İnek Kredisi 2017 Yılı Ziraat Bankası Sıfır Faizli Kredi Başvurusu

İnek Kredisi 2017 Yılı Ziraat Bankası Sıfır Faizli Kredi

İnek Kredisi 2017 Yılı Ziraat Bankası Sıfır Faizli Kredi
7 Ocak 2017 tarihinde eklendi, 7.599 kez okundu.


Ziraat Bankası Faizsiz İnek Kredisi 2017

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ve Ziraat Bankası tarafından çiftçilerimize 2017 yılı için verilen küçükbaş hayvancılık, inek, koyun, keçi, süt hayvanı ve besicilik için İnek Kredisi 2017 Yılı Ziraat Bankası Sıfır Faizli Kredi ve Devlet Destekli hibeler ile 2017’de verilecek olan destekleri ele aldık.

Devlet teşvik ve hibeleri ile hayvancılık işine girmek isteyen çiftçilerimiz için 2017 yılı içerisinde verilecek olan öncelik Hibe ve Teşviklerden faydalanmaları, daha sonra ise 2017 SIFIR FAİZLİ KREDİ imkanlarını incelemeleri yararlarına olacaktır. Zira Devlet sosyal kalkınma ve ekonomik refahın inşası için özellikle Çiftçilerimize Tarım ve Hayvancılık alanlarında birçok destek ve projeyi uygulamaya sokmaktadırlar. 2017 yılında Devlet Destekli İnek Kredisi ve teşvikler aşağıdadır.

İnek Kredisi Nasıl Alınır? Şartları Nelerdir?

Büyükbaş hayvan satın alacak vatandaşın sıfır faizli veya düşük faizli Ziraat Bankası Tarım Kooperatif kredisi alabilmesi için, öncelikle çiftimizin şartlarının hem ziraat bankası hemde Tarım Kredi Kooperatifine uyması gerekiyor. Bunun anlamı şudur ki, eğer sizin kredi borçlarını var ise, kara listede iseniz, Ziraat Bankasından bireysel kredi çekebilecek durumda değilseniz, işiniz zor. Yine bu şartları taşıyor olsanız bile, İnek Kredisi çekmek için Tarım ve Kredi Kooperatifi tarafından bahsedilen Tarım Kredi Şartlarını taşıyor olmanızda ikinci bir şarttır. Bankadan çekebileceğiniz SIFIR FAİZLİ İNEK KREDİSİ için hem bankanın hemde Kooperatifin onay vermesi gerekmektedir. Bu sayfadan kooperatif kredi şartlarını inceleyebilirsiniz.

Eğer Ziraat Bankasından 2017 yılı içerisinde hem İnek Kredisi, hemde koyun kredisi (küçükbaş hayvan besiciliği) çekmek isterseniz, bu kez banka ve kooperatif size, en üst limitten kredi verilen destek hangisi ise, o desteğin ve lehinize olan krediden yararlanmanızı sağlayacaktır.

Ziraat Bankası ve Tarım Kredi Kooperatifleri tarafından üretici ve çiftçilere büyükbaş inek, dana düve yetiştiriciliği kredisi alanında,

2017 Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Destekleri

 • 2017 yılında Küçükbaş ve Büyükbaş Hayvancılık Devlet tarafından desteklenmeye devam edecek.
 • Çiftçilere hayvan başına destekleme ödemesi verilecek.
 • Milli Tarım Projesi devreye alınacak ve bu proje kapsamında çiftçiye hibe ve teşvikler verilecek.
 • Havza ekim planı dahilinde, Ülkemizde ki tüm havzaların Devlet kontrolü ile ekilmesi sağlanacak.
 • Ziraat Bankası ve Tarım Kredi Kooperatifi tarafından çifçimize sıfır faizli büyükbaş hayvancılık, küçükbaş hayvancılık ve tarım kredisi verilecek.
 • Esnafımıza KOSGEB tarafından 50 bin lira Kobi İşletme Desteği kredisi verilecek.
 • IPARD2 Projesi ile TDKD projelerini sürdürecek ve girişimci çiftçilerimiz projeleri karşılığında inek, koyun, keçi, besihane ve benzeri yatırımlarına finansman bulabilecekler.
 • Şekerbank, Halkbank, Garanti, TEB gibi bankalar tarafından da çiftçilerimize ister inek kredisi, isterlerse küçükbaş hayvan kredisi verilmeye devam edecek.
 • Tarım Bakanlığınca verilen hayvancılık desteklemeleri 2017 yılında da verilmeye devam edecek.

Ziraat Bankası 2017 İnek Kredisi ve Faiz Oranları

inek-kredisi-2017

 • Resmi Gazete’de yayımlanan karar hükümlerine göre, 2017’de verilecek kredi ve destekler şöyle;
 • Damızlık Süt Hayvanı Yetiştiriciliği Başlangıç için sıfır faiz desteği, ilerki zamanlar için %50 faizli kredi
 • Damızlık etçi kombine sığır için %25 Başlangıç masrafı ve %50 oranında ise ilerleye zamanlarda verilecektir.
 • 2017 yılında Damızlık düve yetiştiren çiftçilere SIFIR FAİZLİ kredi ve %25 oranında işletme desteği verilmektedir.
 • İnek Düve ve Sığır Yetiştiriciliği için 2017’de başlangıç için %50 kredi ve destek içinse %75 oranında faizli kredi verilmektedir. İnek Sığır Besiciliği 2017 yılında popüler hayvancılık sektörlerinden biri olup, bu işi yapmak isteyenlere Kooperatif ve Ziraat Bankasınca %50 oranında kredi verilmektedir.

Eğer 2017 yılında Tarım ve Hayvancılık Devlet destekli sıfır faizli kredilerden faydalanmak istiyorsanız hemen kooperatif üyeliğinizi gerçekleştirin. Eğer Tarım Kooperatifine üye değilseniz, üyelik talep ettiğiniz bir dilekçe yazınız. Dilekçenizin ekine eğer mevcut ise ÇKS belgenizi, İkametgah ve resmi kimlik belgenizin fotokopisini mutlaka ekleyiniz.  İnek kredisi çekerek besicilik yapmak yerine 2017 yılının yeni yatırım trendlerinden olan İnek Bank projesine dahil olmayı düşünebilirsiniz. Eğer yatırımcı iseniz, bu durum sizin avantajınıza olabilir.

Çiftçi kayıt sistemine kaydınızı yaptırın!

ÇKS kaydınız yok ise, Mutlaka Gıda Tarım ve Hayvancılık İl İlçe Müdürlüklerine başvuruda bulunarak çiftçi kayıt sistemine kaydınızı yaptırınız. 2017 yılında Milli Tarım Projesi ile Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığınca Genç Çiftçi 2017 projesi veya Köye Dönüş Projesi kapsamında düşük faizli veya hibe inek kredisi verilmesi durumunda ÇKS kaydınız yok ise, bu destekten faydalanamazsınız.Etiketler:

İnek Kredisi 2017 Yılı Ziraat Bankası Sıfır Faizli Kredi Konusuna 3 Yorum Yapıldı
 1. Mehmet dedi ki:

  Hayırlı günler camız yetiştirme çifligi açmak istiyorum devletten nasıl kredi alabilirim selamlar

 2. büyük baş kendime ait ayırım var 20 hayvan kapasteli dedi ki:

  Devletin cifcilere sunduğu kredilerden yararlanmak istiyorum nereye bas vurmam gerekiyor

 3. büyük baş kendime ait ayırım var 20 hayvan kapasteli dedi ki:

  Ben köye dönüş büyük baş inek almak istiyorum

Sayfa başına git