Sıfır Faizli Kosgeb 2017 Yılı Giriş ve Başvuru Sayfası (YENİ)

Sıfır Faizli Kosgeb 2017 Giriş Sayfası

2017 Yılında KOBİ’lere Verilecek Olan Sıfır Faizli Esnaf KOBİ Kredisi Giriş Sayfası
Sıfır Faiz Kosgeb Giriş Sayfası ve Başvuru İşlemleri

Bu sayfadan 2016 yılı Aralık ayında verilmeye başlanan ve 2017 yılı Aralık Ayından itibaren de verilmesi planlanan 50 Bin Lira KOBİ Girişimci Desteği başvuru işlemleri yapılabilmektedir.  2016 yılında başvuru yapmasına rağmen destekten faydalanamayan, şartları uygun görülmeyen, sistemde yaşanan doluluk ve yığılma nedeniyle giriş işlemini gerçekleştiremeyen birçok esnafımız mağduriyet yaşamıştır.

Özellikle de sifirfaiz.kosgeb.gov.tr adresinin açılmaması nedeniyle başvurmak isteyen bazı esnaf ve sanatkarlar sistemden arızadan dolayı başvuramadılar. KOSGEB Müdürü sayın Recep Biçer bey, sitede problem yaşanmaması için başvurular için yeni bir sunucu açıldığı ve kobi veritabanı kaydı ve beyanname güncelleme işlemleri asıl siteden yapılırken, 50 bin faizsiz kredi başvurusunun diğer sunucudan yapıldığını açıklamıştı. Ancak bu sunucu da binlerce kişinin başvurusu sonrasında kilitlendi ve açılmaz hale geldi. Bu sebeple 2017 yılında da böyle bir problem ile karşılaşmak istemeyen kişileri şimdiden uyarmak istiyoruz. Şuan sistemlerde herhangi bir yığılma ve Kosgeb Hizmet Merkezlerinde kalabalık yok iken, şuan itibariyle başvurularını tamamlamalarını önermekteyiz.

Zira ilk başvuru esnasında 350 bin kişinin başvurduğundan bahsedildi ve bu başvurular arasında ortalama 15.000 – 20.000 kişinin kredi alabildiği düşünüldüğünde, 2017 yılı senesinde bu kredi ve destekler için yine 350 binden geriye kalan 335 bin kişi tekrardan başvuru yapacaktır. E-KOBİ kaydı yapmayan, beyanname vermeyen, güncelleme yapmayan kişiler yine 2017 sıfır faizli destekten mahrum kalabilecektir.

KOSGEB Sıfır Faizli İşletme Kredisi Kredi Faiz Desteği Başvurusu Nasıl Yapılır?

2017 yılında ilan edilmesi sonrasında tüm esnaflarımız eğer KOSGEB tarafından farklı bir şart öne sürülmez ise, 2016 yılında yaptıkları gibi yukarıda anlatılan kosgeb’e ilk kayıt ve beyanname işlemlerini gerçekleştirmeliler. Bu aşamada Hizmet Merkezlerine başvurmak gerekmesi durumunda, burada da tüm evrak ve kayıt işlemlerinizi bitirmelisiniz. Sonrasında ise aşağıda ki görselde görünmekte olan internet sitesine giriş yaparak kayda başlamalısınız.

sifirfaiz-giriş-sayfası

Soldaki ekranda başvuru için tam olarak girilmesi gereken http adresi görülmektedir. sıfırfaiz sitesi girişi yapıldıktan sonra, sistem tarafından sunulan giriş formunun doldurulması ve sonrasında başvuru ekranına ulaşılması gerekmektedir. Bunun için aşağıda belirtilen aşamaları yerine getirmelisiniz.

İlk girilmesi gereken bilgi esnafımızın kullanıcı adıdır. Bu kullanıcı adı, esnaflarımızın KOSGEB KOBİ KAYDI yaptıkları esnada sisteme kaydetmiş oldukları mail adresinden ibarettir. Mail adresi bilindiği üzere kullanıcı adı ve @ işareti sonrasında domain isminden oluşmaktadır. Lütfen bu alana iş yerinizin ismi veya adresinizi yazmayınız. Bu bölüme sadece kullanıcıadi@mail.com adresini giriniz ve bu işlem sonrasında aşağıda bulunmakta olan şifre bölükosgeb-kobi-giriş-ekranımüne geçiniz.

Kosgeb 2017 yılı sıfır faizli kredi için formun doldurulması esnasında şifre bölümüne sistem giriş şifresini yazmanız gerekiyor. Bu şifre de yine E-KOBİ kayıt ve kayıt güncelleme esnasında destek.kosgeb.gov.tr adresiinde yapmış olduğunuz ve KBS yazılımına kayıt olan, şifredir. Eğer bu şifrenizi unutmanız durumunda yeniden kayıt işlemini ilk yaptığınız pencereye dönerek, şifre güncelleme ve öğrenme işlemini gerçekleştirmelisiniz. Şifresini unutan kullanıcılarımızın, Re pasword isimli http://destek.kosgeb.gov.tr/RePassword.aspx adresine giriş yapması ve aşağıdaki resimlerde gösterilen işlemleri yapması gerekmektedir.

Yeniden şifre oluşturma ve şifreyi geri alma ekranı;

Bu ekrandan sadece KOBİ’lerin sisteme girişleri için girmeleri gereken şifrenin unutulması durumunda işe yaramaktadır. Destek KOSGEB haricinde başka bir internet sitesinde ki başka bir alana kayıt şifrenizi girmeyiniz. Aşağıda ki formda görüldüğü üzere, bu alana Vergi Kimlik Numaranız veya Türkiye Cumhuriyet Kimlik Numaranızı (Tc.No.) girmeniz ve yine yukarıda ki birinci adımda anlatılan sıfırfaiz.kosgeb.gov.tr sitesinde girişte de kullandığınız e-kobi kayıt email adresinizi girmeniz gerekmektedir.

kosgeb-ilk-kullanıcı-kayıt-ekranı

kosgeb-ilk-kullanıcı-kayıt-ekranı

Sisteme girişte verdiğiniz email adresinin önemi burada ortaya çıkıyor. Çünkü unutlan şifreler bu elektronik posta adresine geri gönderilmektedir. Sisteme giriş yapıldığı esnada, esnaf ve sanatkardan sadece ve sadece KULLANICI ADI ve elektronik posta adresi sorulmaktadır. Bu ekrana KOBİ’lerimizin kredi kartı bilgisi, cep telefonu numarası veya telefonunuza gelen onay mesajı vb. bilgilerin girilmesi söz konusu değildir. Kosgeb ilk kayıt aşamasında tüm kullanıcıları doğru mail adresi girmeleri konusunda kayıt esnasında da uyarmaktadır. Bu uyarıyı dikkate almayarak yanlış mail adresi girişi yapmış iseniz, şifremi unutum bölümünden bilgilerinize ulaşmak oldukça zor olacaktır.

KOBİ’lerimize email hususunda KOBİ kaydı işlemlerine esas bir uyarıda bulunmalıyız. Bazı email hesapları, uzun yıllar kullanılmadığı zaman sağlayıcı firmalar tarafından düşürülmektedir. Uzun süre mail hesabınıza giriş yapmaz iseniz, bu hesap silinecektir. Bu durumda şifrenizi veya kullanıcı adınızı değiştirmeniz ve sonrasında unutmanız durumunda bilgiler mail adresine gönderildiğinden, kaydı silinen bir mail adresinden bu bilgiler alınamayacaktır. Böyle bir problem yüzünden 2017 yılında verilecek sıfırfaizli kosgeb kredisinden yararlanmamanız üzücü olacaktır. Bu sebeple sisteme girdiğiniz ve tanıttığınız tüm bilgilerin güncel olmasına, hiç uğraşmamak adına kolaylıkla hatırlayabileceğiniz içerisinde asci karakterler de bulunan bir kosgeb şifresi belirlemeniz yararınızadır.

Sayfa başına git