Avm de stand açmak için kosgeb desteği

Avm de stand açmak için kosgeb desteği

Avm de stand açmak için kosgeb desteği
6 Mayıs 2016 tarihinde eklendi, ilk kez okundu.


Alışveriş merkezinde stand açmak için destek

Yeni bir iş kurmak, çarşı veya AVM. konsepti alarak işyeri açmak, stand kurmak isteyenlere kosgeb destek veriyor. Tabi bunun için iş projesi hazırlamanız ve bu proje dahilinde başvurmanız gerekiyor. Alışveriş merkezleri 21 yüzyılın tüketim ve para kazanma merkezleridir. Sizde bu merkezlerde kendi işinizi kurarak, çok para kazanabilirsiniz.

Avm nasıl stand açılır?

Kendi işini yaparak hemen ve kolay yoldan para kazanmayı hedefleyen girişimciler dükkan açmak yerine pratik ve daha basit olan stand açmaktadırlar. Hızlı kurulabilen ve daha az masraflı olan stand açan girişimciler hemen para kazanma düşüncesiyle açacakları standların hızlı tüketim mallarından ve ya hediyelik eşya standı açmaları akıllıca olacaktır. Stand açmak için öncelikle hangi konuda neyin satılacağı konusuna araştırma yapılmalıdır. Bu konuda kitap dergi gazete kozmetik ürünler, saat,  pratik cep telefonu aksesuarları, kahve poğaça simit, bardakta mısır gibi ürünlerin satarak hızlı tüketilecek ve devamlı olacak bir iş fikri seçilerek sizin yapabileceğiniz ve sevdiğiniz bir işi yapmak için stand açmaya karar verilmelidir.  Stand üzerinde ayakkabı, kıyafet vb. ürünlerin satılamayacağı için daha pratik hazırlanabilen ve sürekli satılacak bir iş seçilmelidir. Bu iş fikirleri içinde bazıları çok ciddi derece kar bıraktığı için örnek verdiğimiz işleri yapmanız durumunda daha fazla para kazanabilirsiniz. Ayrıca bayilik veren firmalar ile görüşerek bayilik alabilir, Avm’lerde stand açarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Avm de stand açmak için devlet desteği

AVM de stand açmak isteyen girişimciler devlet desteğinden yararlanarak iş kurabilirler. Devlet desteği olarak Kosgeb tarafından verilen hibe ve faizsiz kredilerden yararlanmak için Kosgeb’in girişimcilerden yerine getirmelerini istediği bazı koşulları vardır. Öncelikle Kosgeb’ten hibe alabilmek için İş planının iyi olması ve yenilikçi bir iş fikri ile hazırlanmış olmasının istemektedir. İş planı hazırlamayı ve hibe başvurularında istenilen iş planın hazırlamasında yararlanılacak bilgilerin öğretildiği Uygulamalı girişimcilik kursuna katılmak zorunlu tutulmuştur. İş kuracak olan girişimcilere Yeni Girişimci destek programı kapsamında verilecek olan hibe ve faizsiz kredi almaya hak kazanabilmek için;  1. Uygulamalı girişimcilik eğitimine katılmak ve sertifika almış olmak,
  2. Veri tabanına kayıt olarak hazırKosgeb boş iş planı örneği üzerinden iş planı hazırlamak
  3. İşletmeyi kurmak,
  4. Kosgeb uzmanlarınca yapılan mülakatta iş projesinin sunarak Uzmanlara iş projesini kabul ettirmek,
  5. Kurula sunum yaptıktan sonra kurulun kurul kararı ile hibe krediye hak kazanılmış olunmaktadır.

KOSGEB 50 bin lira hibe 100 bin TL faizsiz kredi desteğinden yararlanarak işletme kuruluş giderlerini bu hibeler ile karşılayabilirsiniz.

Avm de stand açmak için kosgeb desteği unsurları

Avm de stand açmak için kosgeb desteği unsurları

Avm de stand açmak için iş planı örneği

Avm de stand açmak isteyen girişimcilere iş planlarını hazırlamada yardımcı olabilecek onay almış örnek iş planları;

Sitemiz üzerinden paylaştığımız Onay almış Kosgeb iş planı örneklerinden yararlanarak Stand açmak fikir edindiğiniz iş kolunda iş planı projesi hazırlayabilirsiniz.Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git