20 Bin Lira Sermaye ile Açılabilecek İşyerleri (En Çok Kazandıran)

20 Bin Lira Sermaye ile Açılabilecek İşyerleri (En Çok Kazandıran)
27 Aralık 2018 tarihinde güncellendi.

20 Bin Lira Sermaye İle Yapılacak İşler

Elinizde 20 bin lira paranız var ve bu parayla hangi işi yapabilirim diye kara kara düşünmek yerine yazımıza bir göz atabilir yeni iş fikirlerinden yararlanarak kendi işinizi kurabilir işinizin patronu olabilirsiniz.

Herkesin hayalidir kendi işini kurmak, anladığı bir işi kendi şartlarına uygun hale getirerek istediği saatler arasında çalışarak istediği kadar para kazanmak. Sizde elinizdeki sermayenizle çok kazandıran işleri yaparak karlı bir yatırım yapma olanağına ulaşabilirsiniz.

Az sermaye ile çok kazandıran işler hakkında yazımızda bahsedeceğimiz iş fikirleri size bu konuda yardımcı olabilir. Öncelikle açmayı düşündüğünüz işin kısa sürede batmadan uzun yıllar ayakta kalmasını sağlamanız için yatırımınızı doğru alana ve anladığınız ve bildiğiniz işe yapmalısınız.

çay-ocağı

20 Bin TL sermaye ile küçük bir çay ocağı açabilirsiniz.

Çevrenizdeki kişiler her ne kadar işe atılmanız konusunda size her konuda destek verse de siz anlamadığınız bir işe atılmadan önce karar verme aşamasında her şeyi ince elemeli sık dokumalısınız. 20 bin lira ne kadar az gibi görünse de kaybedildiğinde sizi üzecek kadar büyük bir meblağ olabilir bu nedenle riski göze almadan yapılan işin hakkında bilgi edinmeli, tecrübeli ve birikimli iseniz o işi yapmaya karar vermelisiniz. Yapmayı düşündüğünüz işin ne olduğuna karar verirken mutlaka çevre araştırması da yapılmalı en çok tercih edilen talebin fazla olduğu alanlarda iş kurmak karlı bir yatırıma dönüşebilir. Bunlara karar vermek sizin elinizde olduğu için üzerinde fazlasıyla düşünmek ve yapılacak işe karar verme aşaması hayati önem taşıyan bir faktördür.

Az Sermayeli Yapılacak İş Fikirleri

20 bin lira kimilerinin hayalini gerçekleştirebileceği bir meblağdır. Az sermaye ile bayilik veren firmalar ile 20 bin liranızı çok daha fazla paraya dönüştürebilirsiniz. Elinizdeki 20 bin lira paranız ile bayilik veren firmaları araştırarak kendinize uygun bir bayilik alabilirsiniz. Bayilik alarak 20 bin liranızı her ne kadar değerlendirebileceğiniz gibi para kazandırmayan ya da yaşadığınız çevrede talep girmeyen bir işe yapmanız halinde istenilen satışlar mümkün olmayabilir.20 bin lira sermaye ile bayilik veren firmalardan bayilik alabileceğiniz gibi küçük bir büfe tarzı dükkan da açarak para kazanabilirsiniz. Paranızı en iyi şekilde değerlendirebileceğiniz işler arasında bayanlara hitap eden kozmetik, parfüm, takı aksesuar satışı yapabileceğiniz bir iş yeri de açabilirsiniz. 20 bin lira ile kırtasiye dükkanı, çantacı, ayakkabıcı, butik gibi iş yerlerinin açılışları da yapılabilir. Daha ufak çaplı olarak çay ocağı gibi işletme açabilir ya da bu parayla devren satılık çay ocaklarını alarak paranızı değerlendirebilirsiniz. Bayanların özellikle de ev yemeklerinin satışının yapılacağı küçük çaplı bir dükkan da satış yaparak da karlı bir iş yapılabilir.

20 bin lira paranızı son zamanlarda iş kurmak isteyenlerin sıklıkla açtıkları halı yıkamacı işine yatırabilirsiniz. Oldukça karlı bir iş alanı olan halı yıkama işi için ayarlayacağınız iş yerinizden para kazanabilirsiniz.

Az sermayeli iş fikirleri

Az sermaye ile işyeri sahibi olabilirsiniz.

Tüm bu iş fikirlerinin yanı sıra teknoloji ve sosyal medya üzerinden yapacağınız el işlerinizi, hazır ürünleri, internet üzerinden sanal mağaza ile ürünler alıp satabilirsiniz. İnternetten alışverişin daha da yaygınlaşarak herkesin artık bu yöntemi kullandığını düşünürsek, sanal mağaza ile ürün alıp satım işinden para kazanmanız zor olmayacaktır.

20 Bin Liraya Bayilik Veren Firmalar

Son zamanlarda insanlar değişen ihtiyaçlarına hizmet veren birçok değişik iş alanları da oluştu. Özellikle otomobil sahibi olanların sayısı her geçen gün artarken otomobil kullanıcıları için farklı kullanım alanları da değişerek insanların her türlü ihtiyaçları için çözüm getirilmekte. İhtiyaç duyanlar için araç takip sistemleri üreten ve satan firmalar da ülkemizde bayilikler aramakta ve az sermaye ile bayilikler vermektedir. Bu firmaların ana bayiliklerini alarak müşterilere daha hızlı hizmet vermek isteye firmaların ürünlerinin satışından karlı bir yatırım yapma imkanına sahip olabilirsiniz. Damacana su bayilikleri, çiğ köfte bayilikleri, giyim bayilikleri gibi artık inşaat alanında da bayilikler arayan bir çok firma az para ile yatırım yapacak girişimcilere iş imkanı sunmaktadır. Prefabrik konut yapımında imalat yapan firmaların yetkilileri ile görüşerek de paranızı değerlendirebilirsiniz.

Tüm yeni iş fikirleri, 2019 da yapılacak yeni işler, en çok para kazandıran karlı bayilikler ile hangi yöntemi kullanarak yatırım yaparsanız yapın iş hayatına atılırken ve kendi işinizi kurarken yararlanabileceğiniz bilgilere sitemiz üzerinden erişebilirsiniz.20 Bin Lira Sermaye ile Açılabilecek İşyerleri (En Çok Kazandıran) Konusuna 2 Yorum Yapıldı
  1. Hasan dasgin dedi ki:

    Kuru temizleme acmak istiyorum yardimci olurmusunuz

  2. Yasin Van dedi ki:

    giyim dükkanı açmak istiyorum şartlarınız nelerdir?

Sayfa başına git