KOSGEB Kredisi

2-3 Aylık Sigortalı Kredi Çekebilir mi? (Kaç Ay Sigorta Gerekiyor)

2-3 Aylık Sigortalı Kredi Çekebilir mi? (Kaç Ay Sigorta Gerekiyor)

Kredi Çekmek İçin Kaç Aylık Sigortalı Olmak Gerekir?

Bankaların sunmuş olduğu cazip kredi imkanlarından yararlanmak isteyen vatandaşlarımızın bir çoğu çalışmaya yeni başlayan veya sigorta girişi yeni yapılan vatandaşlarımızdan oluşmaktadır. Bu vatandaşlarımızın çok sık sormuş olduğu soruların en başında ise 2-3 aylık sigortalı kredi çekebilir mi? Bankalardan kredi çekmek için kaç aylık sigortalı olmak lazım? 3 aylık sigortalıya kredi veren bankalar hangileridir? adlı başlıklar yer almaktadır. Bu konu başlıklarını ele alarak siz değerli okurlarımız için  sıkı bir araştırma yaptık ve yapmış olduğumuz araştırmaların sonucunda ise aşağıda paylaşacağımız bilgilere ulaştık Şimdi bu bilgileri siz değerli okurlarımız ile paylaşacağız.

2-3 Aylık Sigortalı Kredi Çekebilir mi?

             2-3 Aylık Sigortalı Kredi Çekebilir mi?

2-3 Aylık Sigortalı Kredi Çekebilir mi?

Hayat şartlarının giderek zorlaşması ile yaşam standartları neredeyse sıfırın altına düşmüş ve bu durum karşılığında ise bir çok vatandaşımız bankaların sunmuş olduğu cazip teklifli kredi imkanlarından yararlanmak istemiştir. Bir çok vatandaşımız bankaların sunmuş olduğu konut kredisi, araç kredisi ve ihtiyaç kredilerine başvuru yaparak talep etmiş oldukları krediyi çekmektedirler. Yeni işe girmiş olan vatandaşlarımız veya sigorta girişi yeni yapılmış olan vatandaşlarımız ihtiyaç kredisi için bankalara talepte bulunmuş olduklarında çoğu zaman olumsuz cevap alırlarken, bankalar kredi talebinde bulunan müşterilerine en az 6 aylık sigorta girişlerinin olması gerektiğini de dile getirmişlerdir. Bu durum uzun yıllar bu şekilde devam ederken son zamanlarda değişen kanunların yanı sıra bankalara gelen değişiklikler sayesinde de çok sayıda vatandaşımız kredi işlemlerinden kolay bir şekilde yararlanmaya başlamışlardır. Bankalara kredi talebinde bulunmuş olduğunuzda ilk olarak kredi notunuz sorgulanmaktadır. Kredi notu yüksek olan veya kredi çekmek için yeterli seviyede olan vatandaşlarımıza talep edilen kredi tutarı verilmektedir. Eğer kredi notunuz yüksek ise ve daha önceki yıllarda banklar ile başınız sıkıntıya düşmedi ise 2 veya 3 aylık sigortanızın yatmış olması yeterli olacaktır. Tabi bankalar kredi imkanı sunmadan önce başvuru yapan müşterinin maaş bordrosunu isterken ipotek veya kefilde talep etmektedir. Bu durum bankadan bankaya göre değişiklik göstermektedir.

Bankalardan Kredi Çekmek İçin Kaç Aylık Sigortalı Olmak Gerekmektedir?

Sorusuna şu şekilde cevap vermek en doğrusu olacaktır. Ülkemizde çok sayıda kamu kuruluşlu veya özel kuruluşlu banka bulunmaktadır. Bu bankaların her biri kendi prosedürlerine göre çalışmaktadır. Tüm bankaların almış olduğu ortak kararların dışında gerekli olacak olan düzenlemeleri her banka kendi isteğine göre belirlemektedir. Bir çok banka 0 ile 3 ay arasında sigortalı olan vatandaşlarına kredi imkanı tanırken zorlanmış olsa da bankalara karşı geçmişinizin temiz olması ve kredi notunuzun yüksek olması gerekmektedir. Kredi Notu yüksek olan banka müşterileri için avantajlı kredi imkanları sunulmaktadır.

Bankalara kredi talebinde bulunmadan önce tüm bankaları araştırmalısınız ve size en uygun kredi imkanı tanıyan banka ile kredi işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

3 aylık sigortalıya bankalar kredi verirler mi?

3 aylık sigortalıya bankalar kredi verirler mi?

3 Aylık Sigortalıya Bankalar Kredi Verirler Mi?

Banka kredilerinden yararlanmak için, Kredi notunuzun yüksek olması beklenmiş olduğu gibi aynı zamanda sigortanızın da sürekli olarak düzenli bir şekilde yatıyor olması gerekmektedir. Bir çok banka kredi talebinde bulunan vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını karşılamak için en az 6 aylık sigorta geçmişinizin olmasına özen gösterirken çok sayıda banka da kredi notunuzun yüksek olması durumunda 3 aylık sigorta geçmişinizin olmasını yeterli görecektir. Şimdi siz değerli okurlarımız için 3 aylık sigorta geçmişi olan vatandaşlarımız için kredi imkanı sunan bankaların listesini aşağıdaki yazımızda maddeler halinde vereceğiz.

 • Türkiye Cumhuriyeti Ziraat Bankası
 • Vakıfbank
 • Denibank
 • Ingbank
 • Akbank
 • Halkbankası
 • Yapı ve Kredi Bankası
 • İş bankası 
 • QNB Finansbank

Saymış olduğumuz bu bankalar 3 aylık sigorta geçmişi olan vatandaşlarımızın kredi talepleri dikkate alınacak ve kredi notu yüksek olan vatandaşlarımıza kredi imkanı sağlanacaktır.

Kredi Notu Nedir?

Kredi Notu, kredi kayıt bürosu (KKB) tarafından belirlenirken, şahısların ve şirketlerin ekonomik durumlarını analiz etmesi ile birlikte bir puan sisteminin oluşması ile gerçekleşen puanlama sistemidir. Kredi notunuz sayesinde çok sayıda banka çalışanı rahata ermiş ve bu puanlama türü üzerinden kredi alıp almamaya hak kazandığınız belirlenmektedir. Kredi notunuz ne kadar yüksek olursa o kadar çok bankanın dikkatini çekersiniz. Kredi notunuz ne kadar çok düşük olursa o kadar çok bankadan red cevabı alabilirsiniz. Kredi notu findeks sistemi sayesinde sorgulanmaktadır. Kredi notunuzu öğrenmek istiyorsanız tıklayınız.

Yorumlar
 1. Jredi dedi ki:

  Yemi ile girdim ssklı olarak ne kadar süre sonra kredi alabilirim ve icralarım var sorun mu acaba

 2. Hakan dedi ki:

  çok teşekkürler makale güzel olmuş. (biz tşk. ederiz ne demek.)

 3. Melis Candere dedi ki:

  benim bir kere bankayla başım sıkıntıya düşmüştü ama kredi notum çok yüksekti sizce verirler mi?