Kadın Esnafa 50 bin lira faizsiz KOSGEB kredisi (Devlet Destekli)

Kadın Esnafa 50 bin lira faizsiz KOSGEB kredisi

Kadın Esnafa 50 bin lira faizsiz KOSGEB kredisi
14 Aralık 2016 tarihinde eklendi, 4.753 kez okundu.


Kadın esnafa 50 bin lira 0 faizli Kosgeb kredisi

Esnaf ve Kobilere Bilim Sanayi Bakanlığı tarafından Kosgeb aracılığıyla verilecek olan 50 bin lira faizsiz Kosgeb Kobi kredisi Kadın esnafa 50 bin lira faizsiz KOSGEB kredisi olarak ta gündemde. Kadın erkek tüm işyeri sahibi küçük esnaf ve küçük işletme sahipleri olan  KOBİ’ ler pazartesi günü alınmaya başlanan başvurulara müracaat ederek 15 bin Kobi’nin istifade edeceği 50 bin lira faizsiz Kosgeb kredisinden kadın esnaflarda yararlanma imkanına sahiptir. Kosgeb’e kayıtlı olan Kobi ve esnaflar söz konusu kredi desteğinden yararlanabilecektir. Kadın esnaflarında yararlanabileceği faizsiz kredi desteği tüm KOBİ ve esnaflara 36 ay vadeli olarak verilecektir. Ayrıca  50 bin lira faizsiz kredi desteği Kosgeb aracılığıyla verilecek olup Bilim Sanayi Bakanlığı tarafından ayrılan bütçeden karşılanacaktır.

Kadın esnaflara 50 bin lira Kosgeb kredisi başvurusu

50 bin lira esnaf kredisi ile ilgili olarak Bilim Sanayi Bakanı Faruk Özlü’ nün Düzce’ de İş adamları ile yaptığı toplantıda yaptığı açıklama ile başvuruların günü başlatılarak alınmaya başlanacağını ve Kobi’lerin kredi ve finansman desteği bulma konusunda yaşadıkları zorlukların bu kredi ile önüne geçilerek Kobi’lerin rahatlatılacağı ve bu son dönemlerde ki yaşanan döviz kurlarında ki artış ve 2017 yeni yıl harcamalarında acil nakit ihtiyaçlarını ve işletme giderlerini bu kredi ile giderebileceklerinin müjdesini vermişti.

Başbakan Binali Yıldırım tarafında da 8 Aralık’ta EKK kararlarını açıklarken KOBİ’lere 3 yıl vadeli 50 bin lira kredi sağlanacağını, ilk 12 ayı geri ödemesiz faizsiz olarak verileceği  şeklinde gündeme gelen esnafa 50 bin lira faizsiz kredi desteğinin böylelikle 2017 yılına girmeden verilmeye başlandığını ve esnafların nakit sıkıntılarına son vermek adına sicili bozuk esnafa af gibi yeni çalışmalar başlatılarak bu çalışmaların da hayata geçirilerek kadın, erkek esnafların ve küçük işletme Kobilerin rahat nefes almalarının önünün açıldığı duyurulmuştu.  Pazartesi günü başlatılan kredi başvurularına 15 bin Kobi içindeki kadın esnaflarında başvuru yapmaları ile işletme giderlerini ve acil nakit ihtiyaçlarını bu kredi ile karşılamaları mümkün..

Kobi’lere 50 bin lira Kosgeb kredisi geri ödemeleri

50 bin lira faizsiz esnaf kredi kullanan kadın esnaflar kredinin geri ödemelerini belirli zamanlarda ödemek zorundalar. Verilecek olan bu kredilerden kadın esnaflardan faiz alınmayacak olup faizsiz esnaf kredisi kullanan kişilerin kredi taksitleri zamanında ödenmemesi durumunda vade tarihi taksit var ise tarihinden itibaren Geciken tutarlar için faydalılık alınacak.Kadın esnaflara 50 bin lira Kosgeb kredisinden KOSGEB’e  üye olan küçük KOBİ’ler ve kadın esnaflar ile tüm esnaf kolaylıkla yararlanabilecek. Hükümet tarafından başlatılan çalışmaları ile hayata geçirilen faizsiz kredi desteği olarak esnafa yapılan bu yardımın geri ödemeleri 3 er aylık taksitler halinde geri ödenecek. Başvuruları 12 Aralık 2016 Pazartesi günü başlamış olup tüm kadın esnaf söz konusu krediye başvuru yaparak krediyi kullanabilecek.

Kadın esnaflara ve 15 bin Kobi ye verilecek olan 50 bin lira Kosgeb Kobi kredisinin ilk 1 yılı ödemesiz olacak şekilde kullandırılacak. Kalan ödeme dönemleri için de ödemeler 36 ayda ve sıfır faizli olarak verilecek Bilim ve Sanayi Bakanlığı tarafında karşılanacak olan 50 bin lira faiz kredinin ilk 12 ayı ödemesiz olacak şekilde kalan geri ödemelerde kalan taksitler ise 3 aylık eşit taksitler ile 3 ayda bir olmak üzere 8 eşit taksitle 24 ayda ödeme şeklinde verilecek yapılacak.

2017 yılı esnaf kredileri

2017 yılında Kadın esnaflara ve küçük esnaflara Esnaf kefalet kooperatifine yapılan başvurular sonrasında Halkbank ve Esnaf Kefalet Kooperatifi tüm esnafımıza 30 bin lira faizsiz esnaf kredisi verecek. Halkbankası tarafından deftere tabi esnafa 30 bin lira faizsiz kredi desteği 2017 yılı Ocak ayı itibariyle verilmeye başlanacaktır.

Esnaf kredileri 2017 yılında bununla bitmiyor. Konumuzda geniş bilgilere yer verdiğimiz 50 bin lira faizsiz esnaf Kobi kredisinin ödemeleri de 2017 yılında tüm Kobilerin yararlanabileceği şekilde Kosgeb’e kayıt olmaları ve başvuru yapmaları halinde ödenmeye başlanacaktır. 2017 yılında esnaflara ve Kobilere KOSGEB ve Bilim ve Sanayi Bakanlığı 50 bin lira faizsiz kredi verecek. 2017 yılında esanfların nakit sıkıntılarına çözüm arayan Hükümet esnafların nakit bulma sıkıntılarına verdiği kredi destekleri ile çözüme kavuşturacak.

Kadın esnafa 50 bin lira faizsiz Kosgeb kredisi almak isteyen bütün esnaf ve Kobilerin bir an önce KOSGEB veri tabanına ücretsiz kayıt yaptırmaları gerekmektedir. İşletme başına sağlanacak kredi üst limitinin 50 bin TL olacağını ve bankalar üzerinden kullandırılacak kredinin faiz oranının tamamının KOSGEB tarafından karşılanacaktır.Etiketler:

Kadın Esnafa 50 bin lira faizsiz KOSGEB kredisi Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. paketleme boncuk ve bunun gibi işler dedi ki:

    hala cevap bekliyorum lütfen ihtiyacım var

Sayfa başına git