KOSGEB Kredisi

Akbank Hayvancılık Kredisi Veriyor! (En Düşük Faiz)

Akbank Hayvancılık Kredisi Veriyor! (En Düşük Faiz)

Son dönemlerde hayvancılık sektöründe hızlı bir ilerleme görülmüş ve bir çok genç çiftçimiz hayallerindeki işletmelerini kurmak için adımlar atmaktadır. Büyükbaş hayvancılık, küçükbaş hayvancılık, arıcılık, kanatlı hayvancılık, kümes hayvancılığı gibi alanlarda oluşturulan iş sektörleri genişledikçe bankalar da harekete geçerek çiftçilerimiz için hayvancılık kredisi adı altında kredi olanakları sunmaktadır. Kredi veren bankalar arasında en çok talep edilen bankalar Akbank, Yapı ve Kredi Bankası, Ziraat bankası, Denizbank olmaktadır. Bu durumu göz önüne alarak bugün siz değerli okurlarımız için Akbank Hayvancılık Kredisi Veriyor! adlı başlığa değinerek bilgiler vermeye devam edeceğiz.

Akbank Hayvancılık Kredisi Veriyor!

Geçtiğimiz yıllar içerisinde hayvancılık sektöründe hızlı bir şekilde büyüme yaşanmıştır. Hayvancılık sektöründe yaşanan bu büyümenin en büyük sebeplerinden bir tanesi devletin genç çiftçilerimize sağlamış olduğu destekler olmaktadır. Devletin sağlamış olduğu bu desteklerin yanı sıra bankalarda harekete geçerek bir çok vatandaşımıza avantajlı hayvancılık kredisi, tarım kredileri gibi kredi olanakları sağlayarak vatandaşlarımızın finansman ihtiyaçlarını karşılamaktadırlar. Akbank hayvancılık kredisi tarım ve kırsal kalkınmayı destekleme kurumu tarafından onay verilmiş olan iller içerisinde yapılacak olan veya yapılan hayvancılık üzerine kurulmuş olan işletmelerin ihtiyaç duymuş oldukları finansmanı kolaylıkla sağlayacaktır ve oldukça avantajlı kredi türleri ile sizlere destek verecektir.

Akbank dışında hayvancılık kredisi veren Ziraat Bankası 7 Yıl Ödemeli Hayvancılık Kredisi ve Şartları hakkında bilgi almak için linke tıklayınız.

Akbank Hayvancılık Kredisi Şartları Nelerdir?

Akbankın sunmuş olduğu kredi olanaklarından yararlanmak isteyen çiftçilerimiz öncelikle bankanın istemiş olduğu şartlara uyum sağlaması gerekmektedir. büyükbaş, küçükbaş, kümes hayvancılığı üzerine yapılan işletmelerden istenen şartlar değişiklik gösterebilmektedir. Bu nedenle de bankanın sizlerden uymanızı istediği şartlar hakkında bilgi vermenin doğru olmadığını düşünerek bankanın sunmuş olduğu diğer kredi olanaklarından kısaca bahsetmekte fayda görüyoruz. Banka hayvancılık kredisinin yanı sıra tarım kredisi adı altında da kredi imkanları sunmaktadır. Bunun yanı sıra Akbank bireysel ihtiyaç kredileri ile de müşterilerine finansman desteği sağlayarak uzun vadeli ve düşük faizli kredi olanakları sağlamaktadır.

Bireysel İhtiyaç Kredileri İle Hayvan Alımları

Banka bireysel ihtiyaç kredileri sayesinde çok sayıda vatandaşımıza destek vererek hayvan alımlarını kolaylaştırmaktadır. Bireysel ihtiyaç kredileri ile gerçekleştirilen işlemler aşağıda maddeler halinde yer almaktadır.

 1. Tarımsal ekipman alımları için sağlanan finansman desteği
 2. Ön ürün finansman desteği
 3. Tarlalar için damla sulama desteği
 4. Arsa ve tarla alımları için sağlanan finansman desteği
 5. Sera kurulum destekleri
 6. Hafif ticari araçların kurulumu için sağlanan destekler
 7. Toprak mahsulleri ofisi makbuz senedine karşılık verilen çiftçi kredisi
 8. Sıfır ve ikinci el traktör alımları için sağlanan kredi olanakları

Yukarıda saymış olduğumuz bu maddeler üzerinde işlem yapmak isteyen girişimcilerimiz veya çiftçilerimiz ihtiyaç duymuş oldukları finansman desteğini kolaylıkla Akbank bireysel ihtiyaç kredileri sayesinde gerçekleştirebilirler.

Akbank Tarım Kredisi

Akbank hayvancılık kredisi veriyor ve aynı zamanda Tarım kredisi vererek de vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını karşılıyor. Tarım kredisinden yararlanmak isteyen vatandaşlarımız yukarıda saymış olduğumuz maddelerden herhangi birini kullanıyor ise bankanın sunmuş olduğu avantajlı kredi olanaklarından yararlanmaktadır. Bankanın sunmuş olduğu bu avantajlı kredilerinden yararlanmak isteyen vatandaşların kredi notlarının oldukça yüksek olması gerekmektedir. Kredi notu yüksek olan girişimcimiz çok kolay bir şekilde finansman ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Bunu yanı sıra kredi işlemleri gerçekleştirilirken banka talep etmiş olduğunuz kredi tutarına göre sizden kefil veya ipotek göstermenizi isteyecektir. Çekilen tarım kredileri hasat dönemlerinin verimlilik oranlarına göre belirlenirken bazı durumlarda her ay düzenli olarak ödeme yapılabileceği gibi 3 ayda bir, 6 ayda bir veya 12 ayda bir olmak üzere eşit taksitler halinde kredi ödemelerinizi de gerçekleştirebilirsiniz.

Akbank’ın sunmuş olduğu tarım kredileri hakkında ayrıntılı bilgi almak için lütfen http://www.akbank.com/tr-tr/urunler/Sayfalar/Tarim-Bankaciligi-Kredileri.aspx linke tıklayınız.

Gündem de neler oluyor, Devlet destekli kredi olanakları neler, Krediler, Ekonomi, Bayilik Veren firmalar, Hibeler, Konut Kredileri, Kredi notları, Tarım Kredileri, Hayvan Kredileri, KOSGEB, Evlere iş veren firmalar, Esnaf Kredileri, Araç kredileri gibi konular hakkında bilgiler edinmek için sitemizi takip etmenizi tavsiye ederiz.

Akbank tarım bankacılığı videolarını izlemek için tıklayınız.

Yorumlar
 1. Selim Korkak dedi ki:

  Anaç manda ya sahip olan yetiştiricilere Sütçü ve kombine ırkların Anaç sığır için soy kütüğüne kayıtlı olanlara ve etçi ırklara farklı olmak üzere hayvan başına ödeme karar verilmiştir Anaç sığır başına ödeme birim miktarları tek işletme olarak kabul edilen kooperatifle Birlikler hariç 500 başa kadar Tam 501 baş ve üzeri için 150 sene karşılık gelen tutarın ödenmesi suretiyle uygulanacak birlik ve Kooperatifleri üye olup işletmesinde 500 baştan fazla hayvan bulunduran Çiftçilere hayvan sayısı limitleri uygulanacak Sütçü ve kombine öğretiler ve melezleri ile etçi ırkların melezleri her Anaç sığır için 225 lira etçi Irklar Anaç sığır için 350 lira Anaç manda ya 400 lira Sütçü ve kombine anıtlar ve melezleri Anaç sığır soykütüğü ilavesinde 70 lira destekleme ödemesi yapılacak en hızlı veri tabanına kayıtlı Anadan suni tohumlama veya Kırıklarda bakanlıktan izin alınmış Tabii tohumlama boğasıyla tohumlama sonucu Doğan buzağılar için 75 lira döl kontrolü projesi kapsamında testi tamamlayıp onaylamış boğa sperması ile yapılan suni tohumlamadan doğanlara 35 lira yerliyurt veya melezleri sığırlardan e Türklere ait sperma ile yapılacak tohumlama sonucu Doğan buzağılar Aysa 75 lira destek verecek Sürü yöneticisi istihdamı desteği uygulaması 500 baş ve üzeri küçükbaş hayvan sayısına sahip işletmelerde Bu yıl başlayacak Sürü yöneticisi istihdam desteği işletme Başına 5 bin lira olarak 2015 yılı bütçesinden ödenmesi kararı çıkmıştır Tarım Bakanlığı’nın desteklemelerinin haricinde ülkemiz içerisinde başvurabileceğiniz hibe fonları olduğunu biliyor musunuz Tüm bu devlet desteklemelerinin yanında Avrupa Birliği hibeleri ve Tarım Bakanlığı’nın hibe fonları bulunmakta tarım ve hayvancılık yatırımlarının da yine hep yayardı kapsamında tarım ve kırsal kalkınmayı destekleme Vakfı’nın desteklemeleri ile yatırım yapmak kolaylaşıyor Önemli olan bilgileri doğru yerden bulmak Yardım almak ve projelendirme aşamalarında doğru yolu izleyerek hibelerden faydalanabilmek hayvancılıkta finansman desteği Akbank’tan işinde efsane yönetenler temassız ödeme kullanırlar.

 2. Hayri Durmaz dedi ki:

  Hayvancılık destekleri Neyse bakanlık kayıt sistemlerine soy kütüğü ve ün soy kütüğü sistemi veritabanı ile kayıtlı Sütçü kombine ve etçi Irklar Veya kültür ırkı melezi en az 5 baş Anaç sıra sahip ulusal düzeyde üst örgütlenmesine tamamlamış bir hayvancılık örgütüne üye olan yetiştiriciler L sayısına bakılmaksızın bakanlık kayıt sistemine kayıtlı Anaç manda ya sahip olan yetiştiricilere Sütçü ve kombine ırkların Anaç sığır için soy kütüğüne kayıtlı olanlara ve etçi ırklara farklı olmak üzere hayvan başına ödeme karar verilmiştir