Akbank KOSGEB Kredisi 2017 Yılı Destekleri (ANLAŞMALI BANKA)


Akbank KOSGEB Kredisi

Akbank KOSGEB Kredisi

Akbank KOSGEB Anlaşması

Akbank ve KOSGEB arasında imzalanan protokol gereğince, Akbank tarafından girişimcilere uygun kredi ve finans imkanları sunulmaktadır. Protokol hükümlerine göre, KOSGEB’den destek almaya hak kazanan vatandaşlar, Akbank şubelerine de kredi için başvuru yapabilirler.

KOSGEB Sıfır Faizli İşletme Kredisi Faiz Desteği

KOSGEB ve Akbank arasında imzalanan protokol gereğince 50 bin lira faizsiz esnaf kredisi verilebilecektir. Kredi her işletmeye en fazla 50 bin lira olarak verilecektir. Toplamda 36 ay vadeli olup, ilk yıl ödemesiz dönemdir. Toplamda 8 taksitle 3 er ay arayla ödenecektir.

Kosgeb beyannamesi güncel olan veritabanına kayıtlı KOBİ’ler faizsiz esnaf kredisi olanaklarından yararlanabilir. Ön onay sonrasında Akbank 50 bin lira faizsiz KOSGEB kredisi başvurusu yapabilir.

Esnaf tarafından veritabanı kayıt işlemi yapılır. Bu işlemin nasıl yapılacağı bu sayfada anlatılmıştır.

İşletme KOBİ kaydını yaptığına göre artık beyanneme doldurmalıdır. Daha önceden kayıtlı olan işyerleri de kobi beyanname güncelleme işlemi yapmalıdır. Burada KOSGEB beyanname güncelleme işlemi detaylı anlatılmaktadır.

Akbank 50 bin lira faizsiz KOSGEB kredi başvurusu nasıl yapılır?

Bu destek, Akbank haricinde 8 banka tarafından daha verilmektedir. Asıl önemli olan protokol içeriğine göre, esnafların kredi çekmeye müsait olup olmamaları durumudur. Bu kapsamda başvuru yapacak adayların KOSGEB ÖN ONAY aşamasından geçmesi gereklidir. Başvuru aşamaları aşağıda maddeler halinde anlatılmıştır.BAŞVURU FORMUNU DOLDURUN! Öncelikle başvuru sahibi,  faizsiz kredi başvuru formunu doldurmalıdır. kredi.kosgeb.gov.tr adresine giriş yapılır ve form doldurulur.

KOSGEB’ DEN ÖN ONAY ALIN! Formun doldurulması sonrasında, Kosgeb Müdürlükleri tarafından onay aşaması başlayacaktır. 19 ARALIK 2016′ da başlayan başvurular, 21 ARALIK 2016 Çarşamba günü sona erecek, ve 22 ARALIK PERŞEMBE günü KOSGEB Müdürlükleri inceleme işlemini yapacaklar, 24 saat içerisinde inceleme ve başvuru işlemleri tamamlanacaktır. Kosgeb’den engeli olmayan, veritabanına kayıtlı, beyannamesi güncel olan firmalar ön onay alabilecektir.

AKBANK FAİZSİZ KREDİ BAŞVURUSU YAPIN! Ön onay alan firmalara, sistemden çıktı alacağı başvuru formu ile Akbank kosgeb kredi başvurusu yapabilecek, bu başvuru neticesinde bankadan onay alması durumunda da, 50 bin lira sıfır faizli KOSGEB kredisi çekebilecektir.

akbank kosgeb faizsiz esnaf kredisi

KOSGEB’den ön onay almış olmanız, Akbank tarafından 50 bin faizsiz kredinizin onaylanacağı anlamına gelmez. Bu kapsamda bankadan onay alabilmek için protkol içeriğinde belirtilen şartları taşıyor olmanız ve bankanın uygun görmesi gerekmektedir.

Devlet destekli KOSGEB ve Akbank faizsiz esnaf kredi başvurusu yapabilirsiniz.

Etiketler:

Akbank KOSGEB Kredisi Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. Mehmet Tokdemir dedi ki:

    Hic param yok mutahitlik yapmak istiyorum bu nedenle kredi amabilirmiyim

Sayfa başına git