İşyeri açmadan esnaf kredisi çekin (yeni iş kurmak isteyene)

İşyeri açmadan esnaf kredisi çekin

İşyeri açmadan esnaf kredisi çekin
5 Haziran 2016 tarihinde eklendi, 1.608 kez okundu.


Sermayesiz iş kurmak isteyene destek

Küçük esnaflara, bakkal, market, lokanta ve restorant açmak isteyenlere Devlet destekleri veriliyor. İş yeri açma kredisi deyince yeni bir işletme açmak ya da var olan işletmesini büyütmek isteyenler hangi yollardan nakit, makine teçhizat, ham madde alımı sağlayabilir. İşte tam da bu noktada Bankaların sunmuş olduğu alternatifi fazla olan krediler imdadımıza yetişiyor. İş yeri açma kredisi hakkında bilgi verir iken hangi bankalar iş yeri kredisi kullandırıyor bir göz atalım.

Kredi çekmeden önce yapılması gerekenler

Günümüzde ekonomiye farklı alanlarda genç ve dinamik girişimciler adım atmakta, yeni fikirler, yeni tarz işletme anlayışları ile kendilerine ekonominin içinde yer arayışındalar. Öncelikle belirlemiş olduğunuz işyeri projenizi etraflıca gözden geçirmeniz gerekir. Yeni bir işe başlamak her zaman düşünüldüğü kadar kolay olmayabilir. Özellikle nakit akışınızı doğru yönlendiremediğiniz de kendinizi başlangıç noktasının da gerisinde bulabilirsiniz. Her yeni işletme iki temel üzerine kurulur Kar elde etmek ve sürdürülebilirlik. Uzun vadeli işletmelerde devamlılık esastır.

Öncelikle işyeri açma kredisinin kolay kullandırılan bir kredi olmadığını bilmeniz gerekiyor. İşyeri kredisine başvurduğunuzda, Bankanızı işletmenizin sağlam bir Pazar esasına dayandığına ikna etmeniz gerekecek. Tabi bunun yanı sıra kredi kullanmak için ipotek edilebilecek menkullerinizi de kullanabilirsiniz bu banka nezdinde teminat olduğu için kredi kullanımını kolaylaştıracaktır.

Dükkan veya mağaza açacak olanlara KOSGEB 50 bin lira hibe ve 100.000 TL. faizsiz kredi veriyor. Bu krediden faydalanmak isterseniz, sitemizi inceleyebilirsiniz.

Bankalar nezdinde yeni iş yeri kredisi kullandırılacak tüzel kişiliğin Ticari geçmişi iyi bir referans kabul edilir. Daha önce kullandırılan krediler, mali yükümlülüklerinizi zamanında yerine getirdiğiniz bir ticari sicil sizin lehinize olacaktır. Hiçbir ticari geçmişi olmayan ilk kez bir işletme açacak ve kredi kullanmak isteyen bireysel müşteriler içinde benzer bir referans kullanılabilir. Kullanılmış tüketici kredileri, kredi kartları da aynı zamanda size risksiz bir müşteri olma şansını verecektir.

Yeni işletme kredisi kullandıran bazı bankalar

Yazımızın devamında size birkaç bankanın yeni iş yerleri için sunduğu kredi örnekleri ile devam edeceğiz.

Halk bank Franchising Destek Paketi: Franchising sistemi ile kendi işini kurmayı isteyenler için bir kredi. Avantajlı faiz oranı ve vade seçenekleri ile sunulan krediyle, franchise giriş bedeli ödemesi ve işyerinin tüm ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla yapılan harcamalar için finansman desteği sağlanıyor. Kredi kullananlar, faaliyet gösterdikleri sektörün özelliklerine göre farklı ödeme planları belirleyebilirler. Kredinin vadesi 60 ayla sınırlandırılırken. 3 ya da 6 ayda bir eşit taksitli, ya da Serbest Taksitli olarak kullanılabilir. İlk yıl istisnası olarak 6 ay ödemesi zde verilebilmektedir.

Yapı kredi ise KOBİ bankacılığı ile oldukça geniş bir yelpazede kredi kullanım imkânı sağlayanlar arasında;

  • Nakit Kredi
  • Esnaf kredisi
  • Kadın Girişimci Kredisi
  • Makine Donanım Kredisi

İş kurma kredisi çekmek için gerekli belgeler

İşyeri açmadan esnaf kredisi çekin işyeri kredisi almak içinde bankaların talep ettiği evraklar hemen hemen benzer niteliktedir. Ticaret sicil kaydı, Türkiye Esnaf ve sanatkârlar sicili gazetesi, vergi levhası, imza sirküleri, geçmiş yıllara ait mali tablolar gibi. Yeni bir işletme veya var olan işletmenizi büyütmek istiyorsanız alternatif ödemeli, farklı iş kollarına göre hazırlanmış İş yeri kredisi kullanabilir. Yeni bir işletme ya da işlerinizi büyütme fırsatı bulabilirsiniz.Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git