Finansmanın popüler anahtarı kredi notu

Finansmanın popüler anahtarı kredi notu

Finansmanın popüler anahtarı kredi notu
2 Ocak 2017 tarihinde eklendi, ilk kez okundu.


Ücretsiz kredi notu sorgulama işlemi nasıl yapılır?

Kredi notu öğrenme hem tüketicilerin hem bankaların kredi taleplerine cevap verebilmeleri için gerekli işlemlerden biridir. Çünkü kredi notlarını öğrenmeden müşteriler bankalara kredi başvurusunda bulunmazken bankalar da müşterilerin kredi notuna bakmadan kredi vermemektedir.  Kredi notu öğrenmenin bankalar ve müşteriler için bu kadar gerekli bir işlem olması nedeniyle kredi notu sorgulaması yapan sistemlerin birçoğu kredi notu öğrenmek isteyenlerden belirli bir ücret karşılığında hizmet vermeye başlamıştır. Bunun yanında kredi otunu ücretsiz öğrenmenin yolları da bulunmaktadır.

Ücretsiz kredi notu öğrenmenin ilk yolu öncelikle akıllı cep telefonlarından bankaların cep uygulamasına telefona indirmektir.  Kredi notunu ücretsiz öğrenmek için kredi notunuzu öğreneceğiniz bankanın cep uygulamasını telefonunuza indirdikten sonra tamamen ücretsiz kredi notu sorgulama işlemi yapabilirsiniz.Bunun için mutlaka müşterisi olduğunuz bankanın cep uygulamasını indirerek sorgulama yapmalısınız çünkü banka müşterisi olmayan ve başka bankanın cep uygulamasından kredi notu sorgulama işlemi yaparken bankalar ücret talep edebilir yani bankanın müşterisi olmadığınız için bu hizmet karşılığında belirli bir ücret isteme ihtimali var. Bu nedenle kendi çalıştığınız bankanın müşterisi olduğunuz için banka kendi müşterilerinden ücret talep etmeyeceğinden ücretsiz kredi notu öğrenme hizmeti alabilirsiniz.

Çalıştığınız bankanın cep uygulamasını cep telefonunuza indirdikten sonra uygulama içinden kredi notu sorgulama kısmına girerek sizden istenecek TC kimlik numarasını ve doğum tarihi bilgilerinizi yazarak sorgulama butonuna basarak ücretsiz bir şekilde kredi notu öğrenme hizmetinden yararlanabilirsiniz. Bu şekilde yapacağınız sorgulama işleminden kısa bir süre içinde cep telefonunuza kısa mesaj ile geri dönüş yapılacak ve tarafınıza kredi notu bilgileriniz ulaştırılacaktır.

Ücretsiz kredi notu öğrenmenin bir diğer yolu da banka şubesine giderek kredi başvurusunda bulunmak. Kredi başvurusunda bulunan müşterilerin kredi notunu sorgulamak için banka yetkilisi KKB kaydına bakarak size kredi notunuzu bildirecektir. Bankalar kredi başvurusunda bulunanları ve sizi bankanın müşterisi yapabilmek için TC kimlik bilgilerinizden ve doğum tarihi bilgilerinizde ücretsiz olarak kredi notunuz öğrenme yetkilerini kullanarak size ücretsiz olarak kredi notunuzun bilgisini verebilir.

Bu şekilde ücretsiz kredi notu öğrenme yollarından yararlanarak bankalara kredi notuzunu öğrendikten sonra kredi başvurusu yapabilirsiniz. Ancak bu bilgiye hemen ihtiyaç duyuyorsanız ücret karşılığında kredi notu sorgulama yaparak da bilgilerinize ulaşabilirsiniz.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Sayfa başına git