300 Koyun Desteği Şartları ve Asgari Ücret Maaş Prosedürü


300 Koyun Desteği Şartları ve Asgari Ücret Maaş Prosedürü

300 Koyun Desteği Şartları ve Asgari Ücret Maaş Prosedürü

2018 yılında verilen 300 koyun proje desteğin 2019 yılında da devam etmesi için Bakanlıktan henüz bir açıklama gelmedi. Bakanlık tarafından açıklama geldiği anda sizler ile net bilgileri paylaşacağız.

300 koyun desteği şartları hakkında hükumetten henüz net bir açıklama olmasa da, GTHB sayın Fakıbaba’nın açıklamasına göre tahmin niteliğinde 300 koyun şartları şöyle;

  • Destek küçükbaş hayvancılık için verilecek, büyükbaş hayvancılığa henüz destek yok.
  • 300 koyun alacak vatandaşın, koyunların ücretini karşılayabilecek miktarda tarla ipotek etmesi gerekiyor. Ortalama bir koyunun 700-800 Tl. olduğu değerlendirildiğinde 700 x 300 = 210.000 TL. civarında eksper değeri olan taşınmazın ipotek edilmesi gerekecek. Bu hesaplama ortalama bir hesaplama olup, net bilgi Bakanlık tarafından bildirilecektir.
  • Destekten yararlanmak isteyen çiftçinin ÇKS kaydı olması gerekiyor.
  • En az okur-yazar olmak aranan şartlar arasında yer alabilir.
  • Destek belirli ölçüde büyükbaş veya küçükbaş hayvanı bulunan ve kendi kendini idame ettirebilen ve ihtiyaç sahibi olmayan çiftçilerin hariç tutulması söz konusu olabilir.


koyun-desteği

Bununla birlikte 300 koyun desteği almaya hak kazanan vatandaşlaramıza hükumet tarafından asgari ücret verilecek. 2018 yılında asgari ücretin 1.603 TL. net olduğu göz önünde bulundurulursa, hayvancılık yapan bir çiftçi bu destekle ailesini geçindirebileceği değerlendiriliyor. İnek kredisi ve devletin 2018 şartları adlı yazımızı okudunuz mu?

Etiketler:

300 Koyun Desteği Şartları ve Asgari Ücret Maaş Prosedürü Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. Mehmet dedi ki:

    Patron olanlara geçebilir dönüşü bir başka projeye 50 bin lira olması Günde 30 bin lira 57 bana daha fazla alabilecek küçükbaş hayvancılık için S40 fazla koyun ördek için Bakanlığa başvuru yapıp projeleri kabul edilmeyenler bu sene yeniden başvuru yapamayacaklar çalışanlar öğrencilerde projenin başında 41 yaşında olmama sorunu aynı hayvancılık yapanlar Başbakanlık Belli ki kredilerle hübele her çabayı ortaya koyacak

Sayfa başına git