Zorda olan esnafa aylık 711-1422 TL. ödeme yapılacak (2017)

Zorda olan esnafa aylık 711-1422 TL. ödeme yapılacak

Zorda olan esnafa aylık 711-1422 TL. ödeme yapılacak
5 Ocak 2017 tarihinde eklendi, 1.669 kez okundu.


Sayın Başbakanımız müjdeyi verdi. 2017 yılı esnaf kredi ve destekleri kapsamında zorda olan esnaflarımıza aylık 711-1422 TL. arasında ödeme yapılacak. Ödemeler Esnafa sıfır faizli 2017 kredisi kapsamında yapılacak ve 2017 bütçesinden karşılanacak.

Esnafa aylık ödeme desteği geliyor!

2017 yılı OCAK ayı itibariyle Devlet tarafından esnaf, sanatkar, işçi, emekli, çiftçi ve tüm çalışanlara verilen Sıfır faizli kredi, hibe, teşvik, sicil affı ve benzer destekler her geçen gün ardı ardına açıklanıyor. Bugün yapmış olduğu açıklamasında Sayın Başbakanımız zorda olan esnafa Aylık 711 TL. ile 1.422 TL. arasında ödeme yapılacağını açıkladı. Henüz bu ödemenin programı ile ilgili bir bilgi yayınlanmadı ancak, Sayın başbakanımız konuşmasında yılbaşında meydana gelen terör saldırısına da atıfta bulanarak esnafın ekonominin bel kemiği olduğunu vurgularken, Devlet tarafından ekonomimiz ve esnaflarımız için her türlü desteğin yapılacağını anlattı.

Sayın YILDIRIM, tüm esnaflarımıza 50 bin lira faizsiz kredi verilecek. Zorda olan esnafımıza aylık 711 tl. İLE 1.422 LİRA arasında ödeme yapılacak dedi. Bu ödeme esnaflarımız tarafından KOSGEB’in 2016 ARALIK ayında başlattığı Sıfır Faizli esnaf kredisini akıllara getirdi. Daha önce Ekonomi Bakanımız ve Kosgeb Genel Müdürümüz tarafından da 2017 yılında sıfır faizli esnaf kredisinin verileceği yönünde müjde verilmişti. Detayları kosgebkredisi.com isimli sitemizden takip edebilirsiniz.

Esnafımıza 2017 yılında verilecek kredi ve destekler içerisinde her ay 711 lira ile 1.422 TL. para ödemesi alan esnafımızın, bu destekleme ile işlerini yoluna koyabileceği, bu para ile kirasını, işyeri giderlerini, vergisini ve ödeyemediği diğer harcamalarını finans sağlayabileceği değerlendiriliyor.

Esnafa sicil affı bu hafta görüşülecek!

Esnafa verilecek olan 2017 yılı içerisinde bir müjde de sicil affına yöneliktir. Başbakan Binali YILDIRIM yaptığı konuşmasında, Esnafımız için Sicil Affının yakında geleceğini, BU HAFTA MECLİSTE GÖRÜŞÜLECEĞİNİ ve en kısa sürede yürürlüğe gireceğini belirtti.

Esnafa sicil affı gelmesi durumunda, bankalara veya kredi kooperatif kefaleti ile borcu olan esnaflarımız 2017 yılında verilecek olan 50 bin lira sıfır faizli esnaf kredisine de, başvuru yapabilecekler. 2017 yılında Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından da aylık esnaf ödemesi ile ilgili bir açıklama yapılmamıştı. Şimdi esnafımız 2017’nin KOSGEB hibe, teşvik ve faizsiz kredileri ile birlikte ödemelerini de beklemeye başladı. Ziraat Bankası 2017 yılında tarımsal ve hayvansal alanda nasıl çiftçilerimize faizsiz kredi, ve %50 oranında düşük faizli hayvan kredisi veriyor ise, EKKK aracılığı ile Halkbank tarafından da, KOBİ ve esnafımı

2017 esnaf ödemeleri

2017 esnaf ödemeleri

za böyle bir ödeme ve destek sağlanabilmelidir.

Esnafa Ahilik Fonu Müjdesi Verildi!

2017 yılında yürürlüğe girecek Esnaf paketlerinden bir taneside esnafımıza ahilik fonu verilmesi ile ilgilidir. Eğer bu fon verilirse, esnafımızda diğer çalışanlar gibi işsizlik maaşı alabilecekler. Projenin detayları Resmi Gazetede yayımlanmasını müteakiben belirlenecek.

50 bin lira kredi şartlarını sağlayan her esnafa verilecek!

Sayın Başbakanımızın açıkladığı “ŞARTLARINI TAŞIMA” sözüne açıklık getirmek gerekirse, daha önce 2016 yılında yapılan başvuru gibi, esnaflarımız KOSGEB e-kobi sayfasından üye olmaları, veritabanı doldurma işlemini gerçekleştirmeleri ve KOSGEB’e beyanname vermeleri gerekeceği tahmin edilmektedir.

Esnafımıza 2017 yılında yapılacak destekler

Esnafımıza 2017 yılı içerisinde verilecek olan 50 bin lira sıfır faizli KOBİ desteği ile birlikte aylık esnaf ödemesi ile ilgili gelişmeleri sitemizden güncel olarak takip edebilir, başvuru yolları ve gerekli şartlar ile evraklar hakkında yapılacak açıklamaları müteakiben bilgi alabilirsiniz. Devletimizin sunduğu proje, destek, ve uygulamaları siz sevgili esnaflarımıza ulaştırmaktan gurur duyan sitemizde, Kosgeb, Esnaf Kredi ve Diğer kamu kuruluşlarının 2017 yılı destek programlarını ayrıntılı olarak bulabilirsiniz.Zorda olan esnafa aylık 711-1422 TL. ödeme yapılacak Konusuna 2 Yorum Yapıldı
  1. uretim ev tekstil urunleri uretmek istiyorum dedi ki:

    Cok guzel Devletimiz sagolsun

  2. türktelekom dedi ki:

    iş yeri geliştirme

Sayfa başına git