Vodafone kredi notu sorgulama 2017(Mesaj ile kredi notu sorgulama)

Vodafone kredi notu sorgulama 2017

Vodafone kredi notu sorgulama 2017
7 Ocak 2017 tarihinde eklendi, ilk kez okundu.


Vodafone ile kredi notu sorgulama öğrenme

Bankalardan kredi çekmeden önce Kredi Kayıt Bürosu tarafından belirlenen Findeks sistemindeki kredi notunuzun durumuna göre bankalar size kredi verip vermeyeceğini belirlemektedir. Sicili bozuk olanlar sizde kredi başvuru yapmadan önce size kredi verilip verilmeyeceğini Vodafone kredi notu sorgulama 2017 sistemi sayesinde öğrenebilir ve boşuna bankalarda uğraşmak zorunda kalmazsınız. Bilindiği üzere 9 bankanın  ortaklığı ile kurulan Kredi Kayıt Bürosu tarafından oluşturulan Findeks sistemi ile kişilerin ve şirketlerin kredi derecelendirme sistemini ortak kullandıklarından bir banka ile olan bütün işlemleriniz bu sistemde gözükmektedir. Yani bir bankaya olan kredi veya kredi borcunuzun ne kadar olduğu daha önceden her hangi bir banka ile sıkıntı yaşayıp yaşamadığınız bu sisteme girildiğinden bilgileriniz burada bulunmaktadır. Kredi başvurusu yaptığınızda bankalar burada sistem tarafından verilen kredi notuna göre size kredi verip veremeyeceğini bildirmektedir. Bankadan kredi çekmek isteyenlerin belirli bir puan aralığında değerlendirildiği bu sistemdeki puanlamadan bahsetmek gerekirse;

Bu puanlama 0  ile 1900 puan aralığında daha önceki işlemleriniz ve ödemelerinizin durumuna göre değerlendirilerek sizi bir gruba dahil etmektedir. Bu grupları şöyle özetlemek gerekir.

  • 0 ile 799 puan aralığında bulunanlar çok riskli grup kategorisinde değerlendirilerek kredi verilmemektedir.
  • 800 ile 1299 puan aralığında bulunanlar orta riskli grupta yer alırlar
  • 1300 ile 1499 puan aralığında bulunanlar ise az riskli olarak değerlendirilmektedir.
  • 1500 ile 1699 puan aralığındakiler ise iyi olarak değerlendirilir
  • 1700 ile 1900 puan aralığı ki bu en yüksek puan aralığıdır bu grupta bulunanlar ise çok iyi kategorisinde bulunanlardır.
Vodafone kredi notu sorgulama 2017

Vodafone kredi notu sorgulama 2017

Yukarıda belirttiğimiz kredi notuna göre alacağınız kredinin limit ve vade imkanları belirlenmektedir. Sizde bankadan kredi çekmek istediğiniz zaman öğrenebildiğiniz bu kredi notunuzu isterseniz bankaya gitmeden de öğrenebilirsiniz.

Vodafone kredi notu sorgulaması nasıl yapılır?

Yukarıda belirttiğimiz kredi notu uygulamalarının size vermiş olduğu kredi notunu öğrenmek çok daha kolay bir şekilde  mümkündür. Bunun için yapılan en kolay yöntemlerin başında Vodafone kısa mesaj sorgulaması yapmanız olacaktır. Birçok konuda sizlere hizmet veren vodafone kısa mesaj sorgulama sistemi sayesinde bankalara kredi başvurusu yapmadan önce size kredi verileceği kredi notunuzun durumunu öğrenerek kredi başvurusu yapmanız da yardımcı olmaktadır. Cep telefonunun kısa mesaj bölümüne T.C. Kimlik numaranızı ve bir boşluk bırakarak sadece doğum yılınızı yazarak 1122’ye kısa mesaj atmanız yeterli olacaktır. Bu uygulama en kısa ve en hızlı bir şekilde kredi notunuzu öğrenmenizi sağlamaktadır. Vodafone tarafından çok hızlı bir geri dönüş sayesinde saatlerce beklemeden kredi notunuzu öğrenmiş olacaksınız. Bu işlem için Vodafone 9 liralık bir ücretlendirme uygulamaktadır.

Vodafone kredi notu sorgulama 2017

Vodafone kredi notu sorgulama 2017

Kredi çekmek isteyenlerin kredi verilip verilmeyeceği hakkında gerekli olan kredi notunu öğrenmeden kredi verilip verilmeyeceği hakkında Vodafone kredi notu sorgulama 2017 uygulamasından başka bir farklı yöntem daha bulunmaktadır. Bu yöntemde her ne kadar kredi notunuzun kaç olduğunu söylenmese de kredi  alıp alamayacağınız belli olmaktadır. Bankaların internet sitelerinden veya cep telefonlarının kısa mesajları ile yapılan kredi başvurularında kredi alıp alamayacağınız belli olmaktadır. Bu tür kredi başvuruları bir ön talep olduğundan yapacağınız bu tür bir kredi başvurusu sonucunun ne olduğu kısa mesaj olarak tarafınıza bildirilmektedir. yapmış olduğunuz bu tür kredi başvurusuna banka tarafından verilen olumlu mesaj sonucunda kredi notunuzun 1300 ile 1900 puan aralığında olduğunu öğrenmiş olursunuz.Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Sayfa başına git