Halkbank 2017 faizsiz esnaf kredisi BAŞVURU YAP

Halkbank 2017 faizsiz esnaf kredisi

Halkbank 2017 faizsiz esnaf kredisi
1 Ocak 2017 tarihinde eklendi, 3.259 kez okundu.


Halbank esnaf ve sanatkarlara faizsiz kredi 2017

2017 yılında Esnaf Kredi Kooperatifleri tarafından Halkbank 2017 faizsiz esnaf kredisi verilecek. Halkbankası aracılığıyla esnaflara kullandırılacak olan 60 ay vadeli 30 bin lira faizsiz kredinin kullandırılmasına ilişkin karar 31.12.2016 tarihli 29935 Sayılı Resmi Gazete’de yayınlandı. Karar ile birlikte % 50 faiz indiriminin yapılacağı kesinleşmiş oldu. Buna göre Esnaf kredi Kooperatif kefaletiyle doğrudan Halkbank aracılığıyla verilen Esnafa 30 bin lira kredilerde %50 oranında faiz indirimi yapılacak. Esnafa verilecek olan kredilerde ödemesi 2017′ ye sarkmış ve bakiyesi devreden kredilerde esnafların faizlerinin % 50 si devlet tarafından karşılanacak.

Ayrıca % 0 faizli kredilerin kullandırılmasına ilişkin verilecek esnaf ve girişimci kredilerin başvuruları 2017 yılı Ocak ayı itibariyle alınmaya başlanacak.

Hakbankası esnafa faizsiz kredi 2017

Halkbank 2017 faizsiz esnaf kredisi

Halkbank 2017 faizsiz esnaf kredisi

2017 yılında esnafa verilecek olan 30 bin lira faizsiz krediler ile esnaf ve sanatkarlar makine, ekipman ve demirbaş alımları, işyeri modernizasyonu veya ham madde ve döner sermaye ihtiyaçlarını bu krediler ile karşılayabilecek.

Ayrıca Halkbankası esnafa faizsiz kredileri 3 yıllık ustalık belgesi olanlara veriyor. Bunun yanında yine Halkbankası  kültürel sanatsal ve geleneksel değeri bulunan ve kaybolmaya yüz tutmuş geleneksel meslekler son bir içinde kendi adına dükkan ve işyeri açanlara faizsiz esnaf kredisi veriyor. Halkbankası Kosgeb tarafından genç girişimci ve esnaf kredisi almak için proje geliştiren ve projesi Kosgeb tarafından onaylanan ve bu proje ile Halkbankasına başvuruda bulunan girişimci ve esnafa 100 bin liraya kadar faizsiz kredi veriyor.

Halkbankası sıfır faizli esnaf kredisi kapsamında kullandırılacak olan kredilerin başvuruları 01/01/ 2017 tarihi itibariyle alınmaya başlanacak ve kredilerin ödemeleri 2017 yılında yapılacaktır

30 bin liraya kadar verilecek olan kredinin ödemesi 2017 yılına devredenler için % 100 faiz indirimi yapılacak ve bu kredi tamamı faizsiz olmak üzere kullandırılacak. 2017 yılında verilecek olan esnaf kredisinden geriye dönük olmak üzere son bir yıllık süre de dikkate alınarak, 1 yıl süre içerisinde en fazla 2 defa faiz indirimli kredi kullandırılacak.

Halbank kaybolmaya yüz tutan meslek kollarında faaliyet gösterenlere kredi

Geleneksel, sanatsal ve kültürel değeri olan kaybolmaya yüz tutan meslek kollarında çinicilik, el dokuma işleri, sedef kakma, ahşap oyma, kaşıkçılık, semercilik, bakır işlemeciliği, çini çömlek yapımı, yorgancılık, yazmacılık, keçecilik, lüle ve oltu taşı işçiliği, çarıkçılık, yemenicilik, bastonculuk, oyacılık gibi meslek kollarında faaliyet gösteren ve Esnaf Vergi Muafiyet belgesine sahip esnaf ve sanatkarlara 2017 yılında verilecek ve önceki yıllardan bu kapsamda kullandırılan kredilerden ödemesi 2017 yılına devreden  tüm krediler % 100 faiz indirimi uygulanır ve Halkbankası tarafından faizsiz 30 bin lira esnaf kredisi verilecektir.

Esnaf kredisi ilk defa Hazine destekli krediden yararlanacak olan esnaflara verilecek ve aynı işyeri için Kosgeb kurumundan veya başka kurumlardan faizsiz kredilerden yararlananlar Halkbank 2017 faizsiz kredi desteğinden yararlanamaz.

Makine Ekipman Demirbaş Alımları için 30 bin lira faizsiz esnaf kredisi

2017 yılında esnaflarımızın 30 bin liraya kadar faizsiz olarak verilecek krediler ile işyerleri için gerekli olan makine, ekipman ve demirbaş alımları, işyeri modernizasyonu veya hammadde ve döner sermaye ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla  esnaf ve sanatkarlara verilecek olan 30.000 TL’ye kadar % 100 faiz indirim imkanı ile kredi kullanabilmektedir. Esnaf kredi kooperatifi kefaletiyle verilecek olan bu krediye bu kapsamda başvuruda bulunan esnafların kredi kullanım amacını yazılı olarak taahhüt etmeleri zorunludur.
Yine aynı şekilde daha önceden hazine destekli esnaf kredisi bulunanlar ve KOSGEB’den hibe desteği alanlar faydalanamayacaktır.

Halkbank ustalık belgesi sahibi olup yeni işyeri kuran girişimci esnaf  ve sanatkarlara kredi

Halkbank 2017 faizsiz esnaf kredisi

Halkbank 2017 faizsiz esnaf kredisi

Halkbankası tarafından verilecek olan faizsiz esnaf kredisinden ustalık belgesi sahibi olup yeni işyeri kuran girişimci esnaf  ve sanatkarlara kredi adı altında verilecek olan kredi 3308 sayılı Mesleki Eğitim Kanunu kapsamında, kredi başvuru tarihi itibariyle en az 3 yıllık ustalık belgesine sahip olan ve ustalık belgesiyle ilgili meslek kolunda, son 1 yıl içinde kendi adına işletme kurduğunu belgeleyen girişimci esnaf ve sanatkarlara % 100 faiz indirim imkanı ile verilecektir. Yine bu kapsamda verilen bu krediden daha önceden aynı işyeri içiin Kosgeb hibesi alan veya son bir yıl içinde işyerini kapatan son bir yıl içinde ticari faaliyetini veya vergi mükellefiyetini sonlandıranlar faydalanamayacaktır.

Halkbank Kosgeb genç girişimci esnaflara faizsiz kredi 2017

2017 yılında Halkbankası tarafından % 100 faiz indirim imkanları ile faizsiz krediden yararlanmak isteyenlerin KOSGEB Girişimcilik Destek Programı kapsamında verilen eğitimleri tamamlamaları ve başvuru tarihinde 30 yaşından küçük olması şartıyla KOSGEB tarafından onaylanan projelerini Halkbankasına sunmaları durumunda genç girişimci esnaf ve sanatkarlara 100.000 TL’ye faizsiz kredi verilecektir. Halkbank 100 bin liraya kadar Kosgeb faizsiz kredilerden yararlanmak isteyen esnaf ve girişimcilerin 2017 yılına devren kredi borcunun bulunmaması gerekiyor.

Halkbank sıfır faizli esnaf kredileri başvuru 2017

Halkbankası esnaf  kredisinden yararlanmak için bu şartlarını yerine getiren esnaflar Halkbank tarafından verilen ve Esnaf kredi Kooperatifleri tarafından kefalet sağlanan kredi başvurularını 01/01/2017 tarihi itibariyle başvuru yaparak Halkbankası tarafından % 50 faiz indirimli ve % 100 faiz indirim imkanları ile esnaf kredisine başvuru yaparak kredi talebinde bulunabilirler.Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git