KOSGEB Esnaf Beyanname Örneği (EN KOLAY YÖNTEM)

KOSGEB Esnaf Beyanname Örneği

KOSGEB Esnaf Beyanname Örneği
18 Aralık 2016 tarihinde eklendi, ilk kez okundu.


KOSGEB Esnaf Beyanname Örneği

Esnafların Kosgeb’e kayıt yaptırmaları esnasında nelere dikkat etmelidirler? Kayıt işlemleri nasıl yapılır? Kosgeb Esnaf Beyanname Örneği nedir? gibi sıkça sorulan sorular karşısında sizler için bu konuları açıklamak ve gerekli bilgileri vermek için bu yazıyı yayınlama gereği duyduk. Bir devlet kuruluşu olan Kosgeb küçük ve orta ölçekli işletmeleri destekleme idaresi başkanlığı tarafından işletmelerin rekabet güçlerini arttırmak ve ekonomik etkinliklerini arttırmak için yapılan destekler olarak özetleyebiliriz. İşletmeler Kosgeb desteklerinden faydalanabilmek için bazı uygulamalara katılması gerekmektedir. Bunların başında uygulamalı girişimcilik eğitimleri gelmektedir. Bu eğitimi alan bir işletme Kosgeb veri tabanına kayıt olmalı ve Kosgeb beyannamelerini güncel tutmak zorundadırlar. 19 Aralık 2016 tarihinden itibaren küçük işletmelerin ekonomik sıkıntılarını gidermek amacı ile uygulamaya konulacak olan 50 bin liralık ilk yılı ödemesiz 3 yıl vadeli ve faizsiz kredi için başvuru yapabilmeniz için kosgeb veri tabanına kayıtlı ve beyannamenin  güncel olması gerekmektedir. Bu imkandan faydalanmak isteyen binlerce küçük esnaf kosgeb kayıt işlemlerini yapmak istemektedir. Kosgeb veri tabanına nasıl kayıt olunacağı hakkında daha ayrıntılı bilgi almak istiyorsanız Kosgeb E-Kobi Kaydı Başvuru Sayfası başlıklı yazımızı okumanızı öneririm. Kosgeb’e kayıt işlemlerinizi tamamladıktan sonra yapmanız gereken en önemli iş ise Kosgeb kobi beyannamesi işlemidir. Bu işlem aslında çok zor bir işlem değildir. Dikkatli olmanız gereken bu işlemi yazımızı okuduktan sonra rahatlıkla yapabilirsiniz.

Kosgeb Esnaf Beyannamesi Nasıl Doldurulur?

Son zamanlarda meydana gelen ekonomik sıkıntılar yüzünden zor günler geçiren esnafımızı bir nebze olsun rahatlatmak amacı ile uygulamaya alınan 50 bin liralık faizsiz ve ilk yılı ödemesiz 3 yıl vadeli kredi imkanından yararlanmak isteyen esnafımızın bir an önce Kosgeb veri tabanına kayıt yaptırmaları ve beyannamelerini doldurmaları gerekmektedir. Bu konuda esnaflarımıza yardımcı olmak adına Kosgeb Esnaf Beyanname Örneği adı altında bu yazıyı sizlere sunmaktayız. Kosgeb beyannamesi doldurmak isteyen esnaflarımız ilk olarak www.kosgeb.gov.tr adresinden kobi girişi yapmaları gerekmektedir. Daha önceden bu işlemi yapan esnaflarımız ellerindeki kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapmaları gerekmektedir. İlk defa bu işlemi yapacak olan esnaflarımız ise Kosgeb’e ilk başvuru sayfasından işlemlerini yapmaları gerekmektedir. Bu işlemleri yaptıktan sonra alacağınız kullanıcı adı ve şifre ile beyanname doldurma işlemlerine başlayabilirsiniz.

Kosgeb Esnaf beyannamesi

Kosgeb’e kayıt işlemlerin tamamlayan esnafın beyanname doldurması için yapması gerekenleri başlıklar halinde vermek gerekirse yapması gerekenleri 8 başlıkta anlatmamız gerekmektedir.

1- www.kosgeb.gov.tr adresinde kobi girişi sekmesinden işleme başlamalısınız. Buraya kullanıcı adınızı ve şifrenizi girerek işlemlere başlamanız gerekmektedir.

2- Giriş işleminden sonra yapmak istediğiniz beyannamenin yılını seçmelisiniz.

3- İşletmeniz ile ilgili olan sorulara doğru cevap vererek işaretlemeniz gerekmektedir.

4- beyanname doldurmak istediğiniz yıla ait Sgk ve mali bilgileriniz istenilmektedir. Bunları doğru bir şekilde doldurmanız gerekmektedir. Doldurma esnasında gerekli evrakları yanınızda bulundurmanız yararınıza olacaktır.

5- kayıt işlemleri esnasında seçtiğiniz faaliyet alanı ile ilgili sekmeyi bulup işaretlemeniz gerekmektedir.

6- Üyelik işlemleri esnasında bildirdiğiniz adres bilgileriniz otomatik olarak buraya gelmektedir. Fakat bilgilerde bir değişiklik veya yanlışlık var ise buradan değiştirebilirsiniz.

7- Eksik bilgileriniz var ise daha sonra devam etmek için kaydet bölümünü eğer işlemleriniz doğru ve eksiksiz ise ileri bölümünü seçerek işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

8- Kobi beyanname raporlarının çıkartılması işlemi için Kobi bilgi dökümü ve Kobi beyannamesi evraklarının bilgisayarınıza indirilmesi gerekmektedir.

Bilgisayarınıza indirdiğiniz bu iki dosyayı bir yazıcıdan çıktı almanız gerekmektedir. Bu evrakları kaşeleyip imzalayın ve İmza sirküleri, ticaret sicil veya esnaf sicil gazetesi ve faaliyet belgeniz ile birlikte bulunduğunuz bölgedeki kosgeb birimlerine teslim etmelisiniz.Bu işlemleri tamamlayan bir esnafın Kosgeb Esnaf Beyanname işlemi tamamlanmış olmaktadır. Bundan sonra kosgeb destek paketlerinden istediğine başvuru yapabilirler.Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Sayfa başına git