Akbank Axess Kredi Kartı İnternet Alışverişine Açtırma

Akbank Axess Kredi Kartı İnternet Alışverişine Açtırma
6 Nisan 2019 tarihinde güncellendi.

Axess İle İnternet Üzerinden Alışveriş Yapma

Akbank Axess kredi kartına sahip iseniz internet üzerinden yapacağınız alışverişlerinizi 17 Ağustos tarihinden itibaren sms onayı ile yapmanız gerekecektir. Bu sebeple siz değerli okurlarımız için Akbank Axess Kredi Kartı İnternet Alışverişine Açtırma, Akbank’ın kullanıma kapatmış olduğu kredi kartları hangileridir? Akbank Kredi kartları İnternet alışverişine nasıl açtırılır? gibi başlıkları değerlendirerek sizler için bilgiler vermeye devam edeceğiz.

Akbank Axess Kredi Kartı İnternet Alışverişine Açtırma

Akbank Axess Kredi Kartı kullanan banka müşterilerinin internet üzerinden daha güvenli alışveriş yapabilmeleri için 31 Ağustos tarihinden itibaren bankamatik ve kredi kartları internet alışverişine kapatılacaktır. Akbank’ın kredi kartlarını intenet üzerinden alışverişe açtırmak için Sms onayı, Akbank direkt işlemleri ve Müşteri numaraları ile işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bu konu hakkında ayrıntılı bilgileri makalemizin geri kalan bölümlerinde sizlerle paylaşacağız. Bankanın yeni müşterileri için yani yeni kredi kartı başvurusu yapan müşterileri için ise kredi kartlarını açtırma işlemleri aşamasında onay vermeleri gerekmektedir. Aksi taktirde kredi kartınız ile internet üzerinden alışveriş yapamayacaksınız. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu sayesinde düzenlenen uygulamaların sayesinde kredi kartı dolandırıcılığını ortadan kaldırılması hedeflenmektedir.

Akbank’ın Kullanıma Kapatmış Olduğu Kredi Kartları Hangileridir?

Akbank’ın internet kullanımına kapatmış olduğu kredi kartlarının listesini aşağıdaki yazımızda maddeler halinde siz değeli okurlarımız ile paylaşacağız.

 1. Akbank Neo bankamatik kart
 2. Akbank direkt ön ödemeli kart
 3. Free
 4. Wings
 5. Axess
 6. Exi26
Akbank'ın kullanıma kapatmış olduğu kredi kartları hangileridir?

     Akbank’ın kullanıma kapatmış olduğu kredi kartları hangileridir?

Yukarıda saymış olduğumuz banka kartlarından herhangi birine sahip iseniz 31 Ağustos tarihine kadar müşteri hizmetleri veya en yakın banka şubelerine başvuru yaparak kartınızı internet kullanımına açtırabilirsiniz.

Akbank’ın Kredi Kartları İnternet Alışverişine Nasıl Açtırılır?

Banka, müşterileri kredi kartlarını kullanıma açtırmak için kendilerine en yakın bulunan banka şubelerine başvuru yaparak işlemlerini gerçekleştirebilecekleri gibi aynı zamanda müşteri hizmetlerini arayarak da başvurularını yapabilirler. Bunların dışında tek bir SMS yolu ile de başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Sms Yolu ile kartınızı İnternet üzerinden alışverişe açtırmak için aşağıda paylaşacağımız yola başvuru yapmanız gerekmektedir.SMS yolu ile başvuruda bulunmak isteyen banka müşterileri INTERNET yazıp 8885‘e mesaj gönderebilir ve kredi kartlarını İnternet üzerinden alışveriş yapmaya hazır hale getirebilirsiniz.

Akbank Direkt Üzerinden Başvuru Nasıl Yapılır?

Akbank Direkt işlemi sayesinde internet üzerinden kartınızı alışverişe açtırabilirsiniz. Akbank Direkt uygulaması sayesinde işleminizi çok hızlı ve başarılı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için öncelikle cep telefonlarınıza bu uygulamayı indirmeniz gerekecektir. Veya kullanmış olduğunuz bilgisayarınızdan Akbank Direkt İnternet sitesine bağlanabilirsiniz. Bu uygulama üzerinden işlemlerinizi gerçekleştirmek için aşağıdaki aşamalara uymanız gerekecektir.

Akbank Direkt Üzerinden Başvuru Nasıl Yapılır?

     Akbank Direkt Üzerinden Başvuru Nasıl Yapılır?

 • Akıllı cep telefonlarına sahip olan banka müşterileri öncelikle Google Play Store’den Akbank Direkt uygulamasını cep telefonlarına indirmelidirler. Ve sistemin sizi yönlendirmiş olduğu aşamaları takip ederek işlemlerinizi kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Android telefonlara bu uygulamayı indirmek için lütfen linke TIKLAYINIZ.
 • IPONE cep telefonları ve mobil uygulamaları için işlemlerinizi BURADAN gerçekleştirebilirsiniz.
 • Kullanmış olduğunuz İnternet tarayıcınızdan işlemlerinizi gerçekleştirmek için lütfen linke TIKLAYINIZ.

Akbank Müşteri İşlemlerinden Başvuru Nasıl Yapılır?

Akbank Müşteri hizmetlerini arayarak kredi kartınızı internet kullanımına açtırmak çok daha kolay olacaktır. Bunun için Akbank’ın müşteri hizmetlerini arayarak operatörlerden yardım alabilir ve işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Akbank müşteri hizmetlerine 444 25 25 no’lu telefon numarasından ulaşabilirsiniz.

Kredi Kartı Kullanıcılarına Tavsiyeler

 1. Kredi kartı şifrenizi ve kartınızın arkasında bulunan CCV güvenlik numaranızı kimse ile paylaşmayınız.
 2. SSL sertifikası bulunsa bile bilmediğiniz internet sitesinden kredi kartınızı kullanarak alışveriş yapmayınız.
 3. Kartınız internet kullanımına açık ise mutlaka her ay ekstrenizi kontrol ediniz.
 4. Ödeme ekranında 3d secure seçeneği bulunuyorsa bu seçeneği mutlaka işaretlemelisiniz.
 5. İnternette sanal harcama limiti belirlemelisiniz.
 6. İnternet alışverişlerinizde mümkün olduğu sürece kapıda ödeme seçeneğini seçerek gerçekleştirmelisiniz.

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu Başkanı Sayın Mehmet Ali AKBEN e- ticaret ortamında yapılan alışverişlerin aksamaması için tarihleri ertelemiştir.Akbank Axess Kredi Kartı İnternet Alışverişine Açtırma Konusuna 1 Yorum Yapıldı
 1. Kart Nasıl Kapatılır? (Selda Türkmen) dedi ki:

  Diyorum ki artık kredi kartınızı kullanmak istemiyoruz Belki de alışveriş tüketim gibi konularda bazen sınırı açıyorsunuz ve kendinize engel olamıyorsunuz Artık kredi kartı borçlarınızı karşılayacak ekonomik gücünüz yok çok doğal olarak kredi kartını iptal ettirmek isteyebilirsiniz ve bu hafta da sahipsiniz telefon bankacılığına başvurarak veya şubeye giderek kredi kartını iptal ettirmek istediğinizi belirtirseniz en geç bir haftada Banka kartını iptal etmek zorundadır kaybetmemek adına sizi zorluyor kartınızın iptalini sürekli aykırı davranışlarda bulunuyor

Sayfa başına git