Ayakkabı Mağazası Açma KOSGEB Kredi Desteği


Ayakkabı Mağazası Açma KOSGEB Kredi Desteği

Ayakkabı Mağazası Açma KOSGEB Kredi Desteği

Ayakkabıcılık yaparak kendi işini kurmak isteyenler Ayakkabıcı kosgeb proje örneği oluşturarak KOsgbe desteklerine başvuruda bulunabilir. Bağlantılarda daha önceden Kosgeb onayı alan projeler verilmiştir. Verilen bu örnekler üzerinden yardım alarak size Kosgeb iş planı örneklerine uygun iş planı hazırlayarak zorlanmadan Kosgeb desteği alabilirsiniz.

Ayakkabıcı kosgeb proje örneği

Ayakkabıcı dükkanı açmak isteyen girişimciler ayakkabıcı iş projesi ve İş planı hazırlamak için Kosgeb veri tabanına kayıt olmalıdır. Kayıt olan girişimciler şifreleri  ile girdikleri Kosgeb sistemi üzerinden Kosgeb tarafından hazırlanan hazır Kosgeb boş iş planı örneği üzerinden de iş planlarını hazırlayabilirler.

İyi bir iş planı uygulamalı girimcilik eğitimde öğretildiği gibi dışarıdan danışmanlık hizmeti veren kurum firmaları tarafından da hazırlamada yardımcı  olunmaktadır. Ne var ki danışmanlık firmaları ücret talep etmektedir. Sitemiz üzerinden tamamen Ücretsiz ve daha önceden Kosgeb’ten onay almış olan ve kabul edilen iş planı örneklerinden yararlanarak iş planınızı  oluşturabilir, iş planınızın üzerinde iş fikri ile ilgili yeni düzenlemeler yapabilirsiniz. Örnek olarak paylaştığımız iş planı projelerinden yararlanarak iş planı oluşturabilirsiniz.

Yeterli sermayesi bulunmayan ve kendi işini yapmak isteyen Girişimciler yenilikçi ve büyümeyi hedefleyen iş fikirlerini Devlet desteği alarak hayata geçirmeyi istemektedir. Devlet girişimciliği desteklemek adına Yeni girişimci destek programı hazırlayarak girişimcilere destek olmaktadır. Devlet desteği Kosgeb tarafından verilmekte ve Kosgeb’in istediği şartların yerine getirilmesi gerekmektedir.ayakkabıcı

Kosgeb tarafından ayakkabıcılık sektörüne de destek verilmektedir.

Ayakkabı dükkanı için KOSGEB Kredisi

Ayakkabıcılık yaparak kendi işini kurmak isteyen girişimcilere Genç girişimci desteği kapsamında daha önceden 30 bin TL olan hibe 50 bin TL olarak verilmekte,70 bin TL olan faizsiz kredi desteği 100 bin TL olarak verilmektedir. Toplamda 150 bin TL girişimci desteği alarak kendi işinin iş yeri kuruluşlarında ki giderlerin karşılanması için kullanacak olan girişimciler bu destek ile ayakkabıcılık yapabilirler. Kosgeb ayakkabıcılığı ”Deri ile ilgili ürünlerin imalatı ayakkabı, bot, terlik vb. ürünlerin imalatı” olarak desteklemektedir.

Kosgeb ayakkabıcılık dahil kendi işini yapacak olan girişimcilerde iyi bir iş planı hazırlamasını istemektedir. KOSGEB ve İş- Kur tarafından düzenlenen uygulamalı girişimcilik eğitiminde iş planı hazırlanması öğretilmektedir. Eğitimden başarı ile geçen kursiyerler girişimci sertifikası verilmektedir. Bu girişimci sertifikası ve iş planı Kosgeb’in istediği şartlar arasında olması gerekenlerdir. Sertifika sahibi genç girişimci iş planı projesini Kosgeb’e kabul ettirerek destekten yararlanabilmektedir.

Ayakkabı dükkanı veya giyim mağazası açmak için Devlet destekli kredi ve hibelerden yararlanabileceğiniz gibi küçük işletmelere kredi veren bankalara da başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Etiketler:

Ayakkabı Mağazası Açma KOSGEB Kredi Desteği Konusuna 4 Yorum Yapıldı
 1. Kenan dedi ki:

  Ayakabi dukani acmak

 2. Nurten dongelli dedi ki:

  Parakende ayakkabı mağazası açmak istiyorum

 3. AYAKKABICILIK dedi ki:

  ayakkabı mağzam var işimi büyütmek için nasıl kosgeb desteği alırım acaba .?

  1. Dygm dedi ki:

   Merhaba bende ayakkabı dükkanı açmak istiyorum. Bu sektörle ilgili püf noktalar nelerdir

Sayfa başına git