduğunu belirtirken aynı zamanda 28 günlük bir eğitimin ardından 15 bin Türk Lirasını yatırarak bedeli askerlik görevini yerine getireceklerdir. Daha önceki yıllar içerisinde hayata geçirilmiş olan bedelli askerlik hizmet tutarı 30 bin lira civarında olurken bir sonraki bedelli askerlik hizmetinin tutarı ise 18 bin Türk Lirası civarında bir meblağa tekabul etmektedir.

Bedelli Askerlik Kredisi Hesaplama Yöntemi

Bedelli Askerlik Kredisi Hesaplama Yöntemi

Bedelli Askerlik Kredisi Nasıl Hesaplanır?

Ülkemizde bulunan beş milyondan fazla vatandaşımız bedelli askerlik hizmetinin getirilmesini beklerken yaş ortalamasını tutturan vatandaşlarımız ise 28 günlük bir eğitimin ardından istenen 15 bin lira tutarındaki ücreti yatırarak askerlik hizmetini tamamlamış olacak ve terhis belgesini alacaktır. Peki bedelli askerlik kredisi nasıl hesaplanır? Bedelli askerlik için bankaların kredi imkanlarından yararlanacak olan vatandaşların en çok tercih etmiş oldukları banka Türkiye Cumhuriyeti Ziraat bankası olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu bankanın tercih edilmesindeki en büyük etkisi ise faiz oranları ve ödeme koşullarının diğer bankalara nazaran daha uygun oması ile alakalı olmaktadır.

Ziraat Bankası Bedelli Askerlik Kredisi

Ziraat Bankası Bedelli Askerlik Kredisi

Ziraat Bankası Bedelli Askerlik Kredisi

Ziraat bankası kamu kuruluşlu bir banka olduğu için diğer bankalara nazaran düşük faiz oranları ile uygun ödeme seçeneklerini bir arada müşterilerine sunmaktadır. Konut kredisi, araç kredisi, ihtiyaç kredisi, bireysel krediler, kobi kredileri derken şimdi de bedelli askerlik kredisi ile karşımıza çıkmaktadır. 15.000 Türk Liralık krediye karşılık 1,63 faiz oranı vererek 48 ay vade imkanı sağlayan banka toplamda 23.34,00 Türk Lirası oranında geri ödeme imkanı veriyor. Bunun yanı sıra tüm bu oranlara eş olarak aylık ödemeniz 485.000 Türk Lirası tutarında bir ücrete tekabul etmektedir.

Türkiye Cumhuriyeti Ziraat bankası kredi hesaplaması için tıklayınız.İş Bankası 2018 Yılı Bedelli Askerlik Kredisi

2018 Yılı içerisinde yapılan torba yasa düzenlemelerine ek olarak birde bedelli askerlik kriteri eklenerek askerlik çağına gelmiş olan gençlerimizin beklemiş olduğu düzenlemeler gündeme gelerek 31 Aralık 1993 yılından önce doğan gençlerin bedelli askerlik yapabilecekleri netleştirilmiştir. Hal böyle olunca da bankalar harekete geçmiş ve bedelli askerlik kredisi olanaklarını en düşük faiz oranları ile karşımıza çıkarmaya başlamıştır. Türkiye İş Bankası Ziraat bankasından sonra en düşük faiz oranını sunan banka olarak tanımlanabilir. 15 Bin Türk Lirası karşılığında toplamda geri ödeme tutarı 23.744,00 Türk Lirası olarak belirlenirken  1,07 faiz oranı ile 48 ay vade imkanı yapan banka 493 Türk Lirası da aylık ödeme poliçesi düzenlemektedir.

Ayrıca maddi açıdan bakıldığı zaman durumu bedelli askerlik yapmak için müsait olmayan gençlerimizin yanı sıra yaş ortalamasına uymayan gençlerimizde zorunlu askerlik hizmetini yerine getirmek için uzun dönem veya kısa dönem giderek vatan borçlarını ödemektedirler. Peki askere gidenin kredi kartı borcu ne olur? bu sorunun cevabını ayrıntılı olarak öğrenmek için linke tıklamanız yeterli olacaktır.

Diğer Bankların Bedelli Askerlik Kredisi Hesaplamaları

Ziraat banksı ve İş bankası dışında daha bir çok banka askerlik bedeli için kredi imkanı sunmaktadır. Fakat bir çok banka bedeli askerlik kredisi olarak değil ihtiyaç kredisi olarak 15.000 Türk Lirası civarında kredi olanağı sağlamaktadır. Şimdi bir tablo üzerinde diğer bankaların sunmuş oldukları faiz oranlarını paylaşacağız.

Banka Adı Kredi Adı Faiz Oranı Aylık Ödeme Toplam Geri Ödeme
ING Bank Kişiye Özel Faiz Oranlı İhtiyaç Kredisi Oran %1,74

Tutar 8,896 TL

498,00 TL 23.974,00 TL
Türkiye İş Bankası Kamu Çalışanlarına ve Maaş Müşterilerine Özel Kredi Oran %1,89

Tutar 9.244 TL

516,00 TL 24.850 TL
Cepteteb Masrafsız İhtiyaç kredisi Oran %1,95

Tutar 10.107 TL

523,00 TL 25,127 TL
ING Bank Dijital Kredi Oran %1,94

Tutar 10.067 TL

522,00 TL 25,146 TL
Garanti Bankası Yaz Kredisi Oran %2,09

Tutar 10.965 TL

541,00 TL 26,043 TL
Deniz Bank En uyguna Özel Web’de Kredi Oran % %2,18

Tutar 11.510 TL

522,00 TL 26,589 TL
Ziraat Bankası Ziraat Kredi Paketi Oran %1,63

Tutar 8.264 TL

485,00 TL 23.342 TL
Vakıfbank Yaz Kredisi Oran %1,66

Tutar 8.435 TL

488,00 TL 23.514 TL
Enpara Masrafsız İhtiyaç Kredisi Oran %2,07

Tutar 10.844 TL

538,00 TL 25.844 TL

Tablo üzerinde bulunan bankaların sunmuş olduğu faiz oranları ve aylık ödeme tutarlarının yanı sıra toplamda geri ödemesi yapılacak olan tutarları da ele alarak hesap planı hakkında özet geçerek kafalarda oluşacak soru işaretlerinin bir nebze de olsa önüne geçmiş olduğumuzu düşünüyorum. Tablo da kredi adı olarak bahsetmiş olduğumuz kısımda bankadan bankaya değişiklik gösteren ve her bir bankanın belirlemiş olduğu ayrı bir vizyon ile karşımıza çıkan ve avantajlı kredi imkanları sunan bankalar bedelli askerlik kredisi için ihtiyaç kredisi adı altında ihtiyacınız olan 15 bin Türk Lirasını size sunmaktadır.

ING BANK Dijital kredi imkanlarından yararlanmak ve hızlı kredi desteği almak için tıklayınız.

Bedelli Askerlik Kredisi 2018 Hesaplaması Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. Emir AY dedi ki:

    Bunun için her hangi bir sayfa var mı? Yani hesaplamak daha kolay olsa daha iyi olmaz mı?

Sayfa başına git