Ev Hanımlarına Hibe Krediler 2018 Yılı Teşvikleri MÜJDESİ


Ev Hanımlarına Hibe Krediler 2018 Yılı Teşvikleri

2018 yılında bayanlara müjde! Kosgeb iş kuran bayanlara ayrıcalık tanıtmaya devam ediyor. Bayanlara Kosgeb Hibesi alarak kendi işinin patronu olmak isteyen ev hanımlarına kosgeb destek kredisi ile ilgili bilgiler vereceğiz. Kosgeb tarafından verilen hibe ve teşvik kredileri, ev hanımları ve bayanlar için de verilmeye devam ediyor. Kosgeb’ in kurulduğu günden bugüne kadar birçok ev hanımı, evde çalışan bayan kosgeb kredisi ile kendi işini kurdu.

Kadın girişimcilere sağlanan devlet desteği ile iş kurmak için 50 bin lira kredi ile ev hanımlarına 2018 hibe kredi verilmeye devam edilecek. Ev hanımlarının ellerinin yatkınlıkları sebebiyle daha çok pastane, lokanta, kafeterya hamur işleri güzellik kuaför ve aklınıza gelen her alanda iş kurmak konusunda becerilerini artık iş hayatlarında da sürdürmeleri amaçlanmıştır. Kosgeb kadınların iş hayatına atılmalarını desteklemek amacıyla 50 bin TL hibe desteği veriyor. Hükümet ve özel sektörün işbirliği ile kadınların iş hayatındaki konumunu güçlendirmek için çalışmalar yapılmaktadır. Kosgeb tarafından işyeri açma kredisi kullanmak ve işini büyütmek isteyen girişimcilere verilen 50 bin lira hibe kredisini alabilmek için Kosgeb’ e başvurmak zorunluluğu vardır. Kosgeb veri tabanına kaydını yaptıran kişilerin kosgeb’ e başvurularının kabul edilebilmesi için girişimcilik kursuna katılmaları zorunludur. Eğitim kurslarının yerini zamanlarını öğrenebileceğiniz yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.  Kurslara işsiz olan ve iş kur a kayıtlı kişiler katılabilmektedir. Bayanlara özel kosgeb desteği alabilirsiniz.

Bayanlara Kosgeb İşyeri Açma Desteği

Kosgeb ve İşkur’un ortaklaşa düzenledikleri Girişimcilik Proje Destek Programı kapsamında, iş kurmak isteyen girişimcilere 50 bin lira hibe verilecektir. Girişimciler işini kurduktan 1 yıl sonra  eğer işlerini büyütmek isterlerse  sıfır faizli 100 bin krediye de başvurabilmektedirler. Son yıllarda  Kosgeb’e başvuran ev hanımlarının sayısı artmıştır. Devlet destekli hibe krediden yararlanarak ev hanımları da kendi işin patronu olabilmektedir. Kosgeb ev hanımlarına destek oranını % 70 den % 80’e çıkarmıştır. Bu kapsamda ev hanımları % 80 destek ile kendi işini kurmaktadır. Kosgeb girişimcilikte cinsiyet ayrımı yapmaksızın ev hanımlarına da hibe kredi imkânları sunmaktadır. Bulunduğu bölge ve şartların da göz önüne alınarak destek verildiği Kosgeb ile ev hanımlarına % 20 oranında daha avantajlı şartlar ile işini kurmak isteyen ev hanımlarına iş yeri kurmak için kredi imkânı verilmektedir. Kosgeb’ e başvuran ve ev hanımlarına hibe kursunu başarı ile bitirip sertifika alan ve iş planı ve projesini kabul ettiren ev hanımları Kosgeb den %20 daha avantajlı şartlarda destek kredisi alarak kendi işinin finansal desteğini sağlayabilmektedir. Kendi işini kurmak isteyen ev hanımları 32 saatlik uygulamalı girişimcilik kursu sonunda hazırladıkları iş planı ile 50 bin lira hibe, 100 bin lira faizsiz kredi imkânından yararlanabilirler.

Kimlere Veriliyor?

Her yıl 5 bin kişinin iş kurmasının hedeflendiği Kosgeb destek kredisi ile son 2 yılda verilen eğitimler ve maddi destek sonrasında 2 bin 500’ü kadın olmak üzere 5 bin girişimci kendi işini kurdu. Kosgep destek kredisi ile ev hanımları da dahil her yıl 5 bin kişiye kendi işini kurdurmak hedeflenmektedir.

KOSGEB desteğiyle kendi işinin patronu olan ev hanımları tekstilden turizme, çiçekçilikten otomotiv yan sanayine, oyuncakçıdan tıp ve süt ürünlerine kadar çeşitli sektörlerde çalışmalara imza attı. Bu eğitimi alan 2 bin 500’ü kadın olmak üzere 5 bin girişimci, devletten aldığı 50 bin lira hibe ve 100 bin liraya kadar faizsiz kredi desteği ile kendi işini kurdu. Kadın girişimciler genelde moda, pastahane ve lokanta gibi işlerde kullanmak üzere kredi başvurusunda bulunmaktadırlar. Haberlere de konu olan kadın patronlar hayallerinin peşinden koşarak devletin de sağlamış olduğu Hibe kredisi ile işletmelerinin finansal desteğini karşılayabilmektedir. Kosgeb’in 50 bin lira hibe kredisini işletme giderlerinin faturalandırılması halinde geri ödemesi olmamaktadır. Bu da kadın girişimcileri hibe kredisini almak için daha cazip duruma getirmektedir. Faizsiz 100 bin lira olan sıfır faizli  kredinin geri ödemesi 30 ay sonra başlamakta ve 24 ay içinde eşit taksitler halinde ödenmesi gerekmektedir.

Bayanlara Kaç Para Ödeniyor?

Ev Hanımlarına Hibe Krediler 2018 Yılı Teşvikleri

Ev Hanımlarına Hibe Krediler 2018 Yılı Teşvikleri

Ev hanımları ve bayanlar için hibe kredi verilmeye devam ediyor. Üstelik ev hanımı ayrımı da yapılmıyor. Sadece, kredi almak isteyen kişilerin, Kosgeb kredi planlarında bahsedilen hususları yerine getirmesi yeterli. Bu kapsamda iş kurmak isteyen bayanların aşağıda belirtilen hususları yerine getirmeleri gerekiyor. Kosgeb kredisi almak isteyen ev hanımlarının ve bayanların 32 saat süren ve Kosgeb hizmet müdürlüklerince verilen uygulamalı girişimcilik eğitimlerine katılmaları gerekmektedir. Kosgeb desteklenen sektörler içerisinde bir sektör seçin ve bu sektörde iyi bir iş planı hazırlayın. Kosgeb kredisi alan bayanların ve ev hanımlarının bir çoğu Kosgeb tarafından daha kolay onay verilen ve desteklenen sektörlerde iş planı işe başvurdu. Sizde girişimcilik kursunda bahsedildiği şekilde bir iş projesi hazırlayarak Kosgeb kredi başvurusu yapabilirsiniz.Bayanlara %20 Avantaj

Bayanlara verilen Kosgeb kredisi erkeklere nazaran %20 avantajlı olarak sunulmaktadır. Bu kapsamda iş kurmak isteyen bazı erkekler, başvuruların bayanlar tarafından yapılmasını tercih ederek, Kosgeb kursuna eşlerinin gitmesini sağlayarak, kredi başvurusunu da eşlerinin üzerinden yapmayı tercih etmektedir.Bayanlara Kosgeb Hibesi ile kendi işini kurmak isteyen ev hanımları hibe kredisine başvurabilir kendi işini kurabilirler.

Kosgeb ev hanımlarına, kadın girişimci kredisi, bayanlara iş kurmak için 50 bin lira hibe ve 100 bin lira faizsiz kredi veriyor. Bu kredi sadece bayanlara değil, erkeklere de veriliyor ancak, bayanlar erkeklere göre %10 daha avantajlı. Bunun nedeni ise Devlet kadın girişimcilerin iş hayatında ilerlemesi yönünde teşvik ve destek sağlıyor. Ev hanımları, Lokanta, ütü evi, parfümeri, kozmetik mağazası, giyim dükkanı kursun diye kosgeb kredi dağıtıyor. Üstelik bayan vatandaşlara erkeklere oranla daha az kesinti yapıyor.

İş hayatına 1.000 TL. – 2.000 TL. gibi bir miktar mikro kredi kullanarak başlayan kadın girişimciler, iyi bir iş planı hazırlamaları durumunda, Kosgeb’ den 50 bin lira hibe 100 bin lira faizsiz kredi toplamda tam 150 bin lira kadar Devlet desteği alabiliyorlar. Ev hanımları, evde çalışarak para kazanan bayanlar, aklında bir iş fikri olmasına rağmen, parası olmadığı için hayata geçiremeyenler, banka kredi faiz oranlarının yüksek olması nedeniyle iş kurmak için özel banka kredisi çekmek istemeyenler, kosgeb’e başvuruyor ve istediği krediyi alabiliyor.

Kosgeb kadın girişimci kredisi

Kosgeb kadın girişimci kredisi

Bu videoda, kredi çekerek, kadayıfçı dükkanı açan bir bayanın hikayesi yer almaktadır.  Bayan, destekler sayesinde kendi işini kurmuş ve ticaret hayatına Devlet desteği ile başlamıştır. Bayan girişimciler için erkeklere nazaran özel bir şartı yoktur. Erkek girişimciler nasıl kredi alıyorlar ise, kadın girişimciler de aynı şartlarda kosgeb kredisi çekebilirler. Kadın girişimcilerin kredi çekebilmeleri için aşağıda yer alan adımları izlemeleri tavsiye edilir.

Bayanlar Kursa Katılmalı

İş kurmak isteyen kadın girişimci  UYGULAMALI GİRİŞİMCİLİK KURSUNA katılmak zorundadır. Bu eğitim 32 saat sürmekte olup, eğitim ile ayrıntılı bilgiyi sitemizden öğrenebilirsiniz. UGE katılmak için kurs tarihlerini öğrenmeniz gerekiyor. Eğitime katılmak için, uygulamalı girişimcilik eğitimi başvuru formu sitemizde mevcut olup, bu form ile İŞBİRLİĞİ YAPILAN KURULUŞLARA başvurmanız gerekmektedir. Kurs öncesinde bayan girişimcilere, iş kurmak istedikleri sektör haricinde DESTEKLER, hangi sebeple kredi almak istediği, kendisine kredi vermesi gerekip gerekmediği, iş kurmak için yeterliliğe sahip olup olmadığının öğrenilmesi amacıyla GİRİŞİMCİLİK TESTİ uygulanmaktadır.

Kursa katılan bayan girişimci, artık hangi işlere kredi verildiğini nasıl kredi alabileceğini, hangi alanda iş kurması gerektiğini artık bilmektedir. Bu kapsamda kadın girişimciye 32 saatlik eğitimin sonunda sertifika verilmektedir. Bayan girişimci bu sertifika ile kurs sonunda  bir iş projesi hazırlamalıdır. Kadın girişimci kredisi şartları 2018 yılında da, iş planı hazırlamak şarttır. Kadın girişimcilerin, tercih ettikleri POPÜLER İŞ PROJESİ ÖRNEKLERİ aşağıda yer almaktadır.

 • KADIN GİRİŞİMCİLERE SALÇA ÜRETİM TESİSİ,
 • BAYANLAR İÇİN FASON TEKSTİL FİRMASI,
 • İŞ KURMAK İSTEYEN BAYANLAR İÇİN TOPTAN KUMAŞ ÜRETİMİ İŞ PROJESİ,
 • BAYAN GİYİM MAĞAZASI

Bu örnekler daha da, çoğaltılabilmektedir. Sitemiz üzerinden bayan girişimcilerin kredi aldığı birçok alanda iş planı örneği bulabilirsiniz. Hazırlamış olduğunuz proje son aşamada sunulur ve onaylanması gerekmektedir. Kosgeb’ e sunduğunuz iş projeniz onay aldığına göre artık size “hayırlı olsun” diyebiliriz. En zor aşamayı atlatmış bulunmaktasınız. İş proje onayının sonrasında, kadın girişimci tarafından işyeri açılır. Gerekli evraklar hazırlandıktan sonra Vergi Dairesi, Belediye ve ilgili esnaf odalarına başvurarak, İŞYERİ AÇILIŞ BİLDİRİMİ yapılır ve resmi olarak işyeri açılışı yapılır.

Son adımda, işyerini açan bayan girişimci, yapmış olduğu tüm harcamaları faturalandırır. Devlet desteği alabilmek için tüm giderleri faturalandırmak şarttır. Bayan girişimci bu adımda, işini kurmuş, dükkanı için gerekli olan malzemeleri ve ekipmanları satın almıştır. Destek aldığı HİZMET MÜDÜRLÜĞÜNE başvurarak, faturalı tüm giderlerinin parasını alabilir. Hibe desteği alan kadınların daha avantajlı olduğunu söylemiştik. Bu kapsamda yaptığınız harcamaların başvuru yaptığınız bölgeye göre belirli oranlarda karşılığını alırsınız.

Ev Hanımlarına Hibe Krediler 2018 Yılı Teşvikleri Konusuna 22 Yorum Yapıldı
 1. Melek dedi ki:

  KOSGEB siz iş yerini açın giderleri belgelendirin büyük ihtimal onaylanır diyor zaten paramız olsa ilk başta sizden neden yardım isteyelim…

 2. Tuğçe dedi ki:

  İşkurmak istiyorum ve desteğinizi bekliyorum.

 3. Yasemin Aydoğan dedi ki:

  Bende işyeri desteği istiyorum

 4. Tolga dedi ki:

  Ben geri ödemesiz 2 bin liraya kadar maddi destek sağlayabilirim.

 5. Eşinden boşanana kosgeb yardımı dedi ki:

  Eşinden yeni ayrılanlar KOSGEB’e başvuruyormuş. Bizim mahallede 3 kadın başvurmuş ve hibe almış diyorlar. Kesin bilgi değil ama öyle duydum.

 6. Filiz dedi ki:

  Bende kahvalti salonu kafe tarzi acmak istiyorum ya4dimci olurmusunuz

 7. YILDIZ dedi ki:

  Ben aslen Türküm ama doğma büyüme yurt dışı olduğu için Türk vatandaşı değilim (inşaalla 1 yıla kadar vatandaşlık alacağım) Yabancı uyruklu ama Türk hanımlar da bu desteklerden yararlana biliyor mu ?
  Lütfen cevap yazar mısınız. Teşekkürler.

 8. fatma özerdoğan dedi ki:

  ben on tane damızlık simenten gebe düve almak istiyorum yadımcı olurmusunuz

 9. Safiye dedi ki:

  Ben mobilya dükkanı açmak istiyorum devletin bize verdiği imkanlardan bende yararlanmak istiyorum yardımcı olursanız çok sevinirim

 10. karamsar dedi ki:

  yazınızı sonuna kadar okudum is yerini acmak icin yeterli veya gerekli sermayem olsa elimde zaten acarim size niye basvurup destek kredisi istiyim benim 3 kucuk cocugum var disarida calisamiyorum maddi durumum yok cocuklarimi bakici veya krese gonderemiyorum madem destek kredisi veriyorsunuz hersy icin ne masraf gidiyo is kuracak olan kisi yapacagi isle ilgili gider tablosu cikarip versin nerden ne alicaksa o firmanin fiyat listesini getirsin onayli sizde ne kadar destek oluyosaniz olun 0 sermayeyle is kurulsa emin olun kimsenin kapisini calmadan zaten yapardik daha baslamadan umudumuz kiriliyo

  1. Hayalperest dedi ki:

   Karamsar sana katılıyorum bende aynı konudan müzdaribim. Lütfen bize cevap verilsin

 11. Handan dedi ki:

  Ben 1957 dogumluyum bu krediden yararlanamıyormuyum

 12. Saliha yabir dedi ki:

  Ben el yapımı poğaca börek çorba kahvaltı salonu açmak istiyorum devletin bize verdiği imkanları en iyi şekilde kullanmak istiyorum

 13. Saliha yabir dedi ki:

  Ben poğaca börek çorba kahvaltı salonu açmak istiyorum devletten destek bekliyorum yardımcı olursanız çok sevinirim

 14. Sevilay gümüş dedi ki:

  22 kasim tarihinde limited sirketi actim devlet destegi almadım sigortali çalışanlar icin ve genel giderler icin bir desteginiz varmi cevabinizi bekliyorum tsk

 15. Güler Mercan dedi ki:

  Ben züccaciye (seç-al) devralmak istiyorum ama sermayem yok yardım alabilir miyim?

 16. melek atici dedi ki:

  ben market açmak istiyorum destek olabilirmisiniz ne yapmam gerekiyor 05346390806

 17. Terzi dedi ki:

  Iş kurmak için kredi yardimci olurmusunuz
  Yada nereye gidebilirim ve daha fazla bilgi edinebilirim

  1. muharrem atici dedi ki:

   halı yıkama dükkanı açmak istiyorum ne yapmam gerekiyor?

 18. besne aras dedi ki:

  01.01.2017 tarihin de market kiralayıp açtım esnaf odasına ve bakkallar odasna kaydım yapıldı kredi çekmem gerekiyor marketime masraf yapmak istiyorum devletin bayanlara verilen kredi destegin den faydalanmak istiyorum geregini yapılmasını arz ederim

 19. zuccacıye ve tekstil dedi ki:

  ben işyeri acmak iştiyorum ve desdenizi bekliyorum

 20. cafe dedi ki:

  is kurmak icin kredi yardimci olurmusunuz

Sayfa başına git