Garanti Bankası Faizsiz Esnaf Kredisi 2017 (KOSGEB DESTEKLİ)

Garanti Bankası Faizsiz Esnaf Kredisi 2017

Garanti Bankası Faizsiz Esnaf Kredisi 2017
15 Nisan 2017 tarihinde eklendi, 2.623 kez okundu.


Garanti bankası 50 bin lira faizsiz esnaf kredisi nasıl alınır?

Garanti Bankası Kosgeb ile işbirliği yapan ve esnaflara 50 bin lira faizsiz kredi bankalar arasındadır. Garanti bankası yapılan protokolle 19 Aralık 2016 Pazartesi gününden sonra faizsiz kredi başvurusu yapan Kobi ve esnaflara, 50 bin lira tutarına kadar finansman sağlayacaktır. 50 bin lira üst limite kadar Garanti bankasından verilecek finansmanın  faizleri Kosgeb tarafından karşılanacaktır.

Garanti bankası sıfırfaizli kredi başvurusu

Kosgeb tarafından Kobi ve esnaflara verilecek olan İşletme kredisi faiz desteği başvuru yapan küçük işletme sahipleri ve Kobiler Garanti bankasına başvuru yaparak 50 bin lira esnaf kredisi alabilirler.

Kosgeb resmi internet sitesi üzerinden paylaşılan habere göre her bir işletme başına 50 bin lira üst limitli 12 ay geri ödemesiz kalanı 3 er eşit taksitli toplam 36 ay vadeli olarak verilecek sıfırfaizli 50 bin lira esnaf kredisi başvuruları alınmaya başlanacak. Başvurular  sifirfaiz.kosgeb.gov.tr  üzerinden alınacak.

Başvurular 19 Aralık 2016 tarihinde sabah saat 9:00′ da başlayarak 3 gün sürecek ve 22.12.2016 tarihinde Çarşamba günü saat 24:00 ‘ da  sona erecek..

Garanti bankası Sıfırfaizli 50 bin lira esnaf kredisine kimler başvurabilir?

50 bin lira faizsiz esnaf kredisinden Kosgeb Veri Tabanına kayıtlı ve Kobi beyannamesi güncel olan işletme ve esnaflar yararlanabilecek. Kosgeb veri tabanına kayıt olduktan sonra işletme için verilecek olan Kullanıcı adı ve Şifre ile kosgeb sitesi üzerinden başvuru formu doldurarak kredi başvuruları yapılacak olup başvuru KOSGEB e başvuru yapanları öncelikle kosgeb yetkilileri başvurularına ön inceleme yapacak sonrasında ise onay alanlar
sistemden başvuru formunu çıkartıp anlaşmalı bankalara kredi için başvuruda bulunabilecekler.

Garanti bankası 50 bin lira işletme kredisi

Garanti bankası Kosgeb ile yapılan anlaşma çerçevesinden 50 bin lira finansman desteği vermeye yetkili bankalar arasındadır. Garanti bankasından sıfır faizli 50 bin lira kredi almak için esnaf ve kobileri öncelikle KOSGEB veri tabanı ve kayıt işlemleri tamamlamanız gereklidir. Kosgeb veri tabanına kayıtlı olmayan ve  kobi beyannamesi doldurmayan güncelleme yapmayan kobiler ve esnaflar verilen kredi desteğinden yararlandırılmayacağı için eğer şuana kadar işletmeniz veritabanına kayıtlı değil ise KOSGEB veritabanı kayıt işlemi yapmanız gereklidir.

Kosgeb veritabanı kayıt işlemi birkaç aşamadan oluşan ve Kosgeb resmi internet sitesi üzerinden www.kosgeb.gov.tr adresinden işletmeye ait bilgileri doldurarak kısa bir süre içinde KOSGEB veritabanı kaydı yapabilmek mümkün. Kolay bir işlem olduğundan herhangi bir kredi danışmanına veya Bankacılara ihtiyaç duymadan  ücretsiz olarak ver tabanına kayıt olabilmek mümkündür.

Kosgeb Veri Tabanına kaydını gerçekleştiren küçük işletme ve esnaflar ikinci olarak Kosgeb KOBİ beyannamelerini sistem üzerinden doldurup güncellemeleri  gerekmektedir.  Garanti bankasından 50 bin lira faizsiz kredi alabilmek için Kosgeb Kobi beyannamesi doldurup daha önce beyanname veren esnaflarında sistemde kayıtlı olan eski beyannamelerini güncellemeleri gerekmektedir. Buradan güncelleme işlemini görebilirsiniz.

Faizsiz kredi den faydalanmak isteyen esnaf ve işletme sahipleri için veritabanı nasıl kayıt yapılacağını daha önce anlatmıştık siz de buradan veri tabanı kayıt işlemini öğrenebilirsiniz. KOSGEB veri tabanına kayıt olmayan ve KOBİ beyannamesini güncellemeyen esnaf ve işletmeler  kaydı yaptırmaz iseniz Garanti bankasından 50 bin lira faizsiz esnaf kredisi çekemezsiniz.

Garanti bankası 50 bin lira faizsiz esnaf kredisi

Kosgeb sıfırfaizli İşletme kredi faiz desteğinden yararlanmak isteyenler, Garanti bankasından 50 bin lira esnaf kredisi almak isteyenler kosgeb veri tabanına kayıt ve kobi beyannamesi doldurma ve güncelleme işlemlerini tamamladıktan sonra  sifirfaiz.kosgeb.gov.tr  adresine Kullanıcı adı, Şifre ve doğrulama kodu sisteme giriş yapılarak oturum açılacak ve KOSGEB Sitesi tarafından verilen yönergeler doğrultusunda Garanti bankası  50 bin lira faizsiz kredi başvurusu başvuru işlemlerini gerçekleştirecektir.

Bu şekilde başvuru yapan esnafların başvuruları Kosgeb tarafından işletme ile ilgili inceleme yapılarak, TÜİK verileri dikkate alınarak il için verilecek kota ve kontenjanları doğrultusunda onay işlemi yapılacaktır. Onay için başvuru formunun çıktısı alınarak bu  form ile Garanti bankasına bizzat başvuru yapacaklardır. KOSGEB desteği onayı alan işletmeler Garanti bankasında kredi alabileceği ve kredinin banka tarafından onaylandığı anlamına gelmemektedir. Bu doğrultuda 50 bin lira faizsiz kredi çekecek olan esnaflarımızın KOSGEB başvuru işlemlerini tamamlaması Bu işlem sonrasında Garanti bankası şubelerine başvuru yapması beklenmektedir.Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git